Redactie Ajax Clubnieuws Erfgoed Comité EE Op 31 oktober en 7 november vonden op de Toekomst de HETT - toernooien plaats voor eerste en tweede jaars F - pupillen van 48 clubs uit de regio. In beide toernooien behaalden de spelers van Ajax de eerste plaats. Daarnaast leveren dergelijke toernooien altijd leuke plaatjes op van jonge talenten. In het afgelopen seizoen is het Ajax Clubnieuws met 12 kleurrijke pagina's zeven keer verschenen met vier keer de notulen van de algemene ledenvergaderingen. Mutaties Helaas zijn onze ereleden en vaste medewerkers aan het Ajax Club nieuws, Wim Schoevaart en André Kraan, ons ontvallen. De redactie is hen zeer erkentelijk voor hun jarenlange betrokkenheid. Namens de Ajax Vrouwen wierp manager Marleen Molenaar zich op als vaste medewerker. Zij kreeg daarbij steun van Rodger Lahr, die aanvankelijk ook Lucky Ajax en De Klassieke Veteranen voor zijn rekening nam. Helaas moest hij om privéredenen afhaken, waarna Tamara Schellekens zich bereid toonde Marleen te assisteren met de bijdrage over de Ajax Vrouwen. Bij de Ajax Foundation besloot Matthijs Slaakweg medio maart 2013 de club te verlaten. Zijn taak werd overgenomen door Ralph de Haan. Inhoud Behalve het vrouwenvoetbal als nieuw onderwerp, werd ook door Jan Buskermolen het Ajax Erfgoed nieuw leven ingeblazen. De wat grotere interviews werden gehouden met Hans Wijers, Bart Logchies, Miel Brinkhuis, Gavin Benjafield en Rick Menick, Maarten Oldenhof, Edwin van der Sar en Wim Jonk.Voor 'Wie is wie' offerden zich Rob Versluis, Fred Schijffers, Ronald Pieloor, Herman Arendse, Henk Heijt, Jean André Herreveld, Monique Janse en Laura Alosery op, terwijl Peter Jager, Henk Groot, Andy van der Meyde,Arnold Mühren, Gert Bals, Martijn Reuser.Wim Andriese en Werner Schaaphok over hun Ajax-gevoel vertelden. De redactie dankt iedereen die, op wat voor manier dan ook, heeft bijgedragen en meegewerkt aan het Ajax Clubnieuws, niet in de laat ste plaats vormgever John deVries van Vriedesign in Tiel. Tijn Middendorp Jarenlang is ons erfgoed een ondergeschoven kindje geweest. Dit, ondanks alle inspanningen van Thijs Lindeman, Hennie Schuurman en Wendy Nagel (PT). Met zeer beperkte middelen is getracht om delen van het erfgoed te conserveren voor het nageslacht. Maar de tijd schreed voort en het zorgde ervoor, dat ons erfgoed uit een ver verleden langzaam maar zeker verloren ging, alle goede bedoelingen en inzet van vrijwilligers ten spijt. Een van de verantwoordelijkheden van de bestuursraad werd het erf goed. Om daar ook gestalte aan te geven werden eind vorig jaar uit haar midden Ronald Pieloor en Jan Buskermolen naar voren gescho ven, die zich zijn gaan belasten met het erfgoed. Na een korte inven tarisatie werd door Ronald Pieloor een beleidsplan opgesteld voor de periode 201 3 - 2015. Na akkoord op de inhoud binnen de bestuursraad werd het beleids plan met bijbehorende begroting voorgelegd aan de directie. Zij deelde de visie zoals verwoord in het beleidsplan en stelde met ingang van het seizoen 2013 - 2014 budget beschikbaar om ervoor te zorgen dat ons erfgoed tot in lengte van dagen kan worden bewaard. Het hoofdstuk'Erfgoed' is hiermee voorgoed op de kaart gezet. Los van dit traject werd de nodige tijd besteed aan het onderhouden van de relaties met onze oud-spelers, onder meer met de jaarlijkse reünie en het betrekken van oud-spelers rondom de thuiswedstrijden van Ajax. Dit soort activiteiten valt onder immaterieel erfgoed. Jan Buskermolen Samenstelling Erfgoed Comité Jan Buskermolen Thijs Lindeman Mark van Leest Ronald Pieloor Hennie Schuurman Evert Vermeer Samenstelling Redactie Ajax Clubnieuws Tijn Middendorp, eindredacteur Jan Buskermolen Yuri van Eijden Ronald Jonges (per 01-01 -2013) Jan - Matthijs Harderwijk Ed Lefeber Vaste medewerkers: David Endt, Arjan Duijnker, Ralph de Haan (per 12 -04-2013), Hennie Henrichs, Rodger Lahr (tot 01-01 -2013), Marleen Molenaar, Marjon van Nielen, Menno Pot,Tamara Schellekens (per 01-01 -2013), Hennie Schuurman, Matthijs Slaakweg (tot 15-03-2013), Rob Stol, Cees van Zuilen, Dolf van Zoest limit «DM mam U

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 36