voor. hap. Buiten op het ArenApark stonden 60.000 supporters vol ongeduld te wachten om hun helden toe te juichen en mee te genieten van alle festiviteiten. Tussen al het gehos en gedans door liet Frank de Boer weten dat Daley Blind was gekozen tot Speler van het Jaar en Viktor Fischer tot Talent van het Jaar. Feyenoord wordt met 3-0 geklopt en opnieuw speelt Fischer (dit topduel goed voor twee treffers) een absolute hoofdrol. Een week naAjax - Feyenoord dient een deceptie bij Vitesse zich al aan. Na een uur soeverein voetbal prijkt een 0-2 voorsprong op het scorebord van de Gelredome.Als uitgerekend Janssen de Arnhemmers op 1-2 heeft gebracht, gaat het alsnog faliekant mis voor de gasten: 3-2. Een I-l-gelijkspel, thuis tegen RodaJC, is beginpunt van dé roerigste periode van het seizoen. In luttele weken tijd wordt Ajax uitgeschakeld op twee voetbalpodia, terwijl het ook in de Eredivisie slechte zaken doet. Het Europese tweeluik met Steaua Boeka rest wordt ingezet met een 2-0 thuis overwinning. Er had meer in gezeten, gezien de vele Amsterdamse kansen. 14 april 2013 PSV-Ajax 2-3. Kampioenswedstrijd Met Willem II als gast in de ArenA lijkt Ajax geen betere tegenstander te kunnen treffen voor zijn kampioenswedstrijd. DeTilburgers zijn al bijna een seizoen lang de nummer 18, oftewel de nummer laatst, in de Eredivisie. Willem II vecht uitgerekend in de uitverkochte ArenA voor zijn laatste kans. Ajax dendert met een 5-0-overwinning regelrecht richting landstitel. Ajax is weer kampioen! Met de titel van 2013 coacht De Boer zijn Ajax naar een historische trilogie; het is na de titels van 201 I en 2012 het derde landskampioenschap op rij. De Ajax-trainer komt ermee in een historisch rijtje Ajax-trainers: alleen Rinus Michels en Louis van Gaal leverden ooit dezelfde prestatie met hun Ajax-selecties. De Boer is de eerste Ajacied die erin slaagt als speler én als trainer een trilogie te voltooien. Ronald Jonges Een week na de eerste ontmoeting wordt Ajax' vrees bewaarheid. De Boer ziet zijn Ajacieden ook in Roemenië angstig opereren en slordig omspringen met de kansen. Na 120 minuten voetbal (inclu sief verlenging) leggen de gasten het af in de noodzakelijke penalty's. Zes dagen na de ontluisterende Europese uitschakeling door Steaua gaat het ook tegen AZ faliekant mis. De Boer spaart deze beker avond de harde kern van zijn (normaal gesproken) basisploeg.Ajax domineert weliswaar het leeuwendeel van de bekerontmoeting; toch prijkt na negentig minuten een pijnlijke, maar ook geflatteerde eindstand op de stadionschermen: 0-3. Drie dagen na de midweekse bekerronde wacht inTukkerland alweer de Eredivisiekraker tegen FC Twente. Het is een zware competitieklus en opnieuw een duel met de intensiteit van een finale. Zo lijkt het allemaal vooraf. In de Grolsch Veste freewheelen de Ajacieden naar een probleemloze 0-2 overwinning. Mede door het foutloze keeperswerk van Jasper Cillessen - in Eind hoven vervanger van de geschorste Kenneth Vermeer - wordt een onrustig opererend en bij vlagen armetierig voetballend PSV verslagen: 2-3. Het is een sleutelzege. Ajax zit definitief in een zetel richting de 32ste landstitel in de clubgeschiedenis.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 17