'Het kampioenschap bracht weer "schwung" in de club9 ""Hhi ffüTül CO GIORGIO! ij Op 16 oktober speelde Dennis Bogaard met de Zaterdag 3 tegen ZOB 2 zijn 250ste wedstrijd in het Ajax-shirt. Een dag later liepen zijn teamgenoten Mare Stuut (rechts) en Giorgio Tsie de Amsterdam Marathon in 'slechts' 3 uur en 40 minuten, zo lieten Loes Hoogland en Frans Grootenboer ons weten. Interview Pim van Dord Fysiotherapeut Afgelopen jaar maakte Pim van Dord (58) z'n elfde kampioen schap in dienst van Ajax mee, waarvan drie als speler en maar liefst acht als fysiotherapeut. Na zeven seizoenen in het eerste te hebben gespeeld (van 1973/1974 tot en met 1979/1980) begon hij in 1985 in de medische staf van Ajax, waar hij inmiddels nog steeds actief is als fysio en reva- lidatietrainer van de spelers van het eerste, Jong Ajax en de A-junioren. In je lange historie bij Ajax heb je al zo veel kampioenschappen meege maakt, hoe speciaal was afgelopen jaar het behalen van die derde ster nog voor jou? 'Elk kampioenschap is bijzonder. En het is prachtig dat je drie ster ren op het shirt of je trainingspak mag dragen... maar het belang rijkste voor de club was dat er na lange tijd überhaupt weer een kampioenschap werd behaald. Dat brengt toch weer schwung in de hele club. Afgelopen jaar was niet het makkelijkste jaar, daarom vond ik het juist erg knap dat het nog gelukt is. Na de winterstop vond ik vooral dat Frank (de Boer, red.) ongestoord aan het werk is gegaan, ondanks alles wat eromheen speelde. Hij heeft het team zo ver gekregen dat ze een goede reeks hebben neergezet. Er zijn jaren geweest dat we kam pioen werden, in de periode met Van Gaal bijvoorbeeld, dat het eigenlijk logisch was. Dan is het ook prachtig, maar dan wist je al bijna drie, vier maanden van tevoren dat je alweer kampioen werd. Dit was tot op het laatste moment spannend. Geen unieke prestatie, maar wel een hele mooie.' Frank de Boer nam het nog voor de winterstop over van Martin Jol. Wat is het verschil in benadering tussen die twee trainers? 'Ik denk dat het grote verschil is dat Frank ervoor is gaan zorgen dat er meer gevoetbald werd van achteruit. Daardoor waren we veel meer in balbezit, wat natuur lijk ook altijd rust geeft. Daarvoor was het spel meer afgestemd op Luis Suarez, die natuurlijk een geweldige voetballer is. Zijn kwaliteiten werden erg uitgebuit door vaak de lange bal te spelen, om hem dan in ieder geval maar in stelling te brengen en erop te hopen dat hij dan voor een oplossing zorgde. Onder Frank werd het veel meer een ploeg. Opbouwen, vrijlopen, vanuit het middenveld, vanuit de voorhoede. Daar is Frank vanaf het begin consequent mee aan de gang gegaan. En je zag in de trainingen dat de jongens het voetballen van achteruit steeds beter gingen oppakken. Uiteraard moet je ook een beetje geluk hebben. Jol haalde het jaar daarvoor een waanzinnig aantal punten en werd geen kampioen.' Het laatste (halfjaar werd ook gekenmerkt door de nodige onrust op bestuursniveau. Heeft dat nog invloed gehad op de medische staf? 'Uiteraard praat je met elkaar over wat er gezegd wordt. Je pro beert altijd met elkaar te kijken of je je eigen werk kunt optimali seren. Dat is vrij normaal, vind ik. Op zich zit de medische staf goed in elkaar, maar alles is voor verbe tering vatbaar. Daar moet je ook voor openstaan. En ik denk, maar goed, dat is aan anderen om te beoordelen, dat wij er open voor staan met z'n allen. Dat is een kwestie van open blijven commu niceren. Binnen je eigen staf, maar ook daarbuiten.' Als jochie heb je zelf nog de jeugd opleiding van Ajax doorlopen. Wordt de jeugdspeler bij Ajax op dit moment fysiek beter getraind dan vroeger? 14 Links Pim van Dord, actief tijdens een trainingskamp in De Lutte. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2010 - 30 JUNI 201 I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2011 | | pagina 16