Ajax I Ajax32ste: de titel van het collectief IE Sv'*)D[ LUTTl OP NAAR HET JARIGE JUBILFIlim Sportief gezien waren de wedstrijden voor de UEFA Champions League tegen Manchester City, in de ArenA op 24 oktober (3-1en uit op 6 november (2-2), voor de mannen van Frank de Boer ware hoogtepunten. De bijna onverslaanbaar geachte Engelsen werden met prima spel behoorlijk ontnuchterd. De missie is helder, als Ajax begint aan het voetbaljaar 201 2 - 201 3. De landstitels van 201 I en 2012 smaakten zoet, mierzoet zelfs. De honger naar nieuw succes borrelt alweer op als de Ajacieden zich gestaag voor bereiden in - oud en vertrouwd - De Lutte. Wat de samenstelling van de A-selectie betreft blijft de club lang in onzekerheid. De transfers van Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur) en Gregory van der Wiel (Paris Saint-Germain) laten lang op zich wachten. Het vertrek van middenvelder Vurnon Anita, die nieuw emplooi vindt bij Newcastle United, komt zelfs als een onwelkome verrassing. De terugkeer van Theo Janssen naar zijn jeugdliefde Vitesse is in dat opzicht beter verteerbaar. Als de meest ervaren Ajacieden zijn vertrokken, laat zich een sterke behoefte aan routine voelen binnen de selectie. Afge lopen seizoen was daar bovendien ook nogAndré Ooijer. De routinier geniet inmiddels van zijn sportief pensioen. Wil Ajax echt meestrijden op drie voetbal podia dan is extra ervaring noodzakelijk.Wat de vorig seizoen al vastgelegde midden twintiger Lasse Schone in ervaringsopzicht kan betekenen is nog onduidelijk. Ajax trekt als vervangers van Anita en Vertonghen de dertiger Christian Poulsen en twin tiger Niklas Moisander aan. De aangetrokken talenten Danny Hoesen,Tobias Sana en Lucas Andersen zijn vooral beloftes voor de toekomst. Bij het sluiten van de transferwirtdow wordt als last-minute-actie bovendien Ryan Babel vastgelegd. De aanvaller ziet zijn oude, en tegelijk dus nieuwe club, als noodzakelijke springplank om zijn carrière nieuw leven in te blazen. Valse start Het seizoen begint met een valse start. In de strijd om de Johan Cruyff Schaal in de eigen Amsterdam ArenA gaat de landskampioen met 4-2 ontluisterend onderuit tegen bekerwinnaar PSV. Het seizoen begint met een kater. Op de slechte generale volgt een prima, vooral doelpuntrijke start in de Eredivisie. De ouverture tegen AZ eindigt weliswaar in een gelijkspel (2-2), maar tijdens het bezoek aan NEC (1-6) en in de thuisontmoeting tegen NAC (5-0) zijn de Ajacieden niet alleen scorend heer en meester. In de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen vergeten de Amsterdammers zichzelf wel te belonen: 2-2. Een andere tegenvaller is die periode het langdurige uitvallen van Kolbeinn Sigthórsson. De IJslander loopt een schouder-blessure op. Babel werd onder meer aangetrokken als stand-in voor Sigthórsson. UEFA Champions League De loting voor de poulefase van de UEFA Champions League levert hoofdbrekens op. De kampioen van Nederland belandt in een heuse kampioenenpoule met de titelhouders van Spanje (Real Madrid), Duitsland (Borussia Dortmund) én Engeland (Manchester City). Een zwaardere loting was nauwelijks mogelijk. De Boer ziet in de drie top- tegenstander vooral een prachtige kans voor zijn Ajacieden om ervaring op te doen. Juist tegen deze 6 juli 2012 Persdag op De Lutte.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2013 | | pagina 15