Herfst Winter Voorjaar fcEGON SON gereanimeerd. Na onderzoek in het ziekenhuis in Arnhem blijkt dat dit het gevolg is van hartritmestoornissen. Na twee weken in het ziekenhuis te hebben gelegen, is de 23-jarige Sno weer aan de bete rende hand. Het gestaakte duel wordt door de KNVB als uitgespeeld geregistreerd, waardoor de 4-0 stand blijft staan. De maand septem ber wordt afgesloten met een klinkende 5-0 overwinning op Jong De Graafschap. Aras Özbiliz scoort twee keer. Ook in oktober blijft Jong Ajax wisselvallig presteren. In Rotterdam wordt met 3-1 verloren van Jong Feyenoord/Excelsior. Een week later wordt er nipt gewonnen met 2-1 van Jong FC Groningen. Ook de uit wedstrijd tegen Jong PSV gaat verloren. De wedstrijd op de Herdgang eindigt in 2-1 en met negen man. Rodney Sneijder krijgt direct rood en Ricardo van Rhijn krijgt twee keer geel. In het hoge noorden zet Jong Ajax de negatieve reeks voort. Er wordt met 5-2 van Jong Hee renveen/Jong Emmen verloren.Thimothée Atouba krijgt in de eerste helft een rode kaart. In de volgende thuiswedstrijd wordt revanche genomen op Jong Sparta. De Rotterdammers worden met 4-0 opzij gezet. Bij Jong NEC wordt teleurstellend gelijk gespeeld. Met dit resul taat staat Jong Ajax op een elfde plaats. De volgende wedstrijd is tegen de nummer twaalf op de ranglijst, Jong FC Twente.Tegen de ploeg uit Enschede spoelt Jong Ajax de nare smaak van de laatste weken enigszins weg door met 4-0 te winnen. Grote man is Rodney Sneijder die twee keer scoort. Jong Ajax klimt gelijk drie plaatsen, naar de achtste plaats. In de laatste wedstrijd van november wordt in Alk maar met 2-4 gewonnen van Jong AZ. Lorenzo Ebecilio scoort twee keer. Jong Ajax schiet omhoog op de ranglijst naar de derde plaats. De ploeg staat elf punten achter op koploper Jong PSV, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Jong Ajax speelt voor de beker tegen Jong Feyenoord/Excelsior. Deze wedstrijd gaat, net als in de competitie, met 3-1 verloren. In december worden twee wedstrijden gespeeld. Uit bij Jong ADO Den Haag wordt het l-l. Ons team kwam nog wel op voorsprong door een benutte strafschop van Rodney Sneijder.Twee minuten later was de stand helaas weer gelijk. De laatste thuiswedstrijd van het kalenderkaar 2010 eindigt in een pijnlijk 2-1 verlies tegen hekken sluiter Jong Helmond Sport. In de winterstop worden Albert van der Dussen en Bryan Roy vervangen door de trainer van de A2, Gery Vink, en Yannis Anastasiou. Er worden oefenwedstrijden gespeeld tegen het Cypriotische AEL Limassol en JongVolendam. Beide wed strijden worden winnend afgesloten. Het eerste duel na de winterstop begint teleurstellend. Het team van het nieuwe trainersduo Gery Vink en Yannis Anastasiou verliest met 2-0 van Jong Heracles Almelo. Een week later zorgen de JongAjacie- den voor een eerste overwinning voor hun nieuwe trainers. Jong Vitesse/AGOW wordt op de Toekomst met I -0 opzij gezet. Ook bij Jong De Graafschap wordt gewonnen. Aras Özbiliz scoort twee keer en zorgt hiermee voor de 1-2 overwinning en een vierde plek op de ranglijst. De Klassiekers van dit seizoen zal Jong Ajax graag willen ver geten. Net als de twee vorige edities, eerder in de competitie, en voor de beker, gaat ook de thuiswedstrijd tegen de Rotterdammers verlo ren. Het wordt 0-1In Groningen zorgt Hyun Jun Suk voor een nipte overwinning. De Zuid-Koreaan scoort drie minuten voor tijd de enige treffer. Dit geeft veel vertrouwen voor de wedstrijd tegen de koplo per Jong PSV in Amsterdam. Helaas eindigt deze wedstrijd in een I -2 verlies, met een rode kaart voor Lorenzo Burnet. De resultaten in de laatste vijf wedstrijden van dit seizoen zijn ook wisselvallig.Thuis tegen Jong Heerenveen/Emmen wordt met l-l gelijkgespeeld, maar de twee opeenvolgende wedstrijden tegen Jong Sparta en Jong NEC worden respectievelijk gewonnen met 0-2 en 3-0. Echter, de laatste twee wedstrijden worden verloren. In Enschede wint Jong Twente met 2-1 van de Amsterdamse beloftes en op de Toekomst is JongAZ met 1-2 te sterk voor Jong Ajax. Het roerige en wisselvallige seizoen wordt afgesloten met een zesde plaats, op ruime afstand van de lands kampioen Jong PSV. Ook Jong Heracles Almelo, Jong FC Groningen, JongAZ en Jong Feyenoord/Excelsior blijven Jong Ajax voor op de ranglijst. Het seizoen eindigt met deelname aan het International Soccers Sevens toernooi in Hongkong. Daar eindigde Jong Ajax op een fraaie derde plaats. Hiervoor werd met 1-0 gewonnen van het Argentijnse Boca Juniors met Johan Kappelhof als matchwinnaar. Yuri van Eijden AJAX JAARVERSLAG I JULI 2010 - 30 JUNI 201 I 17

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2011 | | pagina 19