Voorwoord Om in augustus, als het nieuwe seizoen al weer begonnen is, terug te kijken op de vorige jaargang, is moeilijk. De verleiding is erg groot ook de laatste resultaten in gedachten mee te nemen. Welnu, na een veel te lange afwezigheid zijn we terug op het hoogste Europese niveau. Nodig voor ons prestige, en natuurlijk financieel een opsteker van jewelste. Maar, als we terugkijken op het afgelopen seizoen - want daar gaat dit jaarverslag immers over - en we kijken naar de organisatie, dan ben ik van mening dat we flinke stappen hebben gemaakt. De directie functio neerde op de wijze zoals wij die voor ogen hadden, waarbij de Raad van Commissarissen zich beperkte tot haar toezichthoudende rol. De selectie heeft (inmiddels) volledig haar intrek genomen op de Toekomst, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling is gegaan. Goed voor de hele club, zeker nu we de velden van vv Bijlmer erbij hebben gekregen. Qua faciliteiten zijn er weinig clubs in de wereld die zich aan ons kunnen meten. Natuurlijk gaat het er niet om wie de fraaiste accommodatie heeft. Het doel is de beste opleiding te hebben, en hoewel we terechte kritiek op de opleiding altijd serieus zullen nemen, is de algemene opinie over onze opleiding in de voetbalwereld, nationaal en internationaal, nog steeds zeer positief, en dan druk ik mij nog zeer voorzichtig uit. Inmiddels bestaat de kern van ons eerste elf tal voor het overgrote deel uit zelf opgeleide spelers en dat kunnen niet veel clubs ons na vertellen. Terug naar ons vlaggenschip, het eerste elftal. Als je het nuchter bekijkt was het een prima seizoen met een enorm aantal punten, ruim meer dan 100 doelpunten en het winnen van de KNVB Beker. Maar bij Ajax geldt nu eenmaal dat het uiteindelijk alleen om de titel gaat. Omdat FC Twente helemaal een droomseizoen had, ging het toch nog mis. Een bittere pil voor alle Ajacieden. Maar goed, die pil is doorgeslikt, en de basis voor een nog beter seizoen is gelegd. Laten we maar hopen dat mijn optimisme in de praktijk terecht blijkt te zijn. Wat in elk geval zou helpen is, dat onze leden ons steunen. Dat kan heel goed door positief kritisch te zijn. Er zijn immers talloze zaken die nog verbetering behoeven. Dat weet u, dat weten wij, maar naar mijn overtuiging maken we duidelijk belangrijke stappen vooruit. Het cynisme dat in onze eigen kring door sommigen over van alles en nog wat soms hoorbaar is - overigens vrijwel nooit rechtstreeks tegen het bestuur - maakt het ons bepaald niet gemakkelijker. Jam mer, maar we proberen er wel goed mee om te gaan. Tenslotte, blijf achter de club staan, zie de positieve ontwikkelingen, blijf positief kritisch, en steun onze totale club waar je maar kan. De prestaties van onze jeugdelftallen waren het afgelopen seizoen over het algemeen uitstekend.Vol trots kijk ik naar de erelijst van het afgelopen seizoen met onder meer de landstitel voor de BI, en tal van andere kampioenen en bekerwinnaars. Die successen komen toch niet vanzelf. Daar zullen toch onze talenten voor de toekomst vandaan moeten komen. Jammer was wel, dat Jong Ajax in haar laatste wedstrijd de landstitel misliep. Omdat dit jaarverslag vooral over de CLUB gaat, wil ik naast de jeugd opleiding ook nog iets zeggen over onze zaterdagafdeling. Helaas is ons eerste elftal er niet in geslaagd te promoveren naar de hoofd klasse. Dat is erg jammer, omdat met het instellen van een Topklasse in het amateurvoetbal, bij onze technische leiding de oude wens om de zaterdagafdeling onderdeel te laten uitmaken van de opleiding, nieuw leven is ingeblazen. Er zijn in bescheiden mate middelen ter beschikking gesteld om spelers aan te trekken die ons moeten helpen binnen een jaar of drie die Topklasse te bereiken. Uri Coronel voorzitter AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 2010 5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 7