Clubleven Vanwege hun 25-jarig lidmaatschap reikte Hennie Henrichs aan Hannie Das en Nico Schlette op zaterdagochtend 6 oktober op de Toekomst hun Bordje uit. Voor 40 jaar lidmaatschap ging het Blauwe Bordje naar Ton Tielenburg en, in aanwezigheid van veel familie, aan Hans Bijvank. Piet Keizer was verhinderd. Een overzicht van een aantal momenten uit het clubleven in het seizoen 201 2-2013. juli 2012 2 juli: De selectie van Frank de Boer vertrekt naar de Lutte voor een trainingskamp van een week. De nieuwe B2 onder leiding van Michel Kreek en Frank Peereboom wint in Singapore de Lions City Cup. 5 juli: Ajax sluit een partnerschap af met het biermerk Jupiler. 6 juli: Mare Overmars wordt aangesteld als directeur voetbalzaken. 8 jul/.'Jan Vertonghen wordt getransfereerd naar Tottenham Hotspur. 9 ju//:Jong Ajax onder leiding van GeryVink begint aan een nieuw seizoen. 10 juli: Rodney Sneijder stapt over naar RKC Waalwijk. 11 juli: Mounir El Hamdaoui wordt getransfereerd naar het Italiaanse ACF Fiorentina. 13 juli: Nicolaï Boilesen verlengt zijn contract tot en met 2016. Het eerste officiële Ajax Jaarboek 201 I -2012 wordt door de makers Michel Sleutelberg en Ronald Jonges aangeboden aan Frank de Boer. 17 juli: De Ajax Vrouwen beginnen met de eerste training voor het nieuwe seizoen. 19 juli: De AI onder leiding van trainer Fred Grim en assistent Kenneth Perez, begint aan de voor bereiding op een nieuw seizoen. 20 juli: Man Boccara (Paris Saint Germain) en Al-speler Kenny Tete tekenen een contract tot en met 2015. 25 juli: Dario Cvitanich wordt verkocht aan het Franse OGC Nice. 26 juli: Geoffrey Castillion en Henri Toivomaki worden verhuurd aan respectievelijk Heracles Almelo en Almere City. 27 juli: Een record aantal van meer dan driehonderd deelnemers meldt zich bij Ajax Camps en Clinics. de Toekomst vindt de eerste wedstrijd in het vrouwenvoetbal plaats met de oefenwedstrijd van de Ajax Vrouwen tegen sv Saestum (13-0). Het eerste doelpunt van Desiree van Lunteren is de eerste goal in het vrouwenvoetbal op de Toekomst. 5 augustus: De 'uitwedstrijd' om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV wordt jammerlijk met 4-2 ver- loren.Viktor Fischer en Mitchell Dijks maken hun officiële debuut. 6 augustus.'De wedstrijd om de Super Cup voor Beloftenteams tegen Jong FC Twente wordt in Enschede door Jong Ajax met 2-0 verloren. 9 augustus: Aras Özbiliz wordt verkocht aan de Russische club JSC FC Kuban. 14 augustus: In het stadion van KV Mechelen vindt de aftrap plaats van de BeNe League. 15 augustus: Ricardo van Rhijn debuteert in het Nederlands Elftal in de vriendschappelijke interland tegen België. 16 augustus: Vurnon Anita zet zijn voetbalcarrière voort bij het Engelse Newcastle United. 18 augustus: Op de Toekomst ver liest de AI van sc Heerenveen voor de Super Cup I -2). 21 augustus: Ajax neemt de Fin Niklas Moisander over van AZ. 22 augustus: De Deen Christian Poulsen komt transfervrij over van het Franse Evian Thonon Gaillard FC. 24 augustus: Voor ruim 3200 toeschouwers win nen de Ajax-vrouwen op de Toekomst de eerste competitiewedstrijd tegen Sc Heerenveen (2-0).Wederom scoort Desiree van Lunteren het eerste doelpunt, nu in een officiële wedstrijd van de Ajax Vrou wen. 25 augustus: Om de Toekomst verovert de Cl van trainer Peter van der Veen de Supercup ten koste van Feyenoord Cl (2-1). 28 augustus: Theo Janssen keert terug naar Vitesse. 29 augustus: Ajax contracteert Danny Hoesen (Fulham FC). 31 augustus: Ryan Babel tekent een eenjarig contract. Ajax bereikt overeenstemming met het Deense Aalborg BK over de overgang van de Deense jeugdinter- national Lucas Andersen. September 2012 3 september: Ajax en Paris Saint-Germain worden het eens over de transfer van Gregory van der Wiel. 12 september: Tijdens de Augustus 2012 I augustus: Ajax contracteert Tobias Sana (IFK Göteborg). Rondom deArenA en de Toekomst vindt de Open Dag plaats. 3 augustus: Op

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 8