afmaken' 2D Vice-voorzitter Dick Boering vond eind jaren '70 Ton Tielenburg en Dick Karremans (l), met Eric Fischer en Ikey Waas (r), medio jaren '80 bijeen voor een interview, bereid de studiekar te trekken. In 2007 toonde Minister van Onderwijs Plassterk zijn belangstelling voor de wijze van lesgeven bij Ajax. zin ook op het ROC, aangezien zij de opleiding aanbieden. Het Ministerie van Onderwijs erkent Ajax immers niet als school.' Dat moet behoorlijk wat voeten in de aarde hebben gehad. 'Het is qua voorbereiding een gigantische klus. Het is veruit het belangrijkste waar we het afge lopen jaar mee bezig zijn geweest. Vooral Ruben Jongkind en Ger Boer hebben enorm veel tijd en energie gestopt in het overtuigen van de juiste mensen.Van zowel het ROC als Ajax hebben we uit eindelijk alle medewerking gekre gen. Dit kun je rustig een mijlpaal noemen in de Ajax-opleiding. Dit is nog nergens vertoond. Wij heb ben er hoge verwachtingen van.' zendpoot. Die man doet echt alles. Met overgave. De onwaar schijnlijke hoeveelheid werk die hij verzet, dat is echt ongelofelijk.' Wat is het afgelopen jaar het voor naamste aandachtspunt geweest? 'Vanuit het Technisch Hart is het idee ontstaan dat de jongens meer moeten trainen. Dat bete kent een extra training in de ochtend. Dat is lastig, want het gros is natuurlijk nog leerplichtig. Ger Boer en Jur Ronner zijn zich daarom in de mogelijkheden gaan verdiepen met Ruben Jongkind, die nauw betrokken is vanuit het Technisch Hart. Dat heeft gere sulteerd in het feit dat wij komend jaar gaan beginnen met een tweejarige MBO-opleiding genaamd 'Sport en Bewegen', met tussen haakjes (Ajax) erachter. Exclusief voor spelers van Ajax en specifiek op Ajax gericht. In samenwerking met het ROC, dat ook een groot deel van de docenten levert. In deze opzet kan er vaker getraind worden: 's morgens vier dagen in de week, vervolgens hier of op het ROC tijd voor school, en dan nog een keer trainen. Het ROC zet ook het programma op, waarin de trainingen van Ajax dus verwerkt zitten. De jongens zitten in die Waarom is deze opleiding voor die jongens aantrekkelijk? 'Het biedt perspectief. Het is een MBO-3 opleiding, waarmee je na afronding ook MBO-4 opleidingen kunt volgen. Als je daarna verder wilt, kun je HBO gaan doen. Wij hopen dat een stuk of twintig jon gens de opleiding zullen gaan vol gen. Dat heeft ook te maken met de subsidie van het Ministerie - het moet voor het ROC natuur lijk ook betaalbaar zijn. Op dit moment zitten we op ongeveer zestien jongens.' Hoe vaak komt de commissie bij elkaar? 'De totale commissie vergadert pakweg eens in de zes weken. In de tussentijd zijn Jur en ik weke lijks bij Ger. Dan vergaderen we ook met z'n drieën. Of met z'n vieren, als Ruben erbij is. Dat contact is intensief.' Wat is de voornaamste functie van de commissie? 'In deze professionele opzet zijn Jur en ik vooral klankbord en adviseur van Ger, en in het ver lengde van Ger van Ruben. Voor Jur en mij zijn de andere com missieleden, Jaap en Ton Tielen- burg en Rob Ombre, dan weer een klankbord. Als er een beslis sing genomen moet worden dan moet de hele commissie daar uiteraard wel achter staan. Zo moet je het zien.' Heb jij verder nog een specifieke taak? 'De rechtspositie van de docen ten. Dat is historisch zo gegroeid. Vanaf het begin heb ik contacten gehad met de directie over de aanstelling van docenten. Ik voer op dat gebied ook de salaris onderhandelingen. Als het over geld gaat, dan zit ik bij Jeroen Slop. Hij noemt mij dan ook een soort vakbondsman, haha. Als rector en later als financieel directeur van de scholengroep Esprit heb ik mijn hele leven gestreden tegen vakbonden - en nu zit ik even aan de andere kant. Komisch, maar het werkt prima. Hoe zie jij jouw rol als voorzitter in de toekomst? 'Daar denk ik eerlijk gezegd niet zo veel over na. Het gaat zoals het gaat. Ik doe het nog steeds met heel veel plezier. Net als in het onderwijs heb je een zekere band met de kinderen hier. Je voelt je verantwoordelijk voor hun maatschappelijke carrière. Dat had ik als rector al, en dat heb ik hier ook.' Jan-Matthijs Harderwijk

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 21