Jong Ajax Een combi Ajax Vrouwen en Jong Ajax vond op 28 februari plaats in de ArenA. Met de Vrouwen liep het tegen FC Twente niet goed af (0-1), maar met Jong Ajax tegen FC Den Bosch wel (3-2). Het team van Alfons Groenendijk zat in een flow van overwinningen, ongekend voor de ploeg voor wie winnen lastig was. Amsterdam ArenA. Vanaf die dag was Ajax vertegen woordigd met drie elftallen op het hoogste niveau in het betaalde voetbal. Trainer Alfons Groenendijk zag de competitie als een uitermate leer zame ervaring. 'In de Jupiler League is de weerstand een stuk hoger. Er wordt heel anders gevoetbald dan in de beloftencompetities. Het is een speelstijl dat de eerste divisie tot een goede leerschool maakt. Wisselvallig Provinciegenoot Telstar werd bij deze eerste wedstrijd met 2-0 verslagen. Helaas kon dit positieve begin geen vervolg krijgen. De twee volgende wedstrijden, uit bij FC Oss en MVV, gingen helaas verloren. De thuiswed strijd tegen FC Emmen eindigde in een gelijkspel. Gelukkig konden de jonge Ajacieden de stijgende lijn weer vinden door de andere twee beloftenteams, Jong FC Twente en Jong PSV, te verslaan. Echter dat de Jupiler League een geheel andere com petitie bleek te zijn dan de Beloftencompetitie, wees de serie resultaten uit die Jong Ajax tot in november neerzette. Er werd nogal wisselvallig gepresteerd met verlies tegen Achilles'29, het gelijke spel tegen Willem II en winst tegen FC Eindhoven. Maandag 5 augustus 2013 was een memorabele datum in de clubgeschiedenis van Ajax. Op die dag speelde Jong Ajax tegen Telstar voor 7000 toeschouwers de eerste wedstrijd in de Jupiler League, niet op de Toekomst vanwege verbouwingen maar in de de thuiswedstrijd tegen het hoog geklasseerde Sparta Rotterdam. Op sportpark de Toekomst werden de Rotterdammers met 2-0 opzij gezet. Heel even leek het erop dat de negatieve spiraal niet kon wor den verlaten door de 4-1 nederlaag in en tegen Den Bosch. Jong Ajax herpakte zich daarna en klom langzaam uit het dal. Er werd gelijk gespeeld tegen Almere City en Jong PSV. De uitwedstrijd bij Jong FC Twente werd gewonnen. Het was een zwaarbevochten overwin- Vrije val Vervolgens maakte het team van Alfons Groenendijk een vrije val met maar liefst zeven nederlagen op rij. Vaak werden deze wedstrijden maar nipt verloren terwijl het elftal zelfs eerst op voorsprong kwam. Echter aan het einde van de wedstrijd stonden de Ajacieden toch met lege handen. Gelukkig kon het tij in november worden gekeerd in 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 18