'Wé moeten er met z*n allen voor BS Voorafgaand aan Ajax - Feyenoord op 21 januari werden in de ArenA de verbouwde zalen geopend met aan de wanden afbeeldingen van klassieke momen ten van weleer.Als een soort reünie waren spelers en trainers uit die tijd aanwezig om nog eens van deze historisch beelden volop te kunnen genieten. Interview Dick Schoenaker Lid bestuursraad en teammanager Jong Ajax Het derde kampioenschap op rij betekende voor Dick Schoenaker (61) de tweede titel sinds zijn aantreden als bestuursraadslid in december 201 IDaarnaast was afgelopen seizoen het tiende dat hij als teammanager betrokken was bij Jong Ajax. Dat dit ook zijn laatste seizoen zou zijn in die rol, had hij niet direct voorzien. Je bent gestopt bij Jong Ajax? 'Ja, helaas wel noodgedwongen. Vanwege de overgang van Jong Ajax naar de Jupiler League zou het mij veel meer tijd gaan kosten. Ik kon het tot en met het einde van dit seizoen nog goed combineren met m'n werk als account manager bij Meeüs. Het nieuwe programma bestaat ech ter uit veel meer wedstrijden en als leider had ik geen betaalde functie. Ik deed dat puur als vrij williger. Ik moest dus altijd met mijn baas overleggen of ik iets eerder weg kon om mee te gaan naar wedstrijden. Dat was op zich geen probleem, maar met de Jupiler League lukt dat niet meer.' Technische staf van Jong Ajax, tweede van rechts Dick Schoenaker. Ga je het missen? 'Op dit moment niet, want ik heb het heel druk met m'n werk en m'n functie als bestuursraadslid. Daarnaast zit ik natuurlijk ook nog in het bestuur van Lucky Ajax. Maar dat wil niet zeggen dat ik het niet jammer vind. Ik heb dit tien jaar met heel veel plezier gedaan. Heel veel trainers voorbij zien komen, die nu prak tisch allemaal op een hoger niveau zitten. Het was ook echt leuk om met die spelers om te gaan, plus het hele wereldje eromheen op de maandagavond. Dat was voor mij ook vaak een beetje een reünie.Vooral bij uit wedstrijden kwam ik veel oud spelers tegen waar ik mee, of tegen, gespeeld heb. Je bent toch altijd nieuwsgierig hoe het met sommige spelers is afgelopen. Hoe hun leven is gelopen, want vaak hoor je daar niets meer van.' Ben je actief betrokken geweest bij het vinden van een opvolger? 'Herman Arendse doet het nu, hij zat er vorig jaar ook al bij.Toen deed hij vooral het administra tieve deel - het nieuwe digitale systeem van de KNVB zorgde namelijk nogal eens voor proble men. Daardoor had ik op een gegeven moment niet eens meer tijd om in de kleedkamer bij de spelers te zijn. Zat ik een halfuur, drie kwartier, wedstrijdformulie ren in te vullen. Herman heeft dat toen op zich genomen en vanaf dit seizoen doet hij eigenlijk alles.' Het afgelopen seizoen is Jong Ajax 'slechts'vierde geworden.Waar lag dat aan? 'Vind je het raar dat ik nooit weet waar we zijn geëindigd als we niet eerste zijn geworden? Het is net of ik dat uit het systeem gooi.' 'Maar goed, Jong Ajax is gewoon een elftal dat heel moeilijk tot een echt team te smeden is. Je hebt te maken met spelers die ontevreden zijn en spelers die net terugkomen van een bles sure. Die mogen dan vaak bij voorbeeld een halfuurtje spelen. Elke week een andere opstelling is niet vreemd.'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 22