Jong Ajax Voorbereiding Naj'aar Technische staf en selectie Winterstop Voorjaar De Nieuwjaarsborrel op 8 januari begon met een onderling partijtje voetbal. Daarna zakten we af richting kantine om de beste wensen in ontvangst te nemen.Vervolgens was er gelegenheid elkaar al het goede toe te wensen en dat, na veel gedoe, de rust in de vereniging weer snel zou terugkeren. Gery Vink is de trainer van Jong Ajax. Nieuw gezicht is oud-speler John Bosman, als assistent-trainer. Dick Schoenaker is elftalbegeleider, samen met Herman Arendse als nieuw gezicht bij de staf. Nieuwe gezichten in de selectie zijn afkomstig uit de jeugd. Uit de Al komen Tom Boere, Ricardo Kip.Joeri de Kamps, Ruben Ligeon en Warner Hahn. Uit de A2 komen Yener Arica en Chiel Kramer. Het Den Helder Maritiem Toernooi neemt een belangrijke plek in de voorbereiding in. In de halve finale wordt FCVolendam verslagen door strafschoppen. In de finale wordt verloren vanVW met 2-1. revanche te nemen op de slechte resultaten van de afgelopen weken. Jong PSV is in Amsterdam de tegenstander. De Eindhovenaren staan tweede met zes punten voorsprong op Ajax, dat tiende staat. Jong Ajax grijpt de kans met beide handen aan en verslaat Jong PSV met 4-1. De eerste helft van het seizoen wordt positief afgesloten met winst in de kwartfinale van de beker.Thuis wordt Jong Heerenveen met 5-2 verslagen. In de winterstop stapt Tom Boere over naar de Belgische club AA Gent. De Zeeuwse spits, die dertien keer scoorde voor Jong Ajax in de eer ste helft van het seizoen, verhuist voor drie en een half jaar naar België. Het eerste duel na de winterstop eindigt teleurstellend. Op de Toe komst komen zowel Jong Ajax als Jong FC Utrecht niet tot scoren. Een week later staat de loodzware uitwedstrijd bij koploper Jong FC Twente op het programma. Lang leek het erop dat de ploeg van Gery Vink met een nederlaag terug moest naar Amsterdam. Echter, één minuut voor tijd wist Jong Ajax toch nog de gelijkmaker binnen te schieten via Mats Rits. De start van de competitie begint slecht. De eerste wedstrijd wordt uit met 3-1 verloren van promovendus Jong FC Utrecht. Ook de tweede wedstrijd van Jong Ajax gaat verloren.Thuis tegen Jong FC Twente wordt met 0-4 verloren. Gelukkig weten de Ajacieden zich in de derde wedstrijd enigszins te herpakken. In Nijmegen wordt met 2-5 gewonnen van Jong NEC. Na deze overwinning wordt thuis op overtuigende wijze afgerekend met jong ADO Den Haag. De Hagenezen worden met 5-0 teruggestuurd naar de Hofstad. Ondanks deze twee ruime overwinningen blijven de resultaten van Jong Ajax in oktober wisselvallig.Tegen Jong FC Groningen wordt in de laatste minuut verloren. De Groningers maken twee minuten voor tijd 3-2. De wedstrijd daarna, thuis tegen JongVitesse, wordt echter weer gewonnen, en met grote cijfers: 6-0. De uitwedstrijd tegen Jong Heerenveen eindigt in een l-l gelijkspel, met rode kaarten voor Les ley de Sa en Ricardo Kip. De maand wordt afgesloten met een 4-0 thuisoverwinning op Jong Sparta en met bekerwinst bij Jong ADO Den Haag. Het wordt 2-4, en met dit resultaat plaatst Jong Ajax zich voor de kwartfinale. November begint niet goed met een schlemielige 0-1 nederlaag tegen Jong Heracles. De Heraclieden waren niet gekomen om te voetballen, maar scoren wel vlak voor tijd de winnende treffer. De nare smaak van dit verlies wordt twee weken later weggespoeld door een 0-5 uitzege bij Jong De Graafschap. Eind november staat de eerste Klas sieker op het programma.Achter gesloten deuren eindigt deze mini- klassieker helaas in een 2-3 nederlaag. Ajax was nog wel op een 1-0 voorsprong gekomen. Ook de volgende wedstrijd wordt verloren. In Alkmaar gaan de Ajacieden met 0-1 onderuit. De laatste competitiewedstrijd voor de winterstop biedt kans om

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 18