Op 12 september vond in Amstelborgh-Borchland een drukbezochte buitengewone algemene ledenvergadering plaats. Namens de klankbordgroep Verenigingszaken gaf Mark Geestman uitleg en toelichting op de beoogde nieuwe statuten, die na veel discussie in meerderheid werden geaccepteerd. Hennie Henrichs (voorzitter), Cees Vervoorn, Dick Schoenaker, Tonny Bruins Slot en Jan Busker- molen benoemd. Januari 201 2 3 januari: Frank de Boer begint met zijn A-selectie aan de voor bereiding op de tweede helft van het seizoen. 4 januari: Tom Boere (JongAjax) vertrekt naar AA Gent. 7 januari: Ajax vertrekt voor een trainingskamp van een week naar Brazilië. 8 januari: De BI van OrlandoTrustfull neemt deel aan het'Al Kas international Cup U-17' in Qatar. De Nieuw jaarsborrel wordt door ruim 260 leden bezocht. 14 januari: Aan het slot van een trainingskamp in Brazilië verliest Ajax nipt van Palmeiras. 16 januari: Samen metAEGON start de Ajax Foundation het Ajax Streetwise Project 2012 voor basisscholen in Amsterdam. 19 januari: In de ArenA, gevuld met ruim 22.000 schoolkinderen, wordt de over gespeelde bekerwedstrijd tegen AZ met 2-3 verloren. balbond.2 februari: In de bestuurs kamer op de Toekomst jubileert een aantal Ajacieden die 5 jaar of 12,5 jaar in dienst zijn van Ajax, onder wie Frank de Boer, Gre-gory van der Wiel, Herman Pinkster en Ronald Jonges. 5 februari: Ruim 180 voormalige eerste elftalspelers zijn bij de wedstrijd tegen FC Utrecht aan wezig op de 2e reünie. Siem de Jong speelt zijn 150ste offi ciële wedstrijd. 8 februari: In de kwartfinale van de NextGen Series wint de Al van Fred Grim met 0-3 de uitwedstrijd tegen FC Barcelona. 9 februari: Naar aanleiding van de uitspraak van de rechter geven alle commis sarissen aan bereid te zijn af te treden. Danny Blind en Martin Sturkenboom leggen hun functies met onmiddellijke ingang neer. 12 februari: Edwin Goedhart, hoofd medische staf, laat weten aan het einde van dit seizoen de club te verlaten. I 7 februari: In de zestiende finales van de UEFA Europa League verliest Ajax in de ArenA de eerste wedstrijd tegen Manchester United met 0-2. 20 februari: Na winst op Jong FC Groningen (2-0) plaatst Jong Ajax zich op de Toekomst voor de finale van de KNVB beker voor beloftenteams. 23 februari: In de tweede wedstrijd voor de UEFA Europa League wint Ajax, als eerste Nederlandse club ooit, op OldTrafford met 1-2 van Manchester United maar is helaas wel uitgeschakeld. 27 februari: Op de Toekomst vinden een week lang voor circa 1000 jeugd spelers deTalentendagen plaats. Maart 2012 maart: Piet Bon, Niels Wijne en René Wormhoudt laten als leden van de medische staf weten Ajax per I juli 2012 te gaan verlaten. 2 maart: Keeper van de AI Mickey van der Hart tekent een contract dat loopt tot en met 30 juni 2015.3 maart: Na het ver trek van Dean Gorré staat de A2 (0/18) bij de thuiswedstrijd tegen Roda JC AI (2-2) voor het eerst onder leiding van trainer Said Ouaali. 13 maart: André Ooijer (37) laat weten aan het einde van het seizoen te stoppen met betaald voetbal. 14 maart:Voor de NextGen Series verpulvert onze A in de halve finale Liver pool met 0-6. 7 maart: Met een 6-0 overwinning op Montfoort 2 is onze Zaterdag 2 kampioen van de Reserve Hoofdklasse en daar mee het eerste kampioenselftal van onze club in het lopende sei zoen. 18 maart: Ruim 220 leden vieren op de Toekomst de I 12de verjaardag van hun club met een gezellige brunch. Intussen kan via grote TV-schermen worden gekeken naar de uitwedstrijd van ons eerste elftal tegen ADO Den Haag (0-2). 21 maart: Op de alge mene ledenvergadering worden Maarten Oldenhof en Ronald Pieloor gekozen tot lid van de bestuursraad waarmee dit college met zeven leden compleet is. 25 maart: Ajax wint thuis de belangrijke wedstrijd tegen PSV (2-0). Miralem Sulejmani begint aan zijn 150ste wedstrijd voor Ajax maar raakt helaas ernstig geblesseerd. Onze Al grijpt na strafschoppen net naast de winst in de finale van de NextGen Series tegen Internazionale op het veld van Leyton Oriënt in Londen. 26 maart: Steven ten Have en Paul Romer verlaten de Raad van Commissarissen. April 2012 I april: Thuis tegen Heracles wordt Miralem Sulejmani voor zijn 150ste wedstrijd, op 4 maart tegen Roda JC, gehuldigd. De Al wordt in de rust gehuldigd voor haar prestaties in de Next Gen Series. Na ongeveer zes maanden blessureleed maakt Kolbeinn Sigthórsson met een invalbeurt zijn rentree in het eer ste elftal. 2 april: Keeperstrainer Carlo l'Ami en Gery Vink, trainer van JongAjax, verlengen hun contract tot en met medio 2014. 9 april: De AEGON Future Cup, het toernooi voor B-junioren onder 17 op de Toekomst, wordt door de BI van Ajax gewonnen. 13 april: Marjan Olfers en Edgar Davids treden af als commissaris. Later op de dag doet Johan Cruijff dat ook. 18 april: Ajax Februari 2012 februor/.-Jeugdtrainer Dean Gorré (A2) verruilt Ajax voor een functie bij de Schotse voet-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2012 | | pagina 10