Jong Ajax Jong Ajax opende het seizoen met de wedstrijd om de Super Cup, uit tegen FC Twente. Met een 2-0 nederlaag werd het geen succes. Ook Cristian Eriksen kon daar weinig aan veranderen. Net als alle andere spelers viel hem slechts een aandenken ten deel en vormden zij een erehaag voor de winnaar. In het seizoen 201 2 - 2013 speelde het team van de trainers Gery Vink en John Bosman en de teambege- Volendam met 5-0 opzij gezet. Hierdoor plaatste Jong Ajax zich voor de winnaars competitie. In poule A moest nog een wedstrijd, uit bij Jong De Graafschap, wor den gespeeld. Jong Ajax won met 2-5. Van Kessel scoorde twee keer. leiders Dick Schoenaker en Herman Arendse in een compleet nieuwe competitie die uit drie poules ging bestaan, waarin acht clubs elkaar bestreden. De beste vier clubs uit elke poule speelden na zeven weken tegen elkaar in een poule van twaalf teams. Voorbereiding De voorbereiding op het nieuwe seizoen startte met een trainings kamp in Zeeland. De oefenwedstrijden tegen W Goes enW Oost- kapelle werden respectievelijk gewonnen met 0-2 en 0-7.Traditie- getrouw nam Jong Ajax in de voorbereiding weer deel aan het Maritiem Toernooi in Den Helder. Van het Helders elftal werd met 0-2 gewonnen.Van Roda JC werd met 1-3 verloren. De voorbereiding werd afgesloten met de eerste officiële wedstrijd om de Supercup in de Beloftencompetitie. Bekerwinnaar Jong Ajax ging met 0-2 onderuit in de Grolsch Veste tegen landskampioen Jong FC Twente. Najaar Net als in vorig seizoen, begon Jong Ajax de nieuwe competitie met een nederlaag. In Alkmaar werd met 2-1 verloren van JongAZ. Invaller Gino van Kessel scoorde de enige treffer. De eerste thuiswedstrijd van het seizoen verliep ook niet echt als gepland.Tegen Jong FC Groningen bleef Jong Ajax steken op 0-0. Gelukkig hoefde er daarna niet lang gewacht te worden op de eerste overwinning van het seizoen. Uit werd met 2-3 gewonnen van Jong PEC Zwolle. Een 2-1 achter stand werd omgebogen tot een 2-3 overwinning. Matchwinner was Roly Bonevacia. Het goede gevoel van de zege werd meegenomen naar de thuiswedstrijd tegen Jong NEC. Er werd met maar liefst 5-0 gewonnen. Door dit resultaat klom Jong Ajax naar de derde plaats in groep A van de Beloftencompetitie. Tegen koploper Jong Heerenveen werd met l-l gelijkgespeeld en vervolgens werd thuis Jong De eerste wedstrijd van de winnaars competitie was in Breda. Ondanks een rode kaart van Eyong Enoh, sleepte Jong Ajax een 0-1 overwinning uit het vuur tegen Jong NAC.Aan het goede begin van de nieuwe competitie werd een vervolg gegeven door op de Toe komst met 2-1 te winnen van Jong NEC. Helaas ging het daarna mis in Almelo. In een spectaculair duel werd met 4-3 verloren van Jong Heracles. Al na een half uur keek Jong Ajax tegen een achterstand van 3-0 aan. Daarna rechtten de Ajacieden hun rug en kwamen terug tot 3-3. Echter in de negentigste minuut maakten de Heraclieden de win nende goal. Jong Ajax bleef punten morsen.Thuis bleef het steken op l-l tegen Jong RKC. Ook de uitwedstrijd bij Jong Vitesse/AGOVV leverde maar één punt op. In Arnhem bleef het 0-0. In december stond de eerste Klassieker op het programma. Speciaal hieraan was dat na jaren weer publiek bij deze wedstrijd aanwezig mocht zijn. Op de Toekomst ging Jong Ajax helaas met 0-2 onder uit. Bij Jong FC Utrecht bleven de Ajacieden wederom steken op 0-0 en werd er voor de derde maal op rij niet gescoord. De laatste wedstrijd in 2012 ging

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 20