PSV. 22 oktober: De commissie Ajax Erfgoed neemt in Schoonho ven een replica van de in 1917 gestolen Gouden Meerbeker in ontvangst. 28 oktober: 48 F-pupil- len teams spelen het jaarlijkse HET-toernooi op de Toekomst. November 7 november: Rob Been jr. speelt zijn 500ste wedstrijd in het Ajax - shirt en wordt in de bestuurska mer van de Toekomst gehuldigd. 14 november: Zonder Frank de Boer (Nederlands Elftal) en zes jeugdspelers (interlandverplich tingen) wint de AIonder leiding van Bob de Klerk en Jan Olde Riekerink, de bekerwedstrijd tegen AZ met 6-1 December 2 december: Ajax contracteert de Deense jeugdinternational Nico- lai Boilesen (17). 5 december: Voor het eerst brengt Sinterklaas op zijn verjaardag een bezoek aan het Supportershome. 9 december: In Haarlem spelen Jong Ajax en Lucky Ajax een benefietwedstrijd ter ondersteuning van HFC Haar lem. De A-selectie bezoekt de Ronald McDonald VUmc Kinder- stad. 10 december: Helaas over lijdt op 51 -jarige leeftijd Joop van Nielen. De elftalleider van de D2 wordt herdacht op de algemene (najaar) ledenvergadering, tegelijk met alle andere Ajacieden die het afgelopen jaar zijn overleden. Theo van Duivenbode stelt zich niet herkiesbaar voor de leden raad. Cees Vervoorn wordt als nieuw lid gekozen. 14 december: Sjaak Swart overhandigt in de ArenA het eerste exemplaar van zijn biografie'Mister Ajax' aan Guus Hiddink. 7 december: Voorafgaand aan de wedstrijd voor de Europa League tegen Anderlecht wordt weer een aan tal spelers uit de Ajax-jeugdoplei- ding lid van de Ajax Academy Club. 18 december: Ter afsluiting van het seizoen wordt er op de Toekomst een kerstborrel geschonken voor alle medewer kers en vrijwilligers. 23 december: In de 8ste finale van de KNVB Beker bereikt Ajax bij WHC de grootste overwinning ooit (1-14). 31 december: Jeffrey Sarpong wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan NEC. Januari 2010 3 januari: Op de Toekomst vindt de traditionele nieuwjaarsborrel plaats, voorafgegaan door een wedstrijd van de Veteranen tegen personeelsleden (3-3). J januari: Daley Blind wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan FC Groningen. 9 januari:Tijdens het trainingskamp in Portugal speelt ons eerste elftal voor het eerst een oefenwedstrijd tegen de Zaterdag I. 11 januari: In Zwit serland overlijdt op 84-jarige leef tijd Ad Waldeck. 15 januari: Timo thy van der Meulen, Sergio Padt en Javier Martina worden ver- Februari 2 februari: Op 76-jarige leeftijd overlijdt onverwacht Wim Waayer, coördinator van de Parkeer- en Kassacommissie. 3 februari: De Koreaan Hyun Jun Suk (18) maakt thuis tegen Roda JC zijn debuut in het eerste elftal 5 februari: Edgar Manucharyan wordt tot het einde van het seizoen verhuurd aan AGOW. 6 februari: De Zaterdag 3 speelt in Barcelona een vriendschappe- huurd aan Haarlem. 7 januari: Uit bij NAC debuteert Christian Eriksen als basisspeler. 22 januari: Tijdens het jaardiner van Lucky Ajax inVolendam worden Sjaak Swart en Piet Keizer benoemd tot erelid van de club. 23 januari: Ajax contracteert Nicolas Lodeiro. Luis Suarez verlengt zijn contract tot 2013.25 januari: Jong Ajax verliest in Nijmegen de bekerwedstrijd tegen Jong NEC en is daarmee uitgescha keld. 2 7 januari: Ons eerste elftal bereikt de halve finale van het bekertoernooi door thuis nipt van NEC te winnen. 29 januari: Mitchell Donald wordt tot en met 30 juni 2010 verhuurd aan Willem II. lijke wedstrijd tegen een elftal van oud-spelers van Barcelona. 13 februari: Ouders van jeugdspe lers hebben, met officials, hun jaar lijkse feestavond. 14 februari: Uit tegen Heerenveen scoort Luis Suarez zijn 100ste officiële doel punt in Nederland. 15 februari: Dennis Bergkamp en Fred Grim zijn geslaagd voor de cursus Coach Betaald Voetbal. 18 februari: Voor de Europa League verliest Ajax thuis met 1-2 van Juventus. 22 februari: In de week van de krokusvakantie vinden weer de Talentendagen plaats. 25 februari: Door in de tweede wedstrijd met 0-0 gelijk te spelen bij Juventus in de Europa League, zijn we uitge schakeld. Maart 10 maart: Vijf jaar na het overlij den van Rinus Michels overhandigt zijn broer Peter een aantal bezit tingen van Rinus aan het Ajax Erf goed Comité, waaronder zijn rid derorde en zijn onderscheiding als erelid. 18 maart: Vandaag bestaat onze club I 10 jaar. 19 maart:Voor de jeugd en hun ouders wordt in het Supportershome het I 10-jarig bestaan gevierd, 's Avonds vindt er in de Heineken Experience een AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 2010 7

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 9