B e 20 augustus: Landskampioen Ajax Al verovert op de Toekomst de Supercup voor A-junioren door bekerwinnaar NAC Al met 2-1 te verslaan. j|. De eerste prijs voor het team van Fred Grim en Ronald de Boer is daarmee een feit. Reden genoeg om dit eerste succes ruimschoots te vieren. Cruijff over de impasse waarin de RVC verkeerd. 28 oktober: Op de Toekomst vindt voor de 66e keer de reünie van de Bordjes club plaats. 29 oktober: In de uit wedstrijd tegen RodaJC scoorde jody Lukoki zijn eerste doelpunt in de eredivisie. November 201 I 2 november: Op de Toekomst winnen onze 2e-jaars F-jes het HETT-toernooi. 3 november: In de ArenA wordt in de poulefase van de UEFA Champions League met 4-0 gewonnen van Dinamo Zagreb. 7 november: Christian Eriksen is uitgeroepen tot Deens voetballer van het jaar. Nicolai Boilessen ontvangt de prijs als het grootste talent. 1 november: Een combinatieteam van Ajax I, Jong Ajax en Al-junioren speelt op de Toekomst'besloten' vriendschappelijk tegen Go Ahead Eagles (3-1). 16 november: Voor een nieuwe bezetting van de directie worden Martin Stur- kenboom als beoogd algemeen directeur ad interim en Danny Blind als beoogd technisch direc teur ad interim benoemd. Uiter lijk per I juli 2012 treedt Louis van Gaal aan tot de statutaire directie van Ajax als voorzitter van het directieteam. Op de leden raadvergadering hebben (onder voorbehoud) Hennie Henrichs (beoogd voorzitter), Hein Blocks, Jan Buskermolen, Cees van Oevelen, Ruud Suuren- donk en Cees Vervoorn hun kan didatuur voor de bestuursraad geaccepteerd. 9 november: Bij de wedstrijd Ajax - NAC viert FlorisThoolen zijn 500ste wed strijd als stadionspeaker bij Ajax. 20 november: Op de vergadering van ledenraad, bestuur en een voltallige Raad van Commissaris sen wordt vastgesteld, dat er sprake is van een vertrouwens breuk tussen Johan Cruijff ener zijds en Steven ten Have, Edgar Davids, Marjan Olfers en Paul Römer anderzijds. De bestuurs leden Uri Coronel.Joop Krant en Cor van Eijden leggen op 28 november hun functies neer. Op de eerstvolgende ledenraad vergadering zal een nieuw inte rim-bestuur worden gekozen. 22 november: Voor de UEFA Champions League speelt Ajax de uitwedstrijd tegen Olympique Lyon gelijk (0-0). Davy Klaassen maakt als invaller zijn Europese debuut.» De Al verliest voor het eerst in de NextGen Series, uit bij Aston Villa 24 november: Vanwege onder meer 'haar grote verdienste voor de samenleving' wordt Simone Freling, manager Hospitality en Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen, in de Ronald McDonald VU Kinderstad door burgemeester Snit van 's Gravenland benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 26 november: Voor onze jongste Ajacieden en kinderen van het personeel brengt Sinter klaas een bezoek aan de Ajax Experience op het Rembrandt- plein. 27 november: Met een inval beurt tijdens de wedstrijd NEC - Ajax (0-3) viert Davy Klaassen zijn competitiedebuut met een doelpunt. 28 november: Uri Coronel.Joop Krant en Cor van Eijden leggen in de ledenraadver gadering formeel hun functies neer.Tot de eerst volgende ALV wordt een interim-bestuur benoemd bestaande uit Rob Been jr. (voorzitter), Roger van Boxtel en Ernst Ligthart. De ledenraad neemt het besluit de Raad van Commissarissen (RvC) te verzoe ken op eigen beweging terug te treden. December 201 I 2 december: Davy Klaassen ver lengt zijn contract tot en met 30 juni 2016. 7 december: In de ArenA verliest Ajax voor de UEFA Champions League met 0-3 van Real Madrid. Olympique Lyon wint met 1-7 bij Dinamo Zagreb waardoor Ajax is uitgeschakeld en doorgaat in de UEFA Europa League. 12 december: In kort geding heeft de rechter in Haar lem de benoemingen van Martin Sturkenboom en Danny Blind als interim-directeuren rechtsgeldig verklaard. De voorgenomen benoeming van Martin Sturken boom en Louis van Gaal tot sta tutair bestuurders van AFCAjax is tijdelijk opgeschort. IS decem ber: Ajax keert op financieel gebied terug naar de veiligste categorie III. Ter afsluiting van het jaar vindt op de Toekomst het Dirk de Groot Gala plaats. I 6 december: Voor personeel, vrijwilligers en medewerkers wordt op ons sportcomplex een kerstborrel geschonken. 18 december: Ricardo van Rhijn debuteert in Ajax Ithuis tegen FC Den Haag. 9 december. Jong Ajax plaatst zich voor de halve finale in het bekertoernooi door Jong Heerenveen met 5-2 te ver slaan. 21 december: De beker wedstrijd thuis tegen AZ wordt gestaakt vanwege het aanvallen van de doelman van AZ door iemand vanuit het publiek. Acht oud-jeugdspelers treden toe tot de Ajax Academy Club. 22 decem ber: Met Roger van Boxtel als interim-voorzitter worden tij dens de ALV door 260 leden de nieuwe statuten goedgekeurd, de ledenraad, opgericht op 26 juni 1963, opgeheven en in plaats daarvan een bestuursraad met

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 9