Ajax Foundation EQ De Ajax Foundation 'debuteert' in het jaarverslag met een aantal evenementen uit het afgelopen seizoen. Zo bracht ons eerste elftal weer een bezoek aanVUmc Kinderkliniek, werd er rond Steaua Boekarest - Ajax een clinic georganiseerd en verliep Ajax Streetwise succesvol. De Ajax Foundation vertegenwoordigt onze club op maatschappelijk gebied. Op een betrokken, sympa thieke en respectvolle manier wil Ajax verbondenheid stimuleren en voetbal- en levensvaardigheden positief beïnvloeden, zonder commerciële doeleinden. Visie Ajax is zich ervan bewust een voorbeeldfunctie en leidersrol te heb ben en vindt het belangrijk als topclub zijn maatschappelijke verant woordelijkheid te nemen.Ajax vindt het van groot belang maatschap pelijke projecten op het gebied van Sport en Gezondheid, Sociale Integratie en Educatie te ondersteunen. Dit gebeurt onder andere door middel van clinics en life-skills. Gehandicaptenbeleid Het gehandicaptenbeleid en het verbeteren van de toegankelijkheid van de Amsterdam ArenA voor bezoekers met een beperking - jong, oud, slechtziend, in een rolstoel of met een tijdelijk ongemak - is een belangrijke pijler voor de Foundation. Zo zijn er voor rolstoelgebon den supporters 145 plaatsen in het stadion gereserveerd en kunnen per wedstrijd 80 rolstoelgebonden supporters plaatsnemen op het unieke mindervaliden-platform. Bezoekers met een visuele beperking kunnen naar een speciaal audioverslag luisteren.Tevens bevinden zich, tussen de I e en 2e ring aan de Noord- en Zuidzijde, in totaal nog eens 65 plaatsen voor rolstoelgebonden seizoenkaarthouders. nu «gif MSMSS Bezoek VUmc Kinderstad Eind november brachten de spelers en technische staf een bezoek aanVUmc Kinderstad, een jaarlijks terugkerend evenement vanuit het partnerschap dat Ajax met het Amsterdamse ziekenhuis heeft. De Ajacieden namen uitgebreid de tijd voor alle patiëntjes van de VUmc Kinderkliniek en de kinderen van de polikliniek.Voor sommige patiëntjes en spelers was het een weerzien omdat ze elkaar al meer dere keren eerder hadden ontmoet. Hoofdsponsor AEGON stelde als maatschappelijk partner Ajax-rug- zakken voor de patiëntjes beschikbaar.Tevens waren er petten van sponsor Mercedes-Benz en adidas-ballen. De spelers deelden handte keningen, posters en vlaggen uit. De Ajacieden gingen uitgebreid met de kinderen op de foto en speelden - waar mogelijk - een partijtje voetbal met ze in het Ajax Spelershome. Frank de Boer zei:'Als club hebben we ook een maatschappelijke verantwoordelijkheid.Vandaag hebben we heel wat kindjes blij kunnen maken. Het was zoals elk jaar weer erg indrukwekkend.'Ajax heeft sinds 1998 een partnership met de VUmc Kinderkliniek. Het partnerschap is het resultaat van een jarenlange samenwerking met het VUmc. Topdagen voor Roemeense weesjes In februari heeft de Ajax Foundation rond de uitwedstrijd tegen Steaua Boekarest, samen met de stichting van George Ogararu, 25 weeskinderen fantastische dagen bezorgd. De sponsors van Ajax gaven de kinderen onder andere een Ajax-kledingpakket, waarna de weesjes een clinic kregen van Michele Santoni.Aron Winter en George Ogararu zelf. Hoe blij de kinderen waren, zagen de sponsors én de massaal toegestroomde pers gelijk. Na het omkleden leek het wel of er 25 andere kinderen uit het gebouw kwamen. Juichend van enthousiasme holden ze naar het voetbalveldje aan de overkant. Het was voor het eerst, en zeker niet voor het laatst, dat de Ajax Foundation met de clinics en life-skills actief was in het buitenland. Ajax StreetWise Het project van de Ajax Foundation, mede mogelijk gemaakt door hoofdsponsor AEGON, heeft als doel basisschoolkinderen in Amster dam en omstreken op een maatschappelijk verantwoorde wijze met Ajax en voetbal in aanraking te laten komen, met als motto: 'Samen leren, samen voetballen'. Alle Ajax-waarden zijn verweven in lesmate riaal, dat gedurende een week op de basisscholen wordt behandeld. Bij de weekafsluiting hebben diverse selectiespelers de diploma's op school gebracht. Naast de lessen werden er in de steden Haarlem, Almere, Hoofddorp en Amsterdam door de Ajax-spelers clinics gegeven.Tijdens de spetterende finaledag op de Toekomst werd MehmetYuksel, een Haarlems talent, gescout. Hij mag komend seizoen een maand met de Ajax-junioren meetrainen. Simone Freling en Ralph de Haan

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 38