Ongeloof [E De 66ste Reünie van de Bordjesclub werd op 28 oktober bezocht door bijna 100 Ajacieden. Eerst werd het Clublied gezongen, daarna aan tafel voor het diner, gelardeerd met wijn en moppen. Als 'gast' kregen onder meer Els Bergkamp en Ruud Verschoor hun 'Mijn Bordje' uitgereikt door Hennie Henrichs. 19 januari 2012: ruim 20.000 kinderen bezochten onder begeleiding in deArenA de overgespeelde bekerwedstrijd tegen AZ. 2012 lopen. In hetAFAS Stadion van de Alkmaarders is het Toby Alderweireld die een spierblessure oploopt. Het is de zoveelste spierkwetsuur voor een Ajacied in dit seizoen. De Boer zit op slag krap in zijn centrale verdedigers. Aanstormend talent Ricardo van Rhijn krijgt het vertrouwen. Het tekent de handelwijze van De Boer, die bij gewenste versterking voor zijn A-selectie eerst naar Jong Ajax en de eigen jeugdopleiding kijkt. Daarna wordt pas gedacht aan het kopen van spelers. De Boer breekt ook in dat opzicht met de handel wijze van zijn voorgangers. Ajax valt diep na de verloren Klassieker bij Feyenoord. In de thuis wedstrijd tegen angstgegner FC Utrecht zakken de Amsterdammers door de absolute ondergrens. De kansloze 0-2 nederlaag geldt als hét Ajax-dieptepunt in de jaargang 201 1-2012. De ploeg heeft weinig te verliezen tegen de Mancunians, die een seizoen eerder nog de UEFA Champions League-finale speelden. Het krachtsverschil is dan ook, volgens verwachting, groot. In de heenwedstrijd in deArenA biedt de kampioen van Nederland maar een helft noemenswaardige tegen stand. De return op OldTrafford lijkt na de kansloze thuisnederlaag Ook in Europa is het slikken als Olympique Lyon op de laatste speel dag van de groepsfase stunt bij Dinamo Zagreb. De vooraf onmogelijk geachte 1-7 overwinning van de Fransen wekt ongeloof. De Ajacieden vervolgen het Europese seizoen een treetje lager, in de Europa League. Manchester United is daarin de 'Champions League waardige' tegenstander. De kater wordt zachtjes weggemasseerd in de winterstop en met het trainingskamp dat Ajax belegt in Brazilië.Als het seizoen wordt hervat staat een onvervalste 'kinderwedstrijd' op het programma. Nadat de bekerwedstrijd tussen Ajax en AZ eind december werd gestaakt, nadat een 'supporter'AZ-keeper Esteban op het veld aanviel, wordt het duel overgespeeld in een bijzondere ambiance. Meer dan 20.000 kinderen met hun begeleiders zijn in deArenA getuige van de wed strijd. De Ajacieden verliezen op het kinderfeestje en zijn daarmee uitgevoetbald in het bekertoernooi. Blessureleed blijft als een lange rode draad door het seizoen 201 I-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 14