Jeugdvoetbal [•iGO N* V Eind januari behaalde de AI in de NextGen Series een gelijkspel, thuis tegen Chelsea, en bereikte hiermee de achtste finales, weer thuis tegen Aston Vila, C op 19 februari. Ons team begon hoopgevend, kwam op I -0 wat helaas niet voldoende bleek te zijn. Met I -2 werd ons elftal uit het toernooi geknikkerd. De Ajax-jeugdopleiding kenmerkte zich in het afgelopen anderhalfjaar met het zich focussen op en ontwikkelen van het individu. Dat betekent, dat elke speler de aandacht krijgt die hij nodig heeft en het behalen van een kampioenschap daarmee ondergeschikt is.Alles binnen de jeugdopleiding is daar op gericht, bijvoorbeeld door het aantrekken van individuele- en techniektrainers, uitbreiding van de medische staf en de middelen daaromheen. Dat dit zijn vruchten heeft afgeworpen blijkt wel uit het feit dat veel jeugdspelers van Ajax wer den geselecteerd voor vertegenwoordigende elftallen van de KNVB. om daar als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Oude bekende Alfons Groenendijk nam het stokje van Fred over. Het lukte hem en assistent Kenneth Perez niet het succes van het vorige seizoen - de landstitel - te evenaren. Het seizoen werd afgesloten met een 8ste plaats op de ranglijst. In het NextGen Series werd de Al in de achtste finales uitgeschakeld door Aston Villa. Verder was de Al aanwezig op nog vijf toonaan gevende toernooien zoals hetAEGON Copa Amsterdam. Op geen van de toernooien werd een hoofdprijs binnengehaald. Dit seizoen werden er weer talrijke toernooien gespeeld waarbij een aantal Ajax- spelers werd verkozen tot beste speler van het toernooi. Ook schoven sommige spelers halverwege het seizoen door naar een oudere leeftijdscategorie. Al De Al kende een moeizaam seizoen en viel dit jaar buiten de prijzen. Trainer Fred Grim vertrok eind september 2012 naar Almere City A2 De A2, getraind door de nieuwe trainer Said Ouaali, haalde net als de Al niet het gewenste resultaat. De A2 komt uit in een relatief zware competitie met Al - tegenstanders. Bovendien had het elftal te maken met veel spelerswisselingen.Toch werd de vijfde plaats in de eindstand gehaald. Voor de beker werd de A2 in de halve finale uitgeschakeld. Op het toernooi bij Odin '59 werd de 7e plaats gehaald.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 24