Ajax 1 Vier op een rij li ft-l"n it r re i it V Bij Heracles was het gelijke spel (1-1) op 27 april voldoende voor de vierde landstitel op rij, even uniek als ongekend in de Ajax-historie. Uiteraard was de vreugde groot, gevolgd door het hele ritueel dat bij een kampioenschap hoort. Op weg naar Amsterdam tonen vele fans hun blijdschap. LANF KAMP' ÉÏN De weg naar Ajax' 33e landstitel en histo' rische vierde kampioenschap op rij is lang, voorzien van pieken en dalen, maar bijna altijd boeiend. Frank de Boer helpt zijn club opnieuw aan het landskampioen' schap. Het is alweer de vierde titel in het tijdperk-De Boer. De Ajacied geeft club' iconen als Louis van Gaal en Rinus Michels het nakijken. Zij werden ooit 'slechts' drie keer op rij kampioen met Ajax. Het kampioens jaar 2013 - 2014 in vogelvlucht. Rechtsbuitens blijken al vroeg in de voorbereiding schaars in de selectie. Ajax trekt vroeg in de voorbereiding een nieuwe huurling aan van FC Barcelona: Bojan Krkic. Anticiperend op het mogelijke vertrek van Toby Alderweireld wordt verdediger Mike van der Hoorn aangetrokken. Eerste prijs Na het traditionele en soepeitjes verlopen trainingskamp in De Lutte kan het echte voetbalwerk beginnen. Ajax is klaar voor de missie richting vierde landskampioenschap op rij. In de eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2013 - 2014 zien de Ajacieden zich in de strijd tegen AZ, als winnaar van de KNVB beker, om de Johan Cruijff Schaal al snel veroordeeld tot een inhaalslag. De officieel uit spelende Ajacieden hebben een verlenging nodig om een 2-0-achter- stand om te buigen naar 2-3. De eerste prijs kan worden bijgezet in het onder De Boer toch al extra goed gevulde trofeeënkabinet. Op de winst van de Johan Cruijff Schaal volgt een vliegende competi tiestart. In de verwachtingsvolle ArenA wordt Roda JC geslachtofferd. Ajax' seizoenstart verloopt op rolletjes. Als Ajax een week later op bezoek gaat bij AZ incasseert het de eerste tegenvallers. De 3-2 nederlaag is teleurstellend; de klaplong die De Jong opliep in de Noord-Hollandse derby houdt hem weken in de zieken boeg. Het seizoen van de aan voerder zal worden overscha duwd door blessureleed... Na de gewonnen Klassieker tegen Feyenoord (2-1) biedt kort daarop ook de uitbeurt in Heerenveen doldriest spek takel: 3-3. Christian Eriksen komt dan al niet meer in - "M1 actie. De Deen beleeft zijn nadagen als Ajacied. Na Heerenveen - Ajax bereikt de club een akkoord met Tottenham Hotspur over de transfer van de international. Als Ajax opnieuw afreist naar het noorden is Alderweireld er evenmin meer bij. De Belg is druk met zijn transfer naar Atlético Madrid. Bij FC Groningen oogt Ajax instabiel en morst het opnieuw punten: l-l. De sterkhou- ders Eriksen en Alderweireld worden nu al node gemist. Zo lijkt het. De laatste drie uitduels leverden de Amsterdammers slechts twee punten op. Het is een Ajax-onwaardige balans. Vlak voor het verstrijken van de transfertermijn wordt de uitgaande transfer van Alderweireld rondgemaakt. Ajax verliest opnieuw een

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 13