Zaterdag-seniorenvoetbal Ajax Zaterdag 2 werd op 23 maart tegen Swift niet alleen de eerste kampioen bij Ajax in het seizoen 2012 - 2013, het team deed dat ook nog eens voor de tweede achtereenvolgende keer én met straatlengte voorsprong op de rest. Daarom de terechte felicitaties en de bloemen van Hennie Henrichs. Zaterdag I Startte als promovendus in de hoofdklasse A. Na een flitsend begin werd het team van trainer Bart Logchies en teammanager Jan Fleijsman al snel als titelkandidaat gezien. Samen met de technische staf had het team als doelstelling om bovenin mee te draaien, bij de eerste vier te eindigen om zo een periodetitel te kunnen pakken.Vrij vroeg in het seizoen moest de selectie het zonder een paar bepalende spelers doen.Vertrek naar het buitenland en langdurige blessures waren hiervan de oorzaak. Na een periode van wisselende resultaten bleef het tot de laatste competitiedag spannend of de Zater dag I nog een periodetitel zou kunnen bemachtigen. Helaas, met één doelpunt te kort is dat niet gelukt. Na een afwezigheid van drie jaar in de hoofdklasse kan het team met opgeheven hoofd terugkijken op een mooi seizoen, met als eindresultaat een 3e plaats in de eindstand. Zaterdag 2 Net veel nieuwe spelers ging de Zater dag 2 voortvarend van start. Uitkomend in het bekertoernooi voor standaardteams ging ons elftal als poulewinnaar verder in de knock-out fase waarin onder meer Chabab, uitkomend in de Topklasse, werd uitgeschakeld. Helaas bleek uiteindelijk de Zaterdag I van Volendam te sterk voor de reserves van de zaterdag-senioren.Al aan het begin van de competitie werd al snel duidelijk dat dit team weer voor het kam pioenschap zou gaan. Met mooie grote overwinningen, zelfs met dubbele cijfers, wisten de mannen van Dennis van der Wal voor het 2e jaar op rij ongeslagen kampioen te worden, een topprestatie. Om het kampioenschap van Nederland zijn ze helaas niet door de poulefase heen gekomen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 27