Clubleven C r .x r De Open Dag, dit keer op 23 juli, is niet meer weg te denken in de aanloop naar het nieuwe seizoen. De massaal opgekomen Ajacieden uit het hele land kunnen een dag lang genieten maar ook even bijkomen van de vele activiteiten en het verzamelen van handtekeningen van onze spelers. Een overzicht van een aantal momenten uit het clubleven in het seizoen 2010-201 I juli 2010 I juli: Ajax maakt bekend dat in 201 I op de hoek Rembrandt- plein/Amstelstraat de Ajax Expe rience Centre zal worden geopend. 3 juli: Op de Toekomst speelt het eerste elftal, als eerste wedstrijd van het seizoen, een oefenwed strijd tegen de nieuwe Zaterdag I (5-1). Op 45-jarige leeftijd overlijdt ons lid Joark, bekend van zijn inzet voor de Suppor tersvereniging, de F-side en mede oprichter van vak 410.8 juli:Jong Ajax start met de voorbereidin gen voor het nieuwe seizoen. 9 juli: Het contract met Edgar Manucharyan wordt ontbonden. 14 juli: Dennis Rommedahl ver trekt transfervrij naar de Griekse club Olympiakos. Lorenzo Ebecilio, Florian Jozefzoon, Ricardo van Rhijn en Rodney Sneijder behoren bij de defini tieve selectie van het Nederlands Elftal o/l9 voor de EK in Frank rijk. 18 juli: In de voorbereiding verliest Ajax - zonder WK-gan- gers - in Portugal met I -0 van FC Porto. 21 juli: Vandaag is de 40.000ste seizoenkaart verkocht, een maand eerder dan vorig sei zoen. 22 juli: Doelman Sergio Padt verlengt zijn contract tot en met 30 juni 2012 en gaat op huurbasis naar Go Ahead Eagles. 23 juli: Vandaag vindt de traditio nele Open Dag plaats.Aanslui tend speelt ons eerste elftal een oefenwedstrijd tegen Chelsea (3-1Onze WK-gangers Maarten Stekelenburg, Demi de Zeeuw, Nicolas Lodeiro, Gregory van der Wiel, Eyong Enoh en Christian Eriksen worden gehuldigd. Gabri neemt afscheid. 29 juli: In de eer ste wedstrijd in de voorronde van de UEFA Champions League, thuis tegen PAOK Saloniki (l-l), scoort Luis Suarez zijn 100ste doelpunt in dienst van Ajax. 30 juli: Mounir El Hamdaoui komt over van AZ.Jan-Arie van der Heijden wordt nog een jaar ver huurd aan Willem 11.3/ juli: In de strijd om dejohan Cruijff Schaal verliezen 'we' in de ArenA met 0-1 van FC Twente. Augustus 2010 4 augustus: Door het gelijke spel (3-3) in de tweede wedstrijd tegen PAOK Saloniki in de voor ronde voor de UEFA Champions League, wordt de volgende kwali ficatieronde bereikt. 6 augustus: Daarin loot Ajax tegen Dynamo Kiev. 8 augustus: Ajax opent de competitie, uit bij FC Groningen, met een gelijkspel (2-2). Mounir El Hamdaoui debuteert met twee doelpunten. 9 augustus: André Ooijer tekent een contract voor één seizoen. 12 augustus: Tijdens de training scheurt Kenneth Vermeer zijn rechter achillespees af, waardoor hij voor minstens zes maanden is uitgeschakeld. 15 augustus: In de thuiswedstrijd tegen Vitesse (4-2) debuteren Florian Jozefzoon (als invaller) en Roly Bonevacia (als basisspeler). 7 augustus: De eerste (uit)ont- moeting tegen Dynamo Kiev, voor een plaats in de UEFA Champions League,eindigt in l-l. 21 augustus: Mounir El Hamdaoui scoort thuis tegen Roda JC de 50.000 treffer van Ajax in de Eredivisie, na de start van het betaalde voetbal in 1956. Onze Al wint de Super Cup door in Rotterdam van Feyenoord/Excel- sior Al te winnen. 23 augustus: Ajax contracteert Mido (Achmed Hossam) tot het einde van het seizoen. Jeffrey Sarpong vertrekt naar het Spaanse Real Sociedad. 25 augustus: Na winst op Dynamo Kiev (2-1in de ArenA, plaatst de club zich na zes jaar afwezigheid voor deelname aan de eindrondes van de UEFA Champions League. Ismaïl Aissati wordt tot eind van het seizoen verhuurd aan Vitesse. September 3 september: Na 15 jaar voorzit ter te zijn geweest van Lucky Ajax draagt Theo de Groot de voorzittershamer over aan Theo van Duivenbode. 8 september: Op de Toekomst wordt een aantal personeelsleden in het zonnetje gezet vanwege hun vijf - of twaalf-eneenhalf jaar dienstver band bij de club. 5 jaar: Barbara Traanberg, HenkVoors.Vurnon Anita, Peter van der Hengst. 12,5 jaar: Peter Hoogland, Simone Freling, Ron Klaver, Christa Over toom, Eric Nummerdor. 13 sep tember: Tijdens de competitie wedstrijd van Jong Ajax tegen Jong Vitesse/AGOVV wordt Evander Sno onwel en moet gereanimeerd worden. 15 septem ber: De eerste wedstrijd in de UEFA Champions League wordt met 'slechts' 2-0 verloren bij Real Madrid. 9 september: Ons erelid Wim Schoevaart is vandaag precies 80 jaar lid van de club. 22 september: De jeugdspelers Cerilio Cijntje, Chiel Kramer, Joël Veitman en Ruben Ligeon, ont vangen hun diploma MBO-oplei- ding beroep van profvoetballer. 23 september: De meesten van de per I juli benoemde nieuwe leden zijn aanwezig bij hun intro ductiemiddag in de bestuurs kamer op de Toekomst. 28 sep tember: De tweede wedstrijd in de UEFA Champions League, nu tegen AC Milan, eindigt in I -1 Oktober 2 oktober: Op de Toekomst ont vangen 13 jubilarissen van Uri Coronel hun versierselen van wege hun respectievelijke aantal jaren lidmaatschap. Zoals Wim Schoevaart (80 jaar), André Kraan 9 september AJAX JAARVERSLAG I JULI 2010 - 30 JUNI 201 I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2011 | | pagina 8