MjEjj&jMmt Met de opening op 24 september van de Ajax Experience op het Rembrandtplein in hartje Amsterdam, kreeg onze wereldberoemde schilder nieuwe buren. Sjaak Swart, Dennis Bergkamp, Danny Blind en Frank de Boer droegen de meest aansprekende trofeeën waarmee de Experience werd geopend. Op de Toekomst vindt voor de zestiende keer hetJany van der Veen toernooi plaats voor D- en E-pupillen uit Nederland, België en Duitsland. Onze Al behaalt de landstitel na winst in Doetin- chem op De Graafschap. 16 mei: Met onze B-junioren Elton Aco- latse, Djavan Anderson, Branco van den Boomen en Queensy Menig in het team wordt het Nederlands Elftal 0/ 17 Europees kampioen in Ljubljana (Slovenië) 17 mei: Op Hemelvaartsdag wordt de CI van Michel Kreek kampioen van Nederland door in Zoetermeer PSV te verslaan. 8 mei: Ajax heeft zich aangemeld om vanaf het seizoen 2012 - 2013 deel te nemen aan BeNe League, de beoogde nieuwe competitie voor vrouwenvoetbal. 22 mei: De Dl (o/13) behaalt in een beslis singswedstrijd in Alphen a/d Rijn het kampioenschap ten koste van Feyenoord Cl vanwege een beter doelsaldo. 25 mei: Het verloop van de beloftencompetitie wordt in het komende seizoen dras tische gewijzigd. Het bekertoer nooi verdwijnt. 26 mei: Daphne Koster, de aanvoerster van het Nederlands damesteam, is de eer ste vrouwelijke Ajacied in het team dat in het nieuwe seizoen zal meedoen aan de BeNe League. 28 mei: Na twee keer AFC 2 te hebben verslagen plaats de Zater dag 2 zich voor de finale om de landstitel voor reserve teams, uit tegen Westlandia 2. 30 mei: Ed Engelkes als eerste Ajax-trainer en Eva Blewanus als fysiotherapeute worden aangetrokken voor een nog te vormeren vrouwenteam. Juni 2012 2 juni: In het Gelderse Eist wordt de Dl (o/l3) kampioen van Nederland door in een halve competitie PSV Dl (na penalty's) en NEC Dl te verslaan. De Zaterdag 2 mist op een haar na de landstitel door in Naaldwijk in de verlenging met 4-3 te ver liezen van Westlandia 2. De BI (o/17) verovert op het terrein van IJsselmeervogels de Super Cup ten koste van Sparta Rotter dam Dl. 7juni: In het kader van de professionalisering van de zaterdagafdeling wordt de Zater dag I ondergebracht bij het Technisch Hart. De Open Dag wordt vastgesteld op woensdag I augustus. I 4 juni: Tijdens een Buitengewone Algemene Vergade ring van Aandeelhouders op de Toekomst worden HansWijers (voorzitter), Leo van Wijk en Theo van Duivenbode benoemd tot commissarissen van de AFC Ajax NV. 15 juni: Op de jaarlijkse Vanenavond wordt Mickey van der Hart uitgeroepen tot Talent van de Toekomst. 14 nieuwe leden treden toe tot de Ajax Academy Club. 27 juni: Het eerste elftal begint op de Toekomst met een openbare training aan de voorbe reidingen van het nieuwe seizoen 2012 - 2013. Tijn Middendorp heeft overeenstemming bereikt met Lasse Schone over een contract tot en met 30 juni 2015. 19 apr/ï: A l-trainercoach Fred Grim verlengt zijn contract tot en met 30 juni 2014. 2 I april: De Ajax Veteranen behalen het kampioenschap in de Veteranen I e Klasse A.24 april: Met een 4-1 zege op Sparta Rotterdam wordt de BI (o/l7) landskampioen in de B-junioren Eredivisie. 26 april: Door op de Toekomst in de verlenging met 1-0 van Jong FC Utrecht te winnen, verovert Jong Ajax de KNVB beker voor beloftenteams. 28 april: Door op de Toekomst in een thriller met 4-3 vanVolendam D2 te winnen, wordt Ajax D2(o/l2) van trainer Dave Vos kampioen. Ook de FI (o/9) van trainer Dennis de Haan behaalde de titel door zelf met 14-0 van RKAVIC C3 te winnen en concurrent CTO verloor.Vervolgens behaalt ook de C2 (o/l4) de titel door winst opVolendam C2.29 april: Ons eerste elftal wint de uitwedstrijd tegen FC Twente met I -2 en is daarbij officieus landskampioen. Mei 2012 2 mei: Ajax wordt voor de 3 I ste keer landskampioen, na winst opWV in deArenA. 4 mei: Voor malig Ajax-coach George Knobel is vandaag in Roosendaal op 89-jarige leeftijd overleden. 5 mei: André Ooijer scoort het laatste doelpunt van dit seizoen, in Arn hem tegen Vitesse (1-3), en beëin digt daarmee zijn professionele voetballoopbaan. 6 mei: Jan Ver- tonghen eindigt als eerste in het klassement voor Voetballer van het Jaar en komt in aanmerking voor de Gouden Schoen. 7 mei: De Supportersvereniging Ajax (SVA) bestaat 20 jaar. 8 mei: Door winst (1-0) in de beslissingswed strijd in Weesp tegen FC Breu- kelen behaalt de Zaterdag 3 het kampioenschap. 9 mei: Op de finaledag van Ajax Streetwise, op het plein voor de Stopera (Waterlooplein), werd Stadsdeel team Oost kampioen. 12 mei:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 11