17 Vrijwilligers zijn onmisbaar, ook bij de Ajax Vrouwen. Manager Marleen Molenaar nam op 17 januari na de wedstrijd tegen Club Brugge de moeite hen een keer in het zonnetje te zetten. Deze blijk van waardering werd door iedereen zeer gewaardeerd. Het gaf hen de motivatie er voorlopig mee door te gaan. ders Anouk en Daphne vervulden zowel binnen als buiten de lijnen een belangrijke rol. Petra Hogewoning en Claudia van den Heiligenberg werden aangewezen als de nieuwe aanvoerders. 'Avondje Ajax' in de Amsterdam ArenA Op 28 februari 2014 maakten de Ajax Vrouwen hun debuut en opwachting in de Amsterdam ArenA tegen de vrouwen van FC Twente. Na tien overwinningen waren de vrouwen van FC Twente te sterk en werd met 0-1 verloren. Het concept van het 'Avondje Ajax' in de Amsterdam ArenA was een groot succes met veel nieuwe gezichten die genoten van de combinatie van twee wedstrijden. Na de Ajax Vrouwen speelde Jong Ajax tegen FC Den Bosch. tegen Telstar eindigde in l-l. Tegen PEC Zwolle wisten de Ajax Vrou wen zeven keer het net te vinden. De altijd moeilijke wedstrijd tegen Standard Luik werd met 2-l verloren en daarna volgde nog het gelijk spel tegen ADO Den Haag met de 3-3 einduitslag. Tien overwinningen op rij De uitwedstrijd tegen FC Twente, die op 12 oktober geen doorgang kon vinden in de Grolsch Veste vanwege hevige regenval en werd verplaatst naar l2 november, leverde de Tukkers een klinkklare 4-0 nederlaag op en voor Ajax de ommekeer naar een successenreeks. Dit was voor de vrouwen van FC Twente hun eerste nederlaag van dat seizoen. De daaropvolgende wedstrijden wisten de Ajax Vrouwen om te zetten in tien glansrijke overwinningen op rij. Eerste sponsor Op 25 november 2013 verwelkomden de Ajax Vrouwen hun eerste 'eigen' sponsor: cadeaukaartverstrekker YourGift was op dat moment twee seizoenen verbonden aan de Ajax Vrouwen. Uit handen van directeur Freek Kleijkers ontvingen alle Ajax Vrouwen hun eigen gepersonaliseerde YourGift cadeaukaart. Zware aderlating in de winterstop In de winterstop kondigde Anouk Hoogendijk aan om de overstap te maken naar de Arsenal Ladies in Engeland en meldde Daphne Koster dat ze in blijde verwachting was van haar eerste kindje. De aanvoer- Standard Luik was de volgende topper op het programma. Hoewel de Ajax Vrouwen dominant speelden en genoeg kansen wisten te creëren, scoorde Standard Luik zes minuten voor tijd de winnende treffer. De uitwedstrijd tegen PEC Zwolle werd na een 0-2 voorsprong uit handen gegeven en werd het alsnog 2-2. In deze periode verloren de Ajax Vrouwen de punten, waardoor aanhaken bij het kampioenschap lastig werd. FC Twente en Stan dard Luik bleken de teams, die uiteindelijk om het kampioenschap van de BeNe League gingen strijden. FC Twente werd voor de tweede keer kampioen van de BeNe League en Standard Luik ging als Belgisch hoogst geplaatst team spelen in de Champions League. De Ajax Vrouwen sloten de competitie af met een derde plaats. Doelstelling in dit seizoen was om het beter te doen dan het jaar daarvoor. In het seizoen 2012-2013 eindigden de Ajax Vrouwen op de vierde plaats, nu als derde. Een van de hoogtepunten vond plaats op 25 april in de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag, toen Claudia van den Heiligenberg scoorde met een afstandsschot in de rechterbovenhoek. Op YouTube werd het doelpunt 166.000 keer bekeken. Aan het einde van het seizoen werd zij uitgeroepen tot speelster van het jaar. Successen in de beker Naast de reguliere competitie stond de KNVB beker op het pro gramma met uitwedstrijden tegen de amateurs van ATC'65 en vv Heerenveen die eenvoudig werden gewonnen. Ook de uitwedstrijd tegen FC Twente in de Grolsch Veste werd knap in een 0-2 winst omgezet. De Ajax Vrouwen konden zich opmaken voor de beker finale op 9 juni 2014 tegen de andere bekerfinalist PSV/FC Eindhoven. Deze wedstrijd werd gespeeld op het complex van AFC in Amster dam. Onder toeziend oog van vele toeschouwers wonnen de Ajax Vrouwen de finale met 2-l. De winnende treffer kwam tot stand via een perfect uitgevoerde counter met een prachtige kopbal van Mandy Versteegt. De bekerwinst was de eerste prijs uit de historie van de Ajax Vrouwen en bovendien is het een mooie en verdiende bekroning op een memorabel seizoen. Tamara Schellekens

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 17