Commissieverslagen m was e Verschillende ex-jeugdspelers, die minstens zes jaar de jeugdopleiding hebben gevolgd en één seizoen op de Toekomst hebben gespeeld, zijn lid van de Ajax Academy Club geworden. Bij hun afscheid bij Ajax - NEC werden dat Vurnon Anita en Gregory van der Wiel, bij Ajax -AZ (beker) zeven'nieuwelingen'. Studie- en Begeleidingscommissie Inleiding Het lijkt wel of ikTijn Middendorp maar één keer per jaar zie. De man achter het Ajax Clubnieuws en verantwoordelijk voor onder meer het Jaarverslag van de Vereniging. Hij komt altijd uiterst vrien delijk binnen en ik weet meteen weer hoe laat het is: het Jaarverslag. Ik begin spontaan te knikken, mompel iets wat lijkt op 'jaarverslag', verontschuldig me en spreek meteen een definitieve datum af. Er is genoeg gebeurd om over te schrijven, zoals uit onderstaande opsom ming blijkt: Organisatie studiebegeleiding De organisatie binnen de studiebegeleiding is onveranderd gebleven, evenals het team van mentoren en docenten. Mijn complimenten gaan dit keer uit naar de vier stagiaires van de VU. Alle vier hebben het schooljaar bij Ajax voldoende afgesloten. Nederlandse les Van alle Ajax-spelers wordt verwacht dat ze zo snel mogelijk de Nederlandse taal beheersen. Deze mooie en interessante uitdaging is, na goed overleg met de directie, toegevoegd aan ons takenpakket. Onze nieuwe taalinstructrice, Marie Catrie van der Weegen, werd al vrij snel op de proef gesteld. Een speler uit China werd namelijk haar eerste pupil, gevolgd door een speler uit Spanje. De opgedane erva ring en het resultaat van deze vuurdoop hebben ertoe geleid dat er een heus talenbureau is ontstaan met inmiddels dertien spelers van verschillende nationaliteit. Studiebureau Om alle activiteiten in goede banen te leiden, is een goede werkplek een noodzaak. Na veel overleg en zoeken is een mooie plek op de Toekomst gevonden en ingericht. Direct na de voorjaarsvakantie kon het lintje worden doorgeknipt en werd het Studiebureau officieel in gebruik genomen. Nieuwe gastouders Halverwege het seizoen werd bekend dat er meer jonge buitenlandse spelers de jeugdopleiding, inclusief Jong Ajax, kwamen versterken. Naast de taaltraining was een warm onderkomen gewenst.Ajax heeft sinds jaar en dag goede ervaringen met gastgezinnen. Er was echter één probleem, er waren niet genoeg gastgezinnen. Na een oproep via de Ajax-website zijn 22 potentiële gastgezinnen bezocht met als resultaat vijf fantastische onderkomens. Alle nieuwe spelers hebben intussen hun intrek genomen en kunnen zich onder ideale omstandigheden voorbereiden op hun nieuwe taak.Tot slot is het goed te vermelden, dat een grote groep gastouders hun gastvrij heid hebben getoond tijdens de Copa Amsterdam. Individualisering Door de uitgebreide individuele begeleiding en de behoefte aan meer trainingstijd, vooral binnen de bovenbouw (AI,A2, BI), is ook meteen een veranderde behoefte aan studiebegeleiding ontstaan: studiebege leiding op maat.Vanaf januari jl.zijn de eerste stappen gezet en na enige maanden ervaring is voorgesteld een studiecentrum in te rich ten voor onze spelers. Deze kunnen daar in alle rust online hun col lege volgen en/of studeren. Spelers met een startkwalificatie hebben nu de gelegenheid twee hele dagen in de week op de Toekomst te zijn. Het afgelopen jaar was weer enerverend en interessant. Ik wil graag alle mensen, die een bijdrage hebben geleverd, bedanken voor hun inzet. Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter JaapTielenburg TonTielenburg Rob Ombre Jur Ronner Ger Boer (Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 34