hivisie OpS mei werd de 32e landstitel binnengehaald, de derde titel op rij. Willem II was in de ArenA het'slachtoffer'. Op de tribune was iedereen er klaar voor. Rob de Wit was zo vriendelijk de Schaal te overhandigen aan aanvoerder Siem de Jong.Vervolgens ging iedereen helemaal los van vreugde en blijdschap. B Tuss stelling in de Ajax-gelederen als de Citizens de eindstand alsnog op 2-2 bepalen. In de strijd om de reëel geachte derde plek (daarmee een doorstart mogelijk makend in de UEFA Europa League) was winnen welkomer geweest. In de laatste ronde van UEFA Champions League poule D zijn de Ajacieden opnieuw kansloos tegen Real in Madrid. Omdat de Borus- sen hun sportieve plicht vervullen en winnen van het ongeïnspireerd ogende City, hebben de Amsterdammers de felbegeerde en knappe derde plek in handen. Steaua Boekarest is in 2013 de volgende opponent, dus in de UEFA Europa League. Beste wedstrijd Nog voordat de Ajacieden zich verzekerd weten van het succesje in Europa, is PSV op imposante wijze bedwongen in de ArenA: 3-1Het immense talent Viktor Fischer - A-junior nog - blinkt uit in een van Ajax' beste wedstrijden van het seizoen 2012 - 2013. De Amsterdammers overwinteren net als vorig seizoen ver van huis, in Brazilië.Afgelopen seizoen bracht de selectie - hoofdzakelijk gedre ven door het belang van hoofdsponsor AEGON - in Sao Paulo door. In de winterstop van het nieuwe jaar maken de Ajacieden kennis met flamboyant Rio de Janeiro. De trainingsarbeid die in de hoogzomerse winterstop is verricht, werpt in de eerste officiële wedstrijd van het nieuwe jaar vruchten af. topclubs zal het uiterste worden gevraagd van zijn jonkies.Als het Europese seizoen wordt geopend met een uitwedstrijd tegen Borus- sia Dortmund, maken de Ajacieden ook een frisse en onbevangen indruk. Ajax voetbalt frank en vrij. Dat de eerste groepswedstrijd in de slotfase ver-loren gaat door een goal van Robert Lewandowsky is een domper. De thuiswedstrijd tegen Real Madrid, in de tweede speelronde van de Champions League, verloopt heel anders.Winnen van de Koninklijke blijft een onmogelijke opgave voor de Ajacieden.Vooral Cristiano Ronaldo is weer eens ongrijpbaar. Ajax is kansloos, maar vindt in het debuut van Hoesen wel een piepklein lichtpuntje op een sportief kansloze voetbalavond. Twee gezichten In de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo tonen de Ajacieden opnieuw twee gezichten. Een zeker lijkende overwinning wordt na een knots gek laatste halfuur alsnog prijsgegeven. De Heraclieden slepen een sensationeel 3-3-gelijkspel uit het vuur. Het is, aan de vooravond van de thuiswedstrijd tegen Manchester City een nieuwe domper.Wat niemand vooraf verwacht, maken de Ajacieden waar voor eigen publiek.Vier dagen na het tumultueuze gelijkspel op het kunstgras van Heracles wint Ajax met 3-1 van Manchester City. Ook in de eerste Klassieker gaat een Ajax-voorsprong in de slotfase verloren. Na discutabel rood voor Moisander tekent Feyenoord-spits Graziano Pellè in de laatste minuten voor de 2-2. Geheel in de soms zo wisselvallige stijl maken de Amsterdammers in het vervolg opnieuw indruk tegen Manchester City, op het podium van de Champions League. Captain Siem de Jong bezorgt zijn ploeg in Londen een droomstart (0-2). Er heerst teleur- 27 april 2013 NAC Breda - Ajax 0-2.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 16