Bekerfinale Slot De BI (0/17) verbleef begin dit jaar in Doha, Qatar voor deelname aan een prestigieus jeugdtoernooi, het 'Al Kass international U-17'. Een derde plaats in de eindstand viel de ploeg ten deel. Naast het voetbal bleef er nog genoeg tijd over voor wat sightseeing, onder leiding van trainer en 'gids' Ronald de Boer. De eerste wedstrijd in februari, thuis tegen Jong NEC, wordt afgelast wegens slechte weersomstandigheden. Dit extra weekje rust lijkt Jong Ajax goed te doen, want de volgende wedstrijd, uit bij Jong ADO Den Haag, wordt omgezet in een 0-7 overwinning. Februari is in elk geval een goede maand, want de finale van de beker wordt bereikt door een 2-0 overwinning op FC Groningen. De Gro ningers zijn ook de volgende tegenstander in de competitie. Ook deze wedstrijd wordt goed afgesloten (5-0). De goede lijn kan helaas niet worden doorgezet. Bij Jong Vitesse leidt de ploeg van Ger/Vink en John Bosman een 3-1 nederlaag. Deze nederlaag lijkt JongAjax echter te hebben wakker geschud.Tot aan de bekerfinale wordt een serie van vijf competitieoverwinningen op rij neergezet. In maart wordt de inhaalwedstrijd tegen Jong NEC met 4-1 gewonnen evenals de thuis wedstrijd tegen Jong Heerenveen. Deze wordt met 2-0 gewonnen. In april worden de wedstrijden, tegen Jong Heracles Almelo, Jong De Graafschap en Jong Feyenoord, alle drie gewonnen, respectievelijk met 4-16-0 en 0-2. De gewonnen wedstrijd in Rotterdam is een revanche voor de verloren thuiswedstrijd eerder dit seizoen. Op 26 april is de bekerfinale in eigen huis. Op de Toekomst was het team van Gery Vink en John Bosman na verlenging uiteindelijk te sterk voor Jong FC Utrecht. Het duurde uiteindelijk tot de tweede helft van de verlenging, maar na 109 minuten voetbal was daar uiteindelijk het bevrijdende doelpunt. Uit een voorzet van Aras Özbiliz werkte Joël Veltman de bal van dichtbij met zijn borst in het doel.Wat volgde was een vreugde-explosie en elf zenuwslopende minuten om een penalty reeks te vermijden.Toen dat lukte, barste er op het veld en in de kleedkamer een feest los. Het is de derde bekerwinst voor JongAjax in de clubgeschiedenis. In mei staan er nog twee competitiewedstrijden op het programma. Thuis tegen Jong AZ wordt de tweede plaats op de ranglijst veiligge steld achter kampioen Jong FC Twente. De Alkmaarders worden uit eindelijk met 3-0 verslagen. De laatste wedstrijd van de competitie is een week later in Eindhoven. Er staat niets meer op het spel en de wedstrijd gaat met 4-2 verloren. JongAjax sluit het seizoen 201 I -2012 af met een tweede plaats op de ranglijst, maar belangrijker nog, als winnaar van de KNVB beker bij de Beloften. Yuri van Eijden

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 19