'Het Ajax-gevoel valt niet uit te leggen, d m Vo< den. Op zoek naar nieuwe talenten vond op 25 oktober op de Toekomst de eerste Ajax Meiden Clinic plaats voor meisjes tussen 9-16 jaar. Maar liefst 77 speelsters kregen de kans hun voetbalkunsten te tonen aan trainer Ed Engelkes, scouts en speelsters van de Ajax Vrouwen. Het is voor herhaling vatbaar. Rondetafelgesprek met Ruud Haarms, Dennis Blokker en Henk Heijt: Met op tafel koffie en zelfgebakken gevulde koeken uit de keuken van Dennis Blokker, nemen in de bestuurs kamer op de Toekomst eind augustus de drie deel nemers aan het rondetafelgesprek plaats. Teammanager B2-junioren Ruud Haarms, Horeca Manager Ajax Den nis Blokker en teammanager AjaxVrouwen Henk Heijt gaan er eens goed voor zitten om, elk vanuit zijn eigen beleving, terug te blikken op het afgelopen seizoen. In anderhalf uur tijd komen veel onderwer pen ononderbroken aan de orde, slechts kort onderbroken door onze huisfotograaf Louis van deVuurst, die tussen de training van het eerste door gelukkig even tijd vindt om wat foto's te maken. Laten we beginnen met het voor jullie meest memorabele moment in het afgelopen seizoen. Ruud: 'Als je bij Ajax bent is dat natuurlijk het kampioenschap, maar voor mij is dat ook de deelname aan een internationaal jeugdtoernooi Naam: Dennis Blokker Leeftijd: 44 jaar Beroep: kok Functie: Horeca Manager Ajax Bij Ajax: vanaf juni 2010 van de B2 in Singapore. En, dat in de jeugdopleiding over de hele linie spelers ook daadwerkelijk doorstromen zonder al te veel discussie. Dat is wel eens anders geweest.' Henk: 'Voor mij natuurlijk ook de 3e landstitel in successie. Maar ook de start van het vrouwenvoetbal, in een mannenbolwerk ais Ajax. Ik denk wel dat de club het vrouwenvoetbal nu wel omhelst, maar dat heeft wel tijd gekost. Ik weet ook wel dat er mensen waren, die er sceptisch tegenover stonden. En misschien nog wel.' Ruud: 'Ik was er aanvankelijk ook geen voorstander van. Waarom? Omdat ik vind dat Ajax een opleidingsclub is. Bij vrouwenvoetbal zou dat ook moeten gelden, zoals dat past in de geest en de cultuur van Ajax, en niet bij de start simpelweg een elftal bij elkaar kopen.' Henk: 'Over dat opleiden ben ik het met je eens. Met drukbezochte clinics en talentendagen is daar wel een beginnetje mee gemaakt. We hadden meer dan 900 aanmeldingen. Het vrouwenvoetbal is nog steeds de snelstgroeiende sport, binnen en buiten Nederland, leder een wil bij Ajax spelen.' Dennis: 'Uiteraard de landstitel. En daarnaast de inhaalslag die we hier op de Toekomst hebben gemaakt met onder meer de verbou wing van de kantine. Die heeft ervoor gezorgd dat het nu meer een uitstraling van een restaurant heeft, waar kleur, club en historie bij elkaar komen, en ook bijdraagt aan een goede sfeer. Daarnaast is de bestuurskamer voorzien van een nieuwe bar als combinatie tussen een mooie uitstraling en een prettige werkplek, de keuken is ver bouwd van twee naar één locatie en, onder invloed van Het Technisch Hart, is de voeding naar één filosofie gebracht: wat goed is voor het eerste is ook goed voor de F2. Dat is een hele andere insteek.' Naam: Ruud Haarms Leeftijd: 52 jaar Actief: teammanager B2-junioren (0/I6) Beroep: lid directie bedrijfsvoering Tweede Kamer der Staten-Generaal, verantwoordelijk voor de catering op het Binnenhof. Lid: vanaf 1969 en 1986 (tussentijds de Spartaan) Naam: Henk Heijt Leeftijd: 61 jaar Actief: teammanager Ajax Vrouwen Beroep: aannemersbedrijf Lid: vanaf I964 De sfeer in het restaurant heeft zich door al die aanpassingen dus verbeterd. Hoe is die momenteel in de vereniging Ruud: 'Het afgelopen seizoen zie ik als een soort van overgangsjaar. Nieuwe bezems vegen nu eenmaal schoon, of je dat nu leuk vindt of niet. Het is een gewenningsperiode geweest. Nu vind ik dat we aardig op orde zijn.Alleen, door dat nieuwe denken bij Ajax lopen er veel mensen rond van wie we niet weten wie het zijn en wat ze doen. Er worden heel veel mensen van buiten gehaald.Vroeger zaten we dichter bij elkaar.' Henk: 'Onder de leden vind ik de sfeer prima. Dat is ook heel belangrijk. Het heeft ook te maken met hoeveel interesse je voor een ander hebt.' Dennis: 'Het gaat er ook om in hoeverre je in je club geïnteresseerd bent. Of het nu de B2,AI of de AjaxVrouwen zijn'. Ruud: 'Het is wel goed, dat we nog steeds bepaalde kaderfuncties kunnen invullen vanuit de vereniging zoals die van wedstrijdsecretaris,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 30