Onder niet al te beste weersomstandigheden werd de strijd om de AEGON Future Cup op 7,8 en 9 april gewonnen door onze BI. Na een spannende penaltyreeks versloeg het team van Orlando Trustfull in de finale het team Manchester United. De vreugde bij de bekeruitreiking was uiteraard zeer intens. het onderwijs. Dat is ook door veranderingen in het onderwijs achter haald. Nu zijn het managers met een totaal andere kijk op deze func tie. En wat de bestuursraad betreft: die moet rustig de tijd nemen om goede plannen te maken. Dat lijkt mij het beste. Ine: 'Dat vind ik ook. Even de boel op een rij zetten, na alles wat er gebeurd is. Daar is tijd voor nodig.' Wat vinden jullie van de sfeer binnen de vereniging? Sylvia: 'Die kan beter. Ik vind dat er in het afgelopen seizoen geen enorme verbondenheid heerste binnen de club.' Sasa: 'We hebben een moeilijke tijd achter de rug waarin zeker sprake was van een tweedeling. Die is misschien nu wel minder geworden.' Sylvia: 'Om het clubleven te stimuleren zou het leuk zijn alle vrou welijke leden een keer bij elkaar te brengen.' Sasa: 'Het clubleven staat bij Ajax hoog in het vaandel.' Sylvia: 'Maar wacht even, laat één ding duidelijk zijn, we zitten hier niet om Ajax te bekritiseren. Wij houden allemaal van Ajax. Wij zullen de club nooit in de steek laten. Die zit in ons hart.Wat er bij Ajax ook gebeurt, het komt ook altijd weer goed.' (Instemmend geknik) Sasa: 'Zeker. Door kleine stappen te maken kunnen goede dingen worden gerealiseerd.' Wat zijn voor jullie elk de leukste, mooiste momenten in het afgelopen seizoen, behalve het kampioenschap van het eerste elftal? Ine: 'Voor mij zonder enige twijfel de brunch op 18 maart bij de I 12e verjaardag van Ajax. Dat was erg leuk en gezellig. Een prima idee! Sasa:'Ik kijk vooral naar mijn eigen team, de Cl die landskampioen werd. Zo mooi om dat van dichtbij mee te maken. En natuurlijk de kampioensregen in één seizoen met vier landskampioenen en vele andere kampioenen, inclusief de Zaterdagteams. Nog nooit eerder heb ik dat meegemaakt.Toen ik in het Ajax Clubnieuws al die kampioenen weer op een rijtje zag staan en ik zag hun ereronde in de ArenA, dan gaat mijn hart wel sneller kloppen, vooral van trots.Absoluut hoogte punt!' Sylvia: 'Als vrijwilliger bij de medische staf liggen mijn hoogtepunten vanuit mijn vak als gynaecoloog op persoonlijke situaties waar ik uiteraard niets over kan en mag zeggen. Als je binnen Ajax op medisch vlak kan bijdragen aan het welzijn, dan is dat altijd een hoogtepunt. Edwin Goedhart heeft mij in de afgelopen seizoenen bij veel zaken ingeschakeld. Nu er een nieuwe medische staf is, weet ik niet hoe het in het nieuwe seizoen gaat worden. We zijn inmiddels over de invulling in gesprek.' Zijn jullie blij met het vrouwenvoetbal bij Ajax? Sylvia: 'Ja, geweldig. Heel leuk.' Sasa: 'Echt geweldig.Vrouwenvoetbal heeft bij Ajax lange tijd op hold gestaan. Die bladzij is nu omgeslagen, er moet misschien een achter stand worden ingehaald. Maar we zijn op de goede weg.' Ine: 'Ik denk dat het een enorme stimulans is voor het vrouwenvoet bal in Nederland. Ik ken meiden in mijn omgeving die ergens anders spelen maar nu zeggen: ik wil ook naar de Toekomst.' Sylvia: 'Het is ook een voorbeeldfunctie voor jonge kinderen om ook te gaan voetballen, of in elk geval aan sport te gaan doen.' Wat maakt Ajax voor jullie zo bijzonder? Sylvia: 'Mij is het met de paplepel ingegoten. Mijn vader (Gerard DermoutTM) was lid van de Bordjesclub en doordrenkt van Ajax.' Sasa: 'Moeilijk uit te leggen. Het is altijd Ajax geweest, van jongs af misschien heeft het te maken met de soort voetballers, het spel en de Ajax-stijl die mij altijd zo heeft aangesproken.' Ine: 'Toen ik in 1969 van Heerenveen naar Amsterdam verhuisde ging ik werken bij de Amsterdamse Politie, bureau Overtoom 449, vlakbij het Surinameplein. Daar viel het Olympisch Stadion onder waar Ajax wedstrijden speelde. Dan mochten we in uniform bij wedstrijden op die houten banken zitten, vanaf de Eretribune rechts. Zodoende kwam ik in aanraking met Ajax. Mijn kinderen hebben nu wat jullie hebben. Zij zeggen altijd: mamma is eerst voor Ajax en dan voor Heerenveen.' Tot slot, wat zijn jullie wensen voor het nieuwe seizoen? Ine:'100.000 leden zien te halen bij de SVA.' Sasa: 'Dat de technische plannen die gemaakt zijn, ook organisatorisch haalbaar zijn.' Sylvia: 'Dat er constructief gebouwd wordt naar een in alle opzichten gezonde club.' Tijn Middendorp

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 27