Clubleven B In aanwezigheid van familie, vrienden, kennissen en supporters werd op 29 juli bij de hoofdingang van de ArenA een bronzen beeld onthuld van onze icoon Bobby Haarms, overleden op 6 juni 2009.Voorafgaand aan de onthulling spraken David Endt en anderen mooie woorden over onze Goede Beul. Een overzicht van een aantal momenten uit het clubleven in het seizoen 201 I -2012. juli 201 I 2 juli: Ajax I opent het seizoen met de oefenwedstrijd tegen vv Buitenpost (0-4). 4 juli: De Ajax - selectie gaat voor de 38ste keer een week op trainingskamp in De Lutte. De IJslander Kolbeinn Sigthórsson (ex-AZ) tekent een contract tot en met 30 juni 2015 evenals Thulani Serero van Ajax Capetown. Rasmus Lindgren ver trekt naar Red Bull Salzburg. 6 juli: Demi de Zeeuw stapt over naar Dynamo Moskou, Sergio Padt gaat naar AA Gent. I juli: Trainer GeryVink begint samen met John Bosman aan de eerste training van Jong Ajax. 15 juli: Ajax ver koopt de 40.000ste seizoenkaart, twee weken eerder dan in het vorige seizoen. 18 juli: Trainer Fred Grim en Ronald de Boer starten het nieuwe seizoen met de A12 Z juli: Siem de Jong ver lengt zijn contract t/m 30 juni 2015.22 juli: Cees de Wolf 1946), bekend van de 'mistgoal' tegen Liverpool in het Olympisch Sta dion op 7 december 1966, over lijdt na een langdurig ziekbed. 25 juli: In de ArenA worden tij dens een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders (BAVA) de beoogde commissaris sen Steven ten Have (voorzitter), Paul Römer, Marjan Olfers, Edgar Davids en Johan Cruijff (niet aanwezig) formeel beëdigd als de nieuwe Raad van Commissarissen. 29 juli: Naast de hoofdingang van de ArenA wordt een bronzen beeld van Ajax-icoon Bob Haarms onthuld. 30 juli: Doelman Maarten Stekelenburg treedt in dienst bij AS Roma. Ajax verliest in de ArenA de openingswedstrijd van het seizoen om de Johan Cruijff Schaal tegen FC Twente met 2-1 Augustus 201 I 3 augustus: Edwin van der Sar neemt op grootse wijze in de ArenA afscheid van het natio nale en internationale voetbal. 18 augustus: Als deelnemer aan The NextGen Series wint onze AI op de Toekomst de eerste wed strijd tegen Aston Villa (2-0). Jan-Arie van der Heijden ver trekt naar Vitesse. 20 augustus: Rodney Sneijder wordt voor één seizoen verhuurd aan FC Utrecht. Op de Toekomst verovert de Al de Super Cup na winst (2-1) op NAC. 25 augustus: Bij de loting voor de groepsfase in de UEFA Champions League treft Ajax Real Madrid, Olympi- que Lyon en Dinamo Zagreb. 27 augustus: Ajax neemt doelman Jasper Cillessen over van NEC. 29 augustus: Tijdens het Voetbal ler van Jaar Gala worden Theo Janssen tot beste voetballer en Christian Eriksen tot grootste talent van het seizoen uitgeroe pen. 31 augustus: Ajax neemt Dmitry Bulykin over van Ander- lecht. September 201 I 2 september: Na dertien jaar werkzaam te zijn geweest als jeugdtrainer vertrekt Robin Pronk bij Ajax. 7 september: In The NextGen Series wint onze Al thuis van Fenerbahqe (5-1). 12 september: Op de buitenge wone algemenen ledenvergade ring in Amstelborgh/Borchland worden, in aanwezigheid van 186 leden, de voorgenomen statuten wijzigingen aangenomen, waarbij onder meer een bestuursraad zal komen in plaats van een ledenraad. 14 september:Voor de UEFA Champions League eindigt de eerste poulewedstrijd, thuis tegen Olympique Lyonnais, in 0-0.2/ september: In de beker wedstrijd tegen v.v. Noordwijk maakt Lesley de Sa zijn debuut in het eerste elftal. 23 september: In aanwezigheid van onder meer Sjaak Swart, Danny Blind, Dennis Bergkamp, Frank de Boer en vele genodigden wordt op het Rem- brandtplein de 'Ajax Experience' officieel geopend. 28 september: In de NextGen Series wint de Al ook zijn derde wedstrijd, uit tegen Rosenborg BK, met 1-2. Oktober 201 I I oktober: De Zaterdag houdt een gezellige avond voor spelers en partners op de Toekomst. 5 oktober: Kolbeinn Sigthórsson is voorlopig uitgeschakeld van wege een 'vermoeidheidsbreuk' in zijn rechterenkel. 11 oktober: Ajax maakt de jaarcijfers per 30 juni 201 I bekend. Er is een netto winst gemaakt van 5,5 miljoen. 15 oktober: In de bestuurskamer op de Toekomst jubileren I I Ajacieden vanwege hun jaren van lidmaatschap (zie ook pagina 10 en II) 18 oktober: De derde wedstrijd in de poulefase van de UEFA Champions League, uit tegen Dinamo Zagreb, wordt met 0-2 gewonnen. 20 oktober: Jeugd trainer Edmond Claus stapt over naar een functie bij de Chinese voetbalbond (CFA) waar ook Jan Olde Riekerink werkzaam is. 2 oktober: Dennis Bergkamp en Wim Jonk ondertekenen een contract voor onbepaalde tijd. 23 oktober:Thuis tegen Feyenoord maakt Dico Koppers zijn debuut. 24 oktober: Tijdens de ledenraad vergadering krijgen Hein Blocks, Hennie Henrichs, Keje Molenaar, Cees van Oevelen en Cees Ver voorn de opdracht met een advies te komen over de impasse die is ontstaan in de Raad van Commissarissen. Jong Ajax plaatst zich voor de kwartfinale van de beker voor beloftenteams na winst bij Jong FC Den Haag (2-4). 26 oktober: Op de Toekomst vindt voor 24 teams het jaarlijkse HETT-toernooi plaats voor eerste jaars F-pupillen, met Zeeburgia als winnaar. 27 oktober: Op de Toekomst overlegt de commissie van de ledenraad met Johan

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 8