Ajax Academy Club Ondernemingsraad Buitenlandse deelneming m Samenstelling ondernemingsraad Ajax Cape Town Schalenavond 2012, nieuwe leden van de Ajax Academy Club. De Ajax Academy Club, opgericht in 2007, heeft als doel oud-jeugd spelers blijvend aan Ajax te binden. Het is inherent aan de opleidings filosofie waarbij vele jeugdspelers na een lange periode in de jeugdop leiding te hebben doorgebracht, deze op enig moment gaan verlaten om hun carrière elders te vervolgen. Het idee om de Ajax Academy Club op te richten is vormgegeven door de toenmalige commissie ledenbeleid, onder aanvoering van Rob van Zoest. Nico Schlette, FlorisThoolen en Hans Bijvank hebben vele uren speurwerk gestoken in het terugvinden van oud-jeugdspelers, waar voor veel dank. De Ajax Academy Club is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uitgemaakt van de jeugdopleiding en ten minste één seizoen op de Toekomst hebben gespeeld. Sinds de oprichting zijn ruim 100 personen lid geworden, waaruit blijkt dat dit initiatief zeer wordt gewaardeerd. Prominente leden zijn onder meer Daley Blind, Ricardo van Rhijn, Sergio Cameron (Zaterdag I) en Mare Stuut (ex-ledenraadslid). Elk jaar worden op de Schalenavond certificaten uitgereikt aan spelers die de jeugdopleiding gaan verlaten, hetzij naar het betaald voetbal bij Ajax of hun carrière voortzetten bij een andere club. Het is voorts een mooie traditie geworden, dat de leden van de Ajax Academy Club jaarlijks bij een thuiswedstrijd van ons eerste elftal worden uitgenodigd. Dit seizoen vond die bijeenkomst plaats in de Amsterdam Zaal, voorafgaand aan de wedstrijd tegen AZ voor de halve finale van de KNVB beker. Uit handen van Wim Jonk kregen onder meer Stefano Denswil en Lesley de Sa hun certificaat uitgereikt. Ed Lefeber Wouter van der Lei Robin de Nooij Barbara Traanberg Johan Rietveld Mick Werkendam Cindy Nieves-Goerdat Nadia Marhoum voorzitter vice-voorzitter secretaris 2e secretaris lid lid lid De ondernemingsraad in deze vorm is aangetreden per 8 november 2010. De zittingsduur voor de leden is drie jaar. AFC AJAX NV heeft een meerderheidsbelang van 51 van de aande len in voetbalclub Ajax Cape Town te Kaapstad. Ajax Cape Town actief tijden het toernooi Copa Amsterdam 2013.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 65