'\e lost niet alles op met een gehaktbal,e Voor de kerstborrel op 16 december werden de gasten buiten persoonlijk ontvangen door de Kerstman. Binnen werd enthousiast geluisterd naar zanger Peter Beense.Tussen alle bedrijven door keken André Kraan en Adri Blekkerhorst toe hoe Wim Schoevaart voorzichtig van zijn borrel nipte. Interview Ernst Ligthart (ex) lid ledenraad en Interim-bestuurslid belandde in het tweede elftal. Op enig moment speelden we tegen de Zaterdag 2 van Ajax, het elftal van Dolf van Zoest, Cees van Oevelen en Cees Boot. Ik herin ner mij nog goed dat ik op een avond werd gebeld door Cees Boot. Of ik een proefwedstrijdje voor Ajax wilde spelen, want hij zag mij graag bij Ajax komen voetballen. Dat deed ik, werd aangenomen en speelde vanaf 1995 in de Zaterdag IPeter en ik hebben het inmiddels natuur lijk bijgelegd, toen we elkaar bij Ajax weer troffen.' Hoe ervoer die overgang naar Ajax? 'Nou, dat was eigenlijk best wel lastig. Bij DVS '33 speelden we altijd met twee spitsen. Daar kon ik lekker links en rechts opdui ken. Bij Ajax moest ik ineens op 10 spelen. Dat viel niet mee.' En verder? Na de Zaterdag I heb ik nog een paar jaar in de Zaterdag 2 en 3 gespeeld. Ik denk, alles bij elkaar, dat ik een jaar of zes, zeven bij het zaterdag voetbal heb gespeeld. Daarna nog een paar jaar elftalleider geweest bij de Zaterdag IEdmond Claus was toen de trainer. Leuke tijd. Toen Edmond wegging nog twee seizoenen met trainer Bob de Klerk, met als hoogtepunt in 2002, het kampioenschap in de eerste klasse en promotie naar de Hoofdklasse. Daar waren we ontzettend trots op. In die tijd heeft Teun Bogaard mij gevraagd in de ledenraad te komen. En daar kwam ik jou ook tegenTijn...' Over de ledenraad straks. Hoe kijk jij terug op het afgelopen seizoen? 'Voorop gesteld, ik heb enorm veel bewondering voor Frank de Was het al op jonge leeftijd duide lijk dat je bij Ajax zou gaan voetbal len? 'Nee, zeker niet, al ben ik wel van jongs af aan Ajax-fan. Ajax zat niet echt in de familie. Mijn moeder is echter wel een echte Amsterdamse, geboren in de Grensstraat en getogen in de Van Breestraat. Maar in de genen zat het Ajax-virus niet. Een van mijn broers is zelfs fanatiek Feyenoorder.' In een kantoor in Utrecht waar hij zijn werkplek heeft als part ner/advocaat van Dijkstra Voer- mans Advocatuur Notariaat, zit Ernst Ligthart (43) er ontspan nen bij wanneer we gaan terug blikken op het afgelopen seizoen. Met al die successen op het veld is dat ook zeker geen straf. Maar, niet te ontkennen valt dat er ook sprake is van een keerzijde, en dan vooral buiten de lijnen. Ernst is Ajacied in hart en nieren. Lid werd hij in 1995 als speler bij de Ajax Zaterdag, waarna hij actief bleef voor de club als elftalleider, lid van de ledenraad en, eind 201 I, plaats nam in het interim- bestuur. 22 december 2011Interim-bestuurslid Ernst Ligthart (I) Hoe ging het dan? 'Ik ben geboren in Zeist, maar opgegroeid in Ermelo, en voet balde al toen ik vier jaar was. De F-jes waren er nog niet, maar ik voetbalde wel. Ik werd lid van DVS '33 en speelde jaren in het eerste elftal van DVS '33 in de Hoofdklasse. Leuk detail is dat ik, na een conflict met de toen malige trainer Peter Boeve,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 16