19 De kans op een periodetitel voor Jong Ajax verdween na de nederlaag bij Excelsior. De laatste thuiswedstrijd, op 21 april tegen Helmond Sport, werd wel gewonnen (4-0). Helaas voor de afscheid nemende Alfons Groenendijk werd de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen De Graafschap, verloren (2-0). ning waarbij Jong Ajax met het kleinst mogelijke enige goal in de wedstrijd door een penalty te benutten. De laatste wedstrijd van het jaar werd thuis gespeeld tegen MVV De Maastrichtenaren werden met 3-1 verslagen. Zo werd 2013 toch met een positief gevoel afgesloten. Moeizaam De eerste wedstrijd na de winterstop verliep anders dan menig Ajacied zich had voorgesteld. Uit tegen FC Emmen ging Jong Ajax hard onderuit tegen de club uit Drenthe. Er werd met maar liefst 4-0 verloren. Ricardo Kishna maakte in deze wed strijd zijn debuut in het betaalde voetbal. De revan che kwam tien dagen later tegen FC Oss. In een moeizaam duel werd gewonnen met 2-1 dankzij doelpunten van Dejan Meleg en Stefano Denswil. Helaas werd de uitwedstrijd tegen Telstar met 3-1 verloren. Daarna herpakte Jong Ajax zich met een 4-0 overwinning op kampioenskandidaat VVV Venlo en een gelijkspel tegen koploper FC Dordrecht. De stijgende lijn was ingezet, waarbij zelfs de vierde periodetitel in het zicht kwam. Wederom werd Sparta verslagen, ditmaal in Rotterdam, met 2-4. In de Amsterdam ArenA werd in een waar spektakelstuk nipt met 3-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was een 'rode' wedstrijd met drie rode kaarten, een voor Jong Ajax en twee voor de Bos schenaren. De wedstrijd in en tegen Almere werd een eenvoudige 0-3 zege voor de Amsterdammers. In de week voorafgaand aan deze wedstrijd kondigde trainer Fons Groenendijk zijn vertrek aan. 14e plaats De wedstrijden tegen Achilles'29 en Fortuna Sittard werden met het kleinste verschil gewonnen, respectievelijk 2-1 en 0-I.Na deze resul taten reisde Jong Ajax vol goede moed naar nummer 2 van de rang lijst, Willem II. Helaas werd deze wedstrijd een deceptie. Na een 0-1 voorsprong won Willem II met maar liefst 7-1. Hierna stond de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven op het pro gramma. Op de Toekomst werd met 1-2 verloren van de Eindhovena- ren. In de strijd om de vierde periodetitel stonden de beloften er nog altijd goed voor. Om in het spoor van de concurrenten te blijven moest er in en tegen Volendam gewonnen worden. Helaas werd er met 1-0 verloren. Resultaat moest er dan geboekt worden thuis tegen Excelsior. De Rotterdammers waren echter Jong Ajax de baas en namen de drie punten mee naar huis. In de laatste thuiswedstrijd kon het geschonden blazoen enigszins worden opgepoetst met een 4-0 overwinning op Helmond Sport. Grote man aan Ajax-zijde was Dejan Meleg met een onvervalste hattrick. De laatste wedstrijd bij De Graafschap eindigde ook in mineur. Door twee goals van oud-Ajacied Vincent Vermeij werd met 2-0 verloren. Met een 14e plaats in de eindrangschikking sloot Jong Ajax het eerste seizoen in de Jupiler League af en werd afscheid genomen van trainer Alfons Groenendijk. Yuri van Eijden

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 19