n, dat zit in je en raak je nooit meer kwijt i aar. Voorafgaand aan Ajax - Heracles op 7 april vond in de ArenA de derde Reünie plaats van oud-Ajax-spelers, van wie de namen op de vloer vermeld ston den. Het gezelschap nam plaats in 'De Engelenbak', in de buurt van Frank de Boer, die hiermee veel jarenlange voetbalervaring en kennis bij de hand had. elftalbegeleiding en andere taken. Dat is een prima zaak richting de andere leden. Interesse tonen, vragen hoe een wedstrijd of een toernooi verlopen is, belangstelling tonen, dat is prima.' Hoe kijken jullie naar de bestuursraad, na anderhalf jaar te hebben gefunctioneerd Ruud: 'Vergeleken met de oude situatie, met een ledenraad en een bestuur, vind ik hoe het nu is, met een bestuursraad, een vooruitgang. Die functioneert prima. En waarom? Omdat je ze tegenkomt als ware het nieuwsgierige leden die naar de Toekomst komen om een wedstrijdje te bekijken. Dat betekent niet dat ze niets doen, maar alles verrichten zij op de achtergrondje ziet ze met grote regelmaat maar zonder de schijn van daar loopt een bestuurslid, maar ze zorgen ervoor dat er altijd iemand van de bestuursraad aanwezig is.' Dennis: 'Misschien heeft het ook wel te maken met de tijd waarin we nu leven.Tegenwoordig moet alles sneller. Mensen verwachten dat problemen onmiddellijk worden opgelost. Als er wat aan de hand is, wordt onmiddellijk de angel eruit gehaald. Het probleem blijft niet hangen.' Ruud: 'De tijd van de ledenraad was, naar mijn mening, ook wel voorbij. Ik vond het een goed besluit deze op te heffen en de verant woording via de bestuursraad te regelen. Ik ben van mening dat het nu allemaal wat effectiever is geworden. Ik vind het wel heel spijtig dat met name nu het vorige bestuur en de ledenraadsleden worden afgespiegeld als baantjesjagers terwijl het gewoon stuk voor stuk gepassioneerde Ajax-leden zijn met het rood-witte hart op de juiste plaats. En daar horen andersdenkenden nou eenmaal bij!' Welke ervaring in de horeca bezat je voor je bij Ajax kwam Dennis: 'Ik ben erin opgegroeid en door de jaren heen heel veel ervaring opgedaan in binnen- en buitenland, daar ook negen jaar gewoond en gewerkt, verdeeld over Buenos Aires, Londen en Ham burg. Veel aan grote projecten meegewerkt, met als mooiste project de Volvo Ocean Race in opdracht van ABN Amro. Echt een gigantisch project waarbij enorm moest worden geïmproviseerd om overal ter wereld onder moeilijke omstandigheden toch te zorgen dat iedereen te eten en te drinken kreeg. Echt gigantisch veel ervaring opgedaan.' Toen kwam Ajax? Dennis: 'Ja, via een oud-leraar van het ROC. Daar had Ajax een verbintenis mee. Daar heb ik er eerst twee maanden gewerkt om de kwaliteit wat op te krikken. Dat liep niet lekker met acht leerling koks en een pachter met hele andere belangen dan Ajax. Ajax heeft toen besloten alles in eigen beheer te nemen. Er kwam een sollicita tieprocedure en ben ik aangenomen als horeca manager de Toekomst. Nu ben ik vanaf I juli verantwoordelijk gesteld voor het hele horeca- pakket bij Ajax. Alles wat met eten en drinken te maken heeft ligt op mijn bordje.' Komen deze werkzaamheden niet een beetje overeen met die van jou, Ruud? Ruud: 'Ja, zeker. Ik ben blij dat ik vanuit mijn huidige functie heb Dennis: 'Dat heeft zich eigenlijk vrijwel allemaal voor mijn tijd afgespeeld. Ik weet daar dus niet zo gek veel van.'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 31