Ajax Vrouwen 16 De Ajax Vrouwen schreven op 9 juni historie op de velden van AFC in Amsterdam door de KNVB beker te veroveren op PSV/FC Eindhoven. Het hele seizoen werd hiermee in één klap goedgemaakt. Reden genoeg voor speelsters, trainers, begeleiding en anderen om er een mooi feestje van te maken. Het tweede seizoen van de Ajax Vrouwen gaat onge twijfeld als een gedenkwaardig jaar de boeken in. Niet alleen eindigde het team van trainer Ed Engelkes in de BeNe League op de derde plaats, een positie hoger dan in het eerste seizoen, het won ook, voor de eerste keer in de geschiedenis van de club, de KNVB beker. van Telstar. Marjolijn van den Bighelaar kwam over van PSV/FC Eind hoven en Inessa Kaagman maakte de overstap van Hollandia. Lauren Delleman speelde voor het CTO-team. Vanwege een langdurige blessure van Laura du Ry, werd keepster Daria Antonczyk aan de Ajax Vrouwen toegevoegd. Alle posities waren nu dubbel bezet. Andere opzet BeNe League In tegenstelling tot het seizoen 2012-2013 speelden de Nederlandse en Belgische clubs vanaf het begin van de competitie al tegen elkaar. De Ajax Vrouwen begonnen de competitie met veel gelijke spelen. De eerste wedstrijd, uit tegen Club Brugge KV eindigde in 0-0. Thuis tegen Oud-Heverlee Leuven werd het l-l. In Lierse boekten de Ajax Vrouwen de eerste overwinning met 0-2. De derby van het noorden De technische staf van Ajax bestond in het seizoen 2013-2014 uit hoofdtrainer Ed Engelkes, assistent trainer Benno Nihom en Sjoerd Woudenberg als keeperstrainer. Frank van Deursen werd toegevoegd aan de Ajax Vrouwen. Samen met Eva Blewanus fungeerden zij als performance therapist van het team. Petra Groenenboom was de sportarts en Henk Heijt de teammanager die halverwege de tweede seizoenshelft afhaakte en werd vervangen door Onno Romeijn. Marleen Molenaar fungeerde als manager vrouwenvoetbal. Versterkingen Aan het begin van het seizoen werden de Ajax Vrouwen versterkt met Claudia van den Heiligenberg en Kelly Zeeman, beiden afkomstig

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 16