Dit seizoen werd onze jeugdopleiding verrijkt met een F2-elftal, van spelertjes onder 8 jaar, onder leiding van trainer Marco van Galen en elftalleider Alex Liefhebber. De voetballertjes bevonden zich in het prille begin van misschien een mooie carrière. De trainer: 'Nu zitten ze nog in hun veterstriktijd.' afgesloten. Vanwege de ongeregeldheden tijdens de bekerfinale beslist Ajax dat er de komende drie jaar geen uitfans naar De Kuip zullen gaan. 24 april: Volkomen onverwacht overleed na een jarenlang dienstverband Manager Personeelszaken Antje Dammer (60). 27 april: Met het gelijke spel (1-1) bij Heracles schrijft Frank de Boer geschie denis met zijn vierde landstitel op rij, de 33ste in de historie van Ajax. Tijdens de huldiging op het ArenA Park overhandigt de Amster damse burgemeester Eberhard van der Laan aan Frank de Boer de Frans Banning Cocq-Penning vanwege zijn verdiensten voor Amster dam. 28 april: Voor medewerkers, vrijwilligers en genodigden viert Ajax In Hotel Arena in Amsterdam het kampioensfeest. Mei 2014 3 mei: Voorafgaand aan de laatste thuiswedstrijd van het seizoen worden drie El-pupillen, Martijn van der Sande (2700 x), Eja Dakriet (525 x) en Samir Lagsir (469 x), als winnaars- bal-hooghouden van het afgelopen seizoen gehuldigd door Richard Witschge. Na afloop wordt afscheid genomen van Christian Poulsen. Lasse Schöne wordt uitgeroepen tot Speler van het Jaar en Davy Klaassen tot Talent van het Jaar. De Fl-pupillen (o/9) worden op de Toekomst tegen RKDES El kampioen. Met een 2e plaats op de ranglijst plaatst de Zaterdag 1 zich voor de nacompetitie in de zaterdaghoofdklasse voor promotie naar de Topklasse. 5 mei:Jasper Cillessen, Davy Klassen, Joël Veltman, Daley Blind en Kenneth Vermeer worden door bondscoach Louis van Gaal opgeroepen voor een stageplaats voor de WK in Brazilië. Net als vorig jaar wordt ook dit seizoen het team van Frank de Boer door de KNVB uitgeroepen tot winnaar van de Fair Play-prijs. 6 mei: Davy Klaassen wordt uigeroepen tot Talent van het Jaar in Nederland, Daley Blind tot Voetballer van het Jaar. 8 mei: Ajax vertrekt voor een trip van een week naar Indonesië en speelt daar twee oefenwedstrijden. 10 mei: Door winst op Huizen behaalt de Zaterdag 3 van trainer Marco Ruitenbeek op de Toekomst het derde kampioenschap op rij, de vijfde in de afgelopen zes seizoenen. II mei: In Enschede behalen de Ajax Vrouwen de finale van de KNVB beker dankzij winst (0-2) in de halve finale op FC Twente. Op de Toekomst vindt het Jany van der Veen toernooi plaats voor E- en D-pupillen. I4 mei: Ons eerste elftal sluit het seizoen af met een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Persib Bandung (l-l) als slot van de trip naar Indonesië. I5 mei:Ajax huurt per l juli 20l4 voor een seizoen, met een optie tot koop, Arkadiusz Milik van Bayer Leverkusen. I7 mei: Naast het kampioenschap veroveren de Cl (o/l5) na winst op PSV Cl en de D2 (o/l2) ten koste van Limmen Dl de KNVB beker. 22 mei: Ajax en de Amsterdam ArenA tekenen een partnerovereenkomst met Huawei 24 mei: Ajax contracteert Nick Viergever van AZ voor vier jaar. De E2 van trainer Joost van Dam behaalt samen met Zeeburgia het kampioenschap. Ajax Zaterdag l speelt 0-0 bij Quick Boys en plaatst zich daarmee voor de halve finale tegen Noordwijk voor een plek in de Topklasse. 27 mei: De eerste wedstrijd op de Toekomst tegen Noordwijk wordt door de Zaterdag l met 6-l gewonnen. 28 mei: In Veenendaal behaalt de Al de landstitel ten koste van PSV. Danny Hoesen wordt getransfereerd naar FC Groningen. Jaap Stam en Andries Ulderink zijn aangesteld als trainers van Jong Ajax. Claudia van den Heiligenberg wordt uitgeroepen tot Ajacied van het Jaar bij de Ajax Vrouwen.30 mei:Al-trainer Orlando Trustfull geeft aan Ajax te gaan verlaten. 3I mei: Jasper Cillessen, Daley Blind en Joël Veltman maken deel uit van de selectie van bondscoach Louis van Gaal voor de WK in Brazilië. De Zaterdag l verliest bij Noordwijk (6-2) maar plaats zich toch voor de finale in de nacompetitie voor een plaats in de Topklasse. De Ajax Vrouwen winnen hun laatste wedstrijd tegen Anderlecht (5-l). Juni 2014 3 juni: Het Chinese bedrijf Sengled (LED-verlichting) treedt per direct toe als Official Sponsor van Ajax. 5 juni: Tijdens de Schalenavond, de officiële afsluiting van het seizoen op de Toekomst, wordt Ashraf El Mahdioui uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. 7 juni: Na winst in de finale van de nacompetitie tegen vv SteDoCo (5-2) promoveert de Zaterdag l naar de Topklasse en speelt Ajax het komende seizoen in de vier hoogste klassen van het Nederlandse voetbal: Eredivisie, Jupiler League, Topklasse en BeNe League. 9 juni: De Ajax Vrouwen veroveren de KNVB Beker door PSV op het terrein van AFC in Amsterdam met 2-l te verslaan. I2 juni: Doelman Mickey van der Hart wordt voor een jaar verhuurd aan de Go Ahead Eagles en tekent een nieuwe verbinte nis met Ajax tot en met 30 juni 20l6. I7 juni: Onder leiding van de nieuwe trainers Jaap Stam en Andries Ulderink begint Jong Ajax aan de eerste training voor het nieuwe seizoen. I8 juni: Ajax contracteert de l8-jarige Robert Muric, afkomstig van GNK Dinamo Zagreb tot en met 30 juni 20l8. 23 juni: Op de Toekomst start Frank de Boer de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. 25 juni: Op de Toekomst is de eerste openbare training. Ruim l500 belangstellenden maken kennis met de drie nieuwe aanwinsten: Richairo Zivkovic, Nick Viergever en Arkadiusz Milik. 27juni: Djavan Andersen verruilt Ajax voor AZ. 28 juni: In de voorbereiding speelt Ajax de eerste vriendschappelijke uitwed strijd tegen SDC Putten (l-l3). Tijn Middendorp "0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2014 | | pagina 10