KAMPIOEN ft- 15 Medewerkers, leden en genodigden vierden de 33ste landstitel op 28 april in Hotel Arena in Amsterdam. Aan belangstelling en enthousiasme was zeker geen gebrek. Peter Beense, Joop Leeuwendaal en Kees Prins zongen klassieke Ajax-liederen die de aanwezigen moeiteloos konden meezingen. Vt f>: vlees. Ajax mag zich na de laatste wedstrijd van 2013, voor het eerst in tien jaar, wel winterkampioen noemen! De start van het kalender jaar 2014 kan bijna niet zwaarder. Maar ook niet beter. Na de 1-0- thuiszege op PSV wordt vervolgens ook Feyenoord geslachtofferd in het KNVB Bekertoernooi: 3-1. Koploper Ajax morst alweer snel pun ten. In Zwolle houdt PEC de gasten op 1-1. Ajax ontbeert doorta stendheid en vechtlust. Het zijn zorgelijke gebreken. Ajax' doorstart in de UEFA Europa League verloopt desastreus: 0-3. De strijd in Salzburg is op voorhand al gestreden. Kenmerkend voor de ups en downs in de voorbije weken zet Ajax in de Kuip een reu zenstap richting landstitel: 1-2. Titelprolongatie komt steeds dichterbij; door eigen toedoen en door het puntenverlies van de concurrenten. De Ajacieden blameren zich voor eigen publiek tegen Cambuur: 1-1. Vitesse, Twente en - toch niet meer verwacht - PSV komen iets dich ter bij. De voetbalfocus wordt in aanloop naar het bekerduel met AZ weer scherp gesteld. In het AFAS Stadion schiet Schöne Ajax naar de bekerfinale: 0-1. De eerste dubbel in het tijdperk-De Boer lonkt! Als titelconcurrent Twente de ArenA aan doet, krijgt de bekervictorie een passend vervolg: 3-0. De overwinning doet de Ajacieden beseffen dat het in de kampioensrace eigenlijk niet meer mis kan gaan. Als Ajax een week later aantreedt in de Gelredome helpt Sigthórsson zijn ploeg aan een gelijkspel: 1-1. Weer een week later tekent zich voor de Ajacieden in de bekerfinale tegen PEC Zwolle al rap een kolossale bekerdeceptie af. In een finale die wordt ontsierd door supportersmisdragingen en vuurwerkgeweld (veroorzaakt door Ajax-fans), speelt underdog PEC het favoriete Ajax na een afkoelingsperiode lachend in de vernieling. Zelden was een bekernederlaag zo pijnlijk hard, maar terecht: 5-1. Wat rest is een immense kater. De kater kan slechts op een wijze worden weggespoeld. Als de uit wedstrijd tegen Heracles Almelo wacht, gloort de kans om de titel strijd te beslissen. Het is een kans die Ajax niet laat lopen. Het 1-1-gelijkspel op het Almelose kunstgras volstaat voor de 33e landstitel in de clubhistorie. Trainer Frank de Boer levert een unieke prestatie door Ajax voor het eerst vier keer op rij naar de titel te loodsen. Aan kampioenservaring geen gebrek bij de nieuwste lichting Ajacieden. 'Dit is de titel van het collectief', verwoordt kampioenen maker De Boer zijn gevoel bij Ajax' 33e en zijn vierde kampioenschap als hoofdtrainer. Ronald Jonges

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 15