14 Bij het Arena Park stonden duizenden Ajax-fans te wachten om hun helden toe te juichen. De spelers waardeerden het enthousiasme van de supporters ten zeerste en toonden zichtbaar hun waardering hiervoor. Uiteraard stond Frank de Boer in het middelpunt van de belangstelling en bedankte zijn fans. belangrijke kracht. De hoop leeft dat er in de persoon van Lerin Duarte ook weer een bij komt. De Rotterdammer moet het gat opvullen dat Eriksen heeft achtergelaten. De vervanging van Alder- weireld wordt intern opgelost. Naast Veltman zijn ook de youngsters Stefano Denswil en kersverse Ajacied Van der Hoorn opties in het verdedigingshart. Zuur Ajax heeft personeel ingeleverd op kracht en ervaring, maar ook vernuft. Het zelfvertrouwen wordt al helemaal niet groter als de Ajacieden in vier dagen tijd twee keer met 4-0 verliezen van respec tievelijk FC Barcelona en PSV.Vermeer maakt in het Philips Stadion een fout te veel. De Boer grijpt in en vervangt de trouwe Vermeer voor Jasper Cillessen. Ajax herstelt zich als collectief met een 6-0 thuisoverwinning op promovendus Go Ahead Eagles. De landskampioen lijkt die winnende lijn door te trekken, thuis tegen AC Milan. Denswil brengt Ajax in de negentigste minuut koppend op 1-0. De buit lijkt binnen. De Milanisti komen alsnog langszij: l-l. Zuurder kan een gelijkspel niet zijn.Ajax blijft zoekende en instabiel. Op het gelijkspel in de uitwedstrijd tegen FC Twente volgt een (opnieuw) even ongelukkig als onnodig verlies op Celtic Park. Voor dat de mogelijkheid op revanche zich aandient, geldt de kleurloze thuiswedstrijd tegen RKC (0-0) als nieuw dieptepunt. Na de nieuwste zeperd, 0-l-verlies tegen Vitesse, neemt de druk onvermijdelijk toe. Het moet een nieuwe ervaring zijn voor De Boer. De trainer ervoer in de voorbije seizoenen niet eerder zoveel tegenwind. Ajax smacht naar een positief resultaat. Als Celtic op bezoek komt moét Ajax winnen om de laatste plek in de poule over te doen aan de Schotten. De Boer gooit voor dit alles-of-niets duel zijn opstelling flink door elkaar. Het samen opstellen van Davy Klaassen (rechts) en Daley Blind (centraal) op het middenveld blijkt een gouden keuze. Het marcheert weer als vanouds vanuit het middenrif. De onvermoeibare en overal inzetbare Lasse Schöne bezorgt zijn ploeg een cruciale l-0 zege. Het is het begin van een heuse ommekeer. De hernieuwde Amsterdamse schwung vormt zelfs de basis voor een nooit verwacht resultaat. Ajax stunt in de ArenA met een sensationele 2-l-zege op het lange tijd ongenaakbare FC Barcelona. Ajax reist vol vertrouwen af naar Milaan voor een nieuw do-or- die duel. Inzet is nu de tweede plek in de poule. De Europese uit wedstrijd eindigt in een deceptie. Milan stapt na het doelpuntloze gelijkspel wel als 'overwinnaar' van het veld. De veelal jonge Aja cieden laten zich in de luren leggen door de Italiaanse geslepen heid. De Boer zet een streep door een van zijn voornaamste doelstellingen; Ajax is veroordeeld tot een vervolg in de minder aansprekende en minder lucratieve Europa League. 26 november 2013: UEFA Champions League Ajax - Barcelona 2-1 Blijdschap en deceptie De uitschakeling in de Champions League lijkt door te werken in de slotrondes van de Eredivisie in 20l3. Ajax loopt op zijn tand-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 14