Betaald voetbal m OokTon Pronk (60) viel die eer te beurt. Kees Timman (50) en Peter Henriks (50) ontvingen de Gouden Speld, Edwin Fischer (40) het Blauwe Bordje, terwijl Uri het bordje voor hun 25-jarig lidmaatschap overhandigde aan Danny Blind en Marcel Grootenboer die hiermee tot de Bordjesclub toetraden, In het voetbaljaar, waarin Ajax het 31ste landskampioenschap kon bijschrijven op de toch al imposante palmares, kreeg de titel van 'de derde ster' uit 201 I in elk geval in 2012 een passend, succesvol vervolg. Start Als Ajax als titelverdediger aan de start verschijnt van het seizoen 201 I - 2012 zijn Derk Boerrigter (ex - RKC Waalwijk) en Kolbeinn Sigthórsson (ex -AZ) overgekomen, alsmede Theo Janssen (ex - FC Twente), de beste speler van de eredivisie seizoen 2010 - 201 I en eyecatchers in de ploeg van Frank de Boer.'Het gaat om de totale dominantie,' laat de trainer van de regerende landskampioen bij de start van het seizoen weten als het op Ajax' speelstijl aankomt. Vroeg in het seizoen, in de eerste thuiswedstrijd tegen sc Heeren veen, bewijzen de Ajacieden aan de norm die onze trainer-coach ver langt, te kunnen voldoen. Een week na de zege op en het sterke spel tegen de Friezen tonen de Ajacieden een ander gezicht. De kampioen komt bij VVV-Venlo niet verder dan een gelijkspel (2-2). Ajax pakt na de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo de koppositie, maar toont zich vooral een wisselvallig presterende ploeg. Is de wisselvalligheid teke nend voor de jeugdigheid van deze Ajax-selectie en is de wisselvallig heid onderdeel van het leerproces? De onzekerheid die na de klin kende seizoensstart in de ploeg sluipt, kost Ajax al snel het koploper- schap.Als ook het Europese seizoen in de UEFA Champions League is gestart, belandt de kampioen in een roerige fase. In een reeks van zes wedstrijden wordt alleen het bekerduel bij de topamateurs van vv Noordwijk gewonnen. In die fase voorkomt het doelpuntloos geëindigde thuisduel met Olympique Lyon een sterke start in Europa, terwijl de Ajacieden in competitieverband'vergeten' te winnen van FC Twente. In een opmerkelijk tweeluik tegen en bij Roda JC, eerst een bekerduel en drie dagen later een voor de competitie, is het nationaal gezien buigen of barsten voor de Ajacieden. In een krank zinnig duel bij FC Utrecht prijkt na afloop de 6-4 op het Utrechtse scorebord. De achterstand op koploper AZ loopt op tot elf punten. De Ajacieden lijken de titelprolongatie nu al, vijf speelrondes voor de winterstop, op te kunnen geven. De technische staf viert alvast een feestje. FC Twente - Ajax I-2, spelers bedanken het uitvak voor hun steun.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 13