1ERIKSER IE het Het bezoek aan Ronald McDonald VU Kinderstad door de A-selectie vond dit jaar plaats op 28 november, ledereen deed z'n uiterste best de kinderen ichs. even te laten vergeten dat ze ziek zijn, door bijvoorbeeld bij een patiëntje rond zijn bed te gaan zitten. Er was ook gelegenheid voor handtekeningen. VERSOOEN DUIKEN DIEPTE 90 CM 27 november 201I: Davy Klaassen in extase na zijn eerste goal bij zijn debuut, uit tegen NEC. nog maar een formaliteit. Ingeklemd tussen de twee ontmoetingen met United, krijgt Ajax op bezoek bij NEC de wind eindelijk eens vol in de zeilen. De Nijmegenaren worden geklopt, onder meer door een treffer van eredivisiedebutant Davy Klaassen, terwijl de titelconcur- renten punten morsen.Ajax keert terug in de dans om het kampioen schap maar vindt, minstens zo belangrijk, in Nijmegen met Anita eindelijk de missing link op het middenveld. De Ajacied van Curapao brengt als centrale middenvelder balans in zijn ploeg. De sleutel naar standvastige prestaties en daarmee succes is eindelijk gevonden! De Ajacieden zijn in en tegen Manchester onverwacht dicht bij een stunt, maar gaan toch strijdend ten onder. De Mokumse ploeg oogst naderhand veel lof voor de wijze waarop het de Red Devils partij bood.Ajax is desondanks on-Ajax vroeg uitgeschakeld in zowel Europa als het KNVB bekertoernooi.Alleen de competitie biedt nog kans op een succesvolle afsluiting van het seizoen. Na zeges op RodaJC.ADO Den Haag en RKC Waalwijk stijgen de Ajacieden op de ranglijst met stip naar de tweede plek. De ongeslagen reeks van Ajax bereikt een hoogtepunt in de thuiswedstrijd tegen PSV. Met 2 mei 2012: Feest in bad bij de 3 Iste landstitel Anita als inmiddels onomstreden keuze als centrummiddenvelder is Ajax opnieuw onverslaanbaar. De Eindhovenaren happen in de ArenA zelfs bijna letterlijk naar adem. De Ajacieden excelleren. Historische slotfase Wat slechts weinigen, op verschillende momenten in het seizoen, nog voor mogelijk hielden realiseert Ajax in de thuiswedstrijd tegen Hera cles.Ajax rekent moeiteloos af met de Heraclieden en mag zich weer koploper noemen. Het is een historische slotfase van de eredivisie, want nooit eerder stonden in deze beslissende fase van het seizoen zoveel ploegen zo dicht bij elkaar. Het verschil tussen de nummer I en 6 is slechts 4 punten. Na de sleuteloverwinning in Friesland, op bezoek bij sc Heerenveen, valt er blijvend veel te genieten voor de trainer en zijn manschappen.Ajax doet in de laatste wedstrijdreeks wat het als koploper moet doen en ziet de achtervolgers stuk voor stuk afhaken. Op bezoek bij FC Twente vieren de Amsterdammers na de 1-2 overwinning al een feestje vanwege het officieus behaalde kampioenschap. De voorsprong van intussen zes punten én het veel betere doelsaldo zorgen voor tevredenheid, maar met nog twee duels te gaan nog niet voor een schaal. Jan Vertonghen - verkozen tot de Ajacied van het Jaar en beste speler van de eredivisie - ontvangt op woensdag 2 mei, na de thuiswedstrijd tegen VW-Venlo, de kampioens- schaal. Met alleen de uitwedstrijd tegen Vitesse nog voor de boeg zijn de Amsterdammers nu ook officieel niet meer in te halen. Ronald Jonges

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 15