VOORWOORD rste De derde algemene ledenvergadering, op 12 september 2012, vond na lange tijd weer plaats op de Toekomst.Voor 92 aanwezigen gaven Marleen Molenaar 'aten. en Ed Engelkes een presentatie over het vrouwenvoetbal. Hennie Henrichs en Henri van der Aat beantwoordden vragen over de vereniging en de ArenA. Bij eerdere gelegenheden heb ik het verenigingsjaar 2012-2013 het jaar van herstel genoemd waar, naast sportieve successen, onze club innerlijk verdeeld was, en waar voor velen binnen de club het Ajax- gevoel danig op de proef werd gesteld. Als bestuursraad zagen wij als grootste uitdaging het weer verbin den van mensen en zorgen dat Ajax weer een club van iedereen wordt.Als ik nu terugkijk kan ik tevreden zijn en constateren dat we op de goede weg zijn. In het weer verbinden van mensen en herstellen van respect voor elkaar, maken wij stap voor stap vor deringen, maar hier en daar moeten nog stappen gezet worden. In dat herstel was de completering van de Raad van Commissaris sen (RVC) met Dolf Collee en Ernst Ligthart voor de vereniging als grootaandeelhouder belangrijk, zeker in het kader van herstel van toezicht en controle van de NV. Door de RVC werd in juli 2012 eerst Mare Overmars benoemd tot Directeur Voetbalzaken gevolgd door de benoeming, per I januari 2013, van Edwin van der Sar tot Directeur Marketing en Michael Kinsbergen totAlgemeen Directeur, waarmee, samen met Jeroen Slop (Financieel Directeur) de directie van Ajax werd gecomple teerd. Dat was ook het moment om ons te realiseren, dat wij niet meer te vaak achterom moeten kijken maar gaan bouwen aan een nieuwe succesvolle toekomst van Ajax, vanzelfsprekend met steun vanuit de bestuursraad. In de communicatie met u, onze leden, hebben wij in het afgelopen jaar met vier algemene ledenvergaderingen (ALV), de vernieuwing en het frequenter verschijnen van het Ajax Clubnieuws, de uitbrei ding van de Ajax-website met onder meer de verenigingsactivitei ten, alle relevante wetenswaardigheden en de activiteitenkalender, verder uitgebreid. Het waren initiatieven om de band van de club met haar achterban te versterken. ten over 'matchfixing'. Deze drie voorvallen tonen duidelijk een moreel verval aan, waarbij gebrek aan res pect voor de medemens op stuitende wijze zichtbaar werd. Daarom verdient de actie RESPECT van de KNVB om dit onacceptabele gedrag te elimineren de steun van alle voetbalclubs. Voor Ajax verliep het seizoen vanuit sportief oogpunt wederom succesvol. Naast de inhoudelijke ontwikkeling binnen onze jeugdopleiding, de kampioenschappen bij onze jeugd- en seniorenelftallen en vooral, na opnieuw een indrukwekkende inhaal race onder aanvoering van Frank de Boer, het 3e landskampioen schap op rij van ons Ie elftal, maakten dit seizoen tot een gedenk waardig voetbaljaar. Daarnaast was het sportief gezien ook een memorabel seizoen, omdat onze club startte met vrouwenvoetbal, een ontwikkeling die past in het maatschappelijke beeld anno 2013, na 113 jaar louter een mannenbolwerk te zijn geweest. Ons vrouwenteam heeft door haar prestaties in dit eerste jaar respect afgedwongen, en gezien de grote belangstelling voor het vrouwenelftal en de voorbeeldfunctie die dit in Nederland heeft, is hiermee een nieuwe dimensie aan Ajax toegevoegd. Vooruitkijkend naar het seizoen 2013-2014 staat ons nog meer vernieuwing te wachten. Ons Beloftenteam gaat deelnemen aan de Jupiler League, om zo deze competitie nieuw leven in te blazen. Hiermee gaat een bij Ajax lang gekoesterde wens in vervulling. Ruim 30 jaar geleden werd bij Ajax het zaterdagvoetbal gestart met de bedoeling via herhaalde promoties een extra route naar het betaalde voetbal te openen. Deze tweede licentie biedt een nieuw platform in het opleidingsproces voor onze jeugdvoetballers te realiseren. Dit oorspronkelijke doel is door het pilot-initiatief van de KNVB bereikt. Ik ben uitermate benieuwd hoe ons Beloftenteam zich het komend seizoen zal ontwikkelen. Opnieuw een bewijs van vernieuwing, waar Ajax een belangrijke rol in speelt. Hennie Henrichs, voorzitter Ook zijn wij in het afgelopen jaar begonnen met projecten als het uitbreiden en verbeteren van de Ajax Erfgoed-activiteiten, initiatie ven om de Amsterdam ArenA een hoger Ajax-gehalte te geven, het vernieuwen en actualiseren van de ledenadministratie en de start van het digitaliseren van onze I 13-jarige historie. Het is een omvangrijk meerjarenplan dat er voor moet zorgen dat ons historisch materiaal niet verloren zal gaan. Dit seizoen werd ook een aantal verwerpelijke uitwassen binnen de voetbalsport zichtbaar: het overlijden van grensrechter Richard Nieuwenhuizen van SC Buitenboys, na op het voetbalveld te zijn mishandeld, racisme op de (internationale) voetbalvelden en berich-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 7