'KIENDEN ksen Het team van Gery Vink en John Bosman kende tijdens het seizoen wisselende successen. Zo ging het in eigen huis tegen Jong Feyenoord, met een 0-2 neder laag, niet naar wens. Beter ging het thuis tegen Jong PSV (1-0) met, na een lange periode van blessureleed, Kolbeinn Sigthórson weer eens in de gelederen. begon met weer een wedstrijd tegen een club uit de lichtstad: Jong PSV. Het werd een zwaarbevochten overwinning. Jong Ajax had al meer dan vierhonderd minuten niet gescoord, met als gevolg een aantal nederlagen, gelijke spelen en het nodige puntverlies. Het duurde nog tot de in de tweede helft voordat er gescoord werd, maar uiteindelijk brak de Deen Lucas Andersen de ban en maakte de beslissende I -0. Na deze knappe overwinning eind januari, begon februari met een nederlaag tegen Jong FC Groningen. Ajax nam na 17 minuten spelen nog een 1-2 voorsprong, maar moest die in de slotfase alsnog prijsgeven. De nederlaag in het noorden van het land was echter een startschot voor een positieve reeks. De volgende vijf wedstrijden werden in overwinningen omgezet.Thuis tegen Jong NAC Breda werd met het kleinst mogelijke verschil gewonnen, 1-0. De lastige uitwedstrijd tegen Jong FC Twente werd met 2-3 gewonnen. A2-junior Vincent Vermeij maakte de winnende treffer.Tegen hekkensluiter Jong NEC/FC Oss werd in Nijmegen de derde zege op rij geboekt. Er werd met 3-1 gewonnen. De goede reeks werd voortgezet op de Toekomst met een 3-1 overwinning op Jong Heracles Almelo. De vijfde overwinning op rij kwam tot stand in Waalwijk waar Jong Ajax met een 1-2 overwin ning aan de haal ging. Jong Ajax stond na deze reeks derde op de ranglijst van de Beloftencompetitie. De goede serie van vijf overwinningen op rij in de maanden februari en maart werd vervolgd in april met een overwinning op Jong Vitesse/AGOVV. De volgende wedstrijd van de beloften van Ajax was de klassieker tegen Jong Feyenoord/Excelsior. Helaas werd de zege reeks door de Rotterdammers doorbroken. Op Stadion Woudestein werd met 2-1 verloren. Het verlies tegen de aartsrivalen uit de havenstad werkte waarschijn lijk door bij de spelers in de thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. De wedstrijd ging met 0-3 verloren. Door dit resultaat werd Jong Heerenveen kampioen. De Friezen pakten met een 2-3 zege bij Jong PSV de titel. Het hoogst haalbare voor Jong Ajax was de tweede plaats. In de jacht daarop was de kersverse kampioen de volgende tegenstander. Ajax won overtuigend in Friesland met 0-2 door goals vanThulani Serero en Tobias Sana. De zegereeks werd voortgezet tegen Jong FC Twente. In eigen huis werden de tukkers met 3-0 verslagen dankzij treffers van Miralem Sulejmani (2x) en Tobias Sana. De voorlaatste wedstrijd van het seizoen eindigde in 2-2. Op de Herdgang kwam Jong Ajax terug van een 2-1 achterstand tegen Jong PSV. Stefano Denswil maakte de gelijkmaker. De laatste wedstrijd tegen Jong FC Groningen ging op eigen veld met 0-2 verloren. Hier mee eindigde Jong Ajax op de vierde plaats van de competitie. Het was ook de laatste wedstrijd van trainer Gery Vink. Hij wordt opge volgd door Alfons Groenendijk. Yuri van Eijden wederom verloren zonder te scoren. Jong Heerenveen verliet Amsterdam met een 0-3 overwinning. Voorjaar In de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen speelde Jong Ajax onder meer tegen de profs van FC Eindhoven. Op de Toekomst werden de Eindhovenaren op een 2-0 nederlaag getrakteerd. Jong Ajax was in alles beter dan de hekkensluiter van de Jupiler League. Dit gaf goede moed voor de hervatting van de competitie. Deze

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 21