e uit. erd. Voor 50 jaar lid kregen Teun Bogaard, Arie van Eijden, Dick de Groot en Harry de Waal de Gouden Speld. Cas Harms (60 jaar) kreeg een diamantje in zijn Gouden Speld. Wim Heisterkamp (60) was afwezig. Rob Been Sr. ontving een passend cadeau bij zijn 70-jarig lidmaatschap. November 201 2 2 november: In de gerenoveerde kantine op de Toekomst vindt de 67ste reünie van de Bordjesclub plaats. De ereleden Wim Schoevaart en André Kraan nemen om gezondheidsredenen na vele jaren trouwe dienst afscheid als lid van het'Comité Ajax-Bordjesclub.' 3 november: In deArenA leidt Ajax tegen Vitesse de eerste nederlaag.Theo Janssen neemt afscheid enTobyAlderweireld speelt zijn 150ste officiële wed strijd voor Ajax. 6 november: De vierde poulewedstrijd in de UEFA Champions League, uit tegen Manchester City, eindigt in 2-2. De Al wint de vierde wedstrijd in de NextGen Series, thuis tegen CSKA Moskou, met 2-1. I1 november: In de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (2-4) debuteert Viktor Fischer als basisspeler met twee doelpunten. 12 november: Ajax en hoofdsponsor AEGON bereiken overeenstem ming over nieuwe voorwaarden van de sponsorovereenkomst. 14 november: Commercieel Directeur Henri van der Aat vertrekt bij Ajax. Viktor Fischer voor Denemarken en Kenneth Vermeer voor Nederland debuteren elk in hun nationale elftal. 7 november: In de Board Room van deArenA komt een aantal nieuwe leden ter intro ductie bij elkaar. In de Amsterdam/Toekomstzaal wordt na Ajax - VVV-Venlo, met een toelichting door Jan Buskermolen, de verenigings website gelanceerd. 19 november: Ajax breidt het directieteam uit met Michael Kinsbergen als algemeen directeur en Edwin van der Sar als directeur marketing. 20 november: Ajax contracteert Riechedly Bazoer 16), afkomstig van PSV. 2 I november: Het laatste thuisduel in de poulefase van de UEFA Champions League tegen Borussia Dortmund, eindigt teleurstellend in een 1-4 nederlaag. 23 november: Na een kort ziekbed in hetVUmc overlijdt op 85-jarige leeftijd erelid André Kraan. Als eerbetoon spelen alle Ajax-elftallen met rouwbanden en wordt bij wedstrijden op de Toekomst en bij het eerste elftal een minuut stilte gehouden. 24 november: Voormalig Ajax-trainer Antoine 'Spitz' Kohn y 3e algemene ledenvergadering op de Toekomst geven manager Marleen Molenaar en trainer/coach Ed Engelkes aan de 92 aanwezige leden een presentatie over het vrouwenvoetbal. I 8 september: De eerste wedstrijd in de poulefase van de UEFA Champions League, uit tegen Borussia Dortmund, gaat met I -0 verloren. 9 september: Onze Al wint de eerste poulewedstrijd in de NextGen Series bij het Noorse Molde FK met 0-5. 24 september: Na vele jaren gastgezin te zijn geweest, overlijdt Leo van Asselen (65). 26 september: Fabian Sporkslede debuteert als invaller in Ajax I bij de uitwedstrijd voor de KNVB beker tegen FC Utrecht (0-3). Oktober 201 2 I oktober: Na winst op Jong De Graafschap plaatst Jong Ajax zich voor het hoofdtoernooi van de Beloftenteams. 3 oktober: De thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de UEFA Champions League gaat met 1-4 verlo ren. Met een invalbeurt debuteren Fabian Sporkslede en Danny Hoe- sen op Europees niveau. 6 oktober: Op de Toekomst wordt een aantal jubilarissen in het zonnetje gezet door voorzitter Hennie Henrichs. 9 oktober: Een combinatie team van Ajax speelt op de Toekomst gelijk (l-l) tegen het Slowaakse AS Trencin. 1 oktober: Al-trainer Fred Grim gaat als hoofdtrainer aan de slag bij Almere City. 12 oktober: Op de Toekomst komt voor de eerste keer een aantal vrouwelijke Ajax- leden ter kennismaking bij elkaar. 16 oktober: Via een persbericht laat Ajax weten in het boekjaar 201 I - 2012 een netto winst van 9,7 miljoen te hebben gerealiseerd, een stijging van 4,2 miljoen (76,6%). 22 oktober: Alfons Groenendijk wordt aangesteld als trainer van de Al. 24 oktober: In de derde poulewedstrijd van de UEFA Champions League wordt in de Amsterdam ArenA Manchester City met 3-1 verslagen. 28 oktober: In Rotterdam eindigt de klassieker tegen Feye- noord in 2-2.29 oktober: Onder Ajax Vereniging is op ajax.nl de website van de vereniging toegevoegd. 30 oktober: In de NextGen Series ver liest de Al het uitduel tegen CSKA Moskou (2-0). 3/ oktober: Voor de KNVB beker wint Ajax de uitwedstrijd tegen ONS Sneek met 0-2. Stefano Denswil scoorde bij zijn debuut het tweede doelpunt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 9