Betaald voetbal 3T \Ml Competitie -Sr i 4, i 4 15 mei 201 I, Ajax - FC Twente, een wedstrijd om nooit meer te ver geten, een ontknoping die meer gehoopt dan verwacht werd, in een sinds tijden niet zo geladen atmosfeer en ambiance om je vingers bij af te likken. En zo kunnen we nog wel even doorgaan om de apotheose van het seizoen te kenschetsen. Wat een ontlading. Eindelijk de derde ster, de dertigste landstitel en dat na een turbulent seizoen zonder weerga. De Cruijff-revolte, de stormen in de media, het opstappen van Jol, het vertrek van Luis Suarez, niets wees op een finale uitkomst met de kampioensschaal in de handen. Een knappe prestatie van Frank de Boer en zijn staf en ook een mooie bekroning voor de geplaagden in de toenmalige leiding en directie. Ondanks droomdoelpunten van de vanAZ overgekomen Mounir Ei Hamdaoui begint Ajax direct al met puntverlies. In en tegen Gronin gen wordt het niet meer dan 2-2.Thuis tegen Vitesse wordt het 4-2 met, op de bank, de naar het oude nest teruggekeerde André Ooijer en het debuutoptreden van Roly Bonevacia en Florian Jozefzoon. Tegen Roda thuis lijkt een koningskoppel geboren: Luis Suarez en Mounir El Hamdaoui nemen de productie van drie doelpunten voor hun rekening. In Doetinchem treft Suarez drie keer doel (0-5). Een doelpuntenregen tegen Willem II thuis blijft uit (2-0), in de Kuip wordt hindernis Feyenoord met I -2 genomen, uit tegen Twente wordt reclame voor het voetbal gemaakt en één punt meegenomen (2-2). Maar een totale offday thuis tegen Utrecht kost behalve drie punten ook het koploperschap (1-2).Tegen NAC wordt thuis dan wel weer gewonnen (3-0), maar uit tegen Excelsior wordt wederom puntverlies geleden (2-2). Arbiter Wegereef geeft Anita ten onrechte een rode kaart en Stekelenburg valt geblesseerd uit.Verhoeven debuteert als zijn vervanger. Thuis tegen Heerenveen toont El Hamdaoui gelukkig weer eens zijn brille en bezorgt Ajax een overwinning van 3-1Uit bij Heracles wordt er ook gewonnen (1-4), maar 7 november is een zwarte dag, want in de ArenA wordt tegen ADO Den Haag zo ongeïnspireerd gespeeld dat met een 0-1 nederlaag ons team nog goed wegkwam. De depres sie zet door in Alkmaar waar met 2-0 van AZ wordt verloren. Zater dagavond 20 november beleeft het thuispubliek wederom een nare avond in de ArenA. Niet alleen puntverlies tegen PSV (0-0), maar het is de wedstrijd waarin Suarez spreekt met zijn tanden. Bakkal voelt het in zijn nek, Ajax in zijn sportieve belangen: Suarez wordt voor zeven duels geschorst. Door Jol is Mido teruggehaald en gelukkig leidt hij Ajax naar een 0-2 zege tegen VVV. Maar een dag voor Sinterklaas is de thuiswedstrijd tegen NEC een ijskoude douche (l-l).Twee dagen later gaan Jol en Ajax uit elkaar, al dan niet onder invloed van de inmiddels door Cruijff, samen met De Telegraaf, in gang gebrachte 'revolutie'. De directie stelt Frank de Boer aan als interim-coach, maar met de intentie voor een langere verbintenis. Met aan zijn zijde Hennie Spijkerman en Danny Blind wordt met herkenbaar voetbal uit tegen Vitesse drie punten behaald (0-1). Ajax staat dan nog vierde, maar klimt al een plaats na de simpele thuisoverwinning op het dolende Feyenoord (2-0). Inmiddels is Frank I I AJAX JAARVERSLAG I JULI 2010 - 30 JUNI 201 I

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2011 | | pagina 13