gehouden AEGON Future Cup Toernooi voor B-junioren o/l7 op de Toekomst wordt gewon nen door Anderlecht dat in de finale onze B-junioren van Robin Pronk met 0-1 verslaat. 26 april: Na de ledenraadvergadering maakt Rob Been jr. als voorzitter van de ledenraad bekend dat Johan Cruijff bereid is een functie als commissaris te accepteren. Daarnaast is een commissie geïnstalleerd die op zoek gaat naar nieuwe bestuurskandidaten. 29 april: Op de Toekomst wordt het 'adidas miCoach Performance Centre feestelijk geopend. Lorenzo Ebecilio verlengt zijn contract tot en met 30 juni 2014. Mei I mei: Ajax wint de belangrijke uitwedstrijd bij Heerenveen (1-2) en gaat met FC Twente strijden om de landstitel. 4 mei: Voorzit ter Uri Coronel en keeper Maar ten Stekelenburg leggen namens Ajax een krans tijdens de sport- herdenking bij het Olympisch Stadion. 6 mei: Geoffrey Castillion verlengt zijn contract tot en met 2013. 7 mei: De D2 (o/l2) van trainer Heini Otto behaalt na een 2-5 winst tegen FC Utrecht het kampioenschap. De A2 van trai ner Dick de Groot behaalt ook de titel na het gelijke spel (3-3) tegen RodaJC in Kerkrade. 8 mei: Ajax verliest de strijd om de KNVB-beker in de Kuip nipt in de verlenging met 3-2 van FC Twente. 9 mei: Tijdens de leden raadvergadering geeft Piet Keizer aan afstand te willen doen van zijn erelidmaatschap. 14 mei: Met de overwinning bij Swift (0-7) is onze Fl kampioen. Ajax wint op de Toekomst de vijftiende editie van het Jany van der Veen toernooi. IS mei: Met een 3-1 winst in deArenA op FC Twente wordt Ajax voor de 30ste keer Kampioen van Nederland en behaalt daarmee haar derde ster. 18 mei: In aanwezigheid van 300 chronisch zieke kinderen viert de Ajax Foundation Kinderdag in de ArenA haar eerste verjaardag. 21 mei: Tijdens de trip door Ame rika bezoekt ons eerste elftal onder meer het Witte Huis in Washington. 23 mei: Ajax contrac teert Theo Janssen (ex-Twente) tot en met 30 juni 201 3. 25 mei: Lucky Ajax speelt op de Toekomst tegen v.v. Hoogeveen een 'bijzon dere' benefietwedstrijd ten gun ste van het ernstig zieke meisje Noa (3). 27 mei: Vurnon Anita verlengt zijn contract tot en met 2014. 29 mei: De Al wint het Copa Amsterdam toernooi. 30 mei: In deArenA vindt de alge mene (voorjaar) ledenvergadering plaats. 3/ mei: Ajax legt Derk Boerrigter vast. Ricardo van Rhijn verlengt zijn contract tot 2012. Juni juni: Rik van den Boog neemt afscheid als algemeen directeur. De voordrachtscommissie van de ledenraad komt via een pers bericht met kandidaten voor de Raad van Commissarissen: Steven ten Have (beoogd voorzitter), Marjan Olfers, Paul Romer, Edgar Davids en Johan Cruijff. 6 juni: In de geplande ledenraadvergade ring wordt het voorstel van de voordrachtscommissie (zie I juni) overgenomen. 14 juni:Tijdens de Vaantjesavond wordt Davy Klaas- sen gekozen tot Talent van het Jaar. Ed Peereboom neemt na 3 I jaar afscheid ais vaste grens rechter bij de A2. Horeca- medewerksters Bettina en Han- nie worden bij hun afscheid in het zonnetje gezet. Karola Buis en Nienke Hoogervorst worden benoemd tot lid van Ajax na vijf jaar vrijwilligerswerk als fysio therapeut. Negen jeugdspelers treden toe tot de Ajax Academy Club. 15 juni: Hoofd jeugdoplei dingjan Olde Riekerink heeft besloten per I juli 201 I de club te verlaten. 2 I juni: Ajax Cape Town heeft hun hoofd jeugdoplei ding Maarten Stekelenburg benoemd tot hoofdcoach als opvolger van Foppe de Haan. 22 juni: In Hotel ter Duin in Noordwijk overhandigt Frank de Boer aan Edwin van der Sar het eerste exemplaar van 'Edwin van der Sar', de biografie. 24 juni: Voormalig Ajax-trainer Tomaslav Ivic overlijdt op 77-jarige leeftijd in zijn geboorteplaats Split. 28 juni: Op de Toekomst vindt de eerste training plaats van de A-selectie De 17-jarige Mats Rits, afkomstig van KFC Germinal Beerschot Antwerpen, wordt gecontracteerd tot met 30 juni 2013. Oud-eerste elftalspeler Henk Elzer overlijdt op 78-jarige leeftijd. 30 juni: Demy de Zeeuw verkast naar Spartak Moskou. Tijn Middendorp AJAX JAARVERSLAG I JULI 2010 - 30 JUNI 20 1 I 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2011 | | pagina 11