Commissieverslagen Studie- en Begeleidingscommissie Studiebegeleiding De studiebegeleiding vindt plaats op de Toekomst, als onderdeel van het normale trainingsprogramma: vier dagen in de week op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag.Voor de A t/m Dl/D2 elftallen van 15.00 uur tot 19.00 uur. Op dinsdag en donderdag is er voor de A-elftallen en de BI een extra training, waardoor zij op die dagen al om 14.00 uur starten. 124 spelers hebben deelgenomen aan de studiebegeleiding, een daling vanwege het ontbreken van een C3 elftal. De jongens worden begeleid door twaalf docenten. Daarvan nemen acht mentoren een bijzondere plaats in. Er wordt per elftal gestu deerd in een vaste ruimte. Een docent, de mentor, heeft de verant woordelijkheid over het elftal. De mentor onderhoudt'dagelijks' con tact met de trainer en de mentor van de school. De mentor houdt ook een dossier bij van elke jongen uit zijn elftal. Doordat de jongens tijd en ruimte krijgen om te studeren lukt het bij de meesten om hun normale schoolloopbaan te combineren met de Ajax-training. De scholen verdienen daarbij ook alle lof voor hun goede medewerking. Het is dankzij deze samenwerking dat Ajax in staat is om de trainingen gedeeltelijk onder schooltijd te houden. De studieresultaten over het afgelopen jaar waren opnieuw heel goed: 97,3 van de jongens is overgegaan of geslaagd. Een percentage waar de studiebegeleiding trots op kan zijn. Hierbij dient wel aangemerkt te worden dat het percentage geslaag den van de profopleiding, het gezamenlijke project van Ajax en het ROC van Amsterdam, helaas een heel wat minder florissant getal laat zien. Slechts 40% van de kandidaten heeft met goed gevolg deze opleiding afgerond. Na een tweejarige pilot hebben we, het ROC van Amsterdam en Ajax, gezamenlijk besloten de profopleiding te beëindigen. In januari 2009 zijn wij een samenwerking aangegaan met een talenin stituut uit Haarlem met de bedoeling om buitenlandse spelers in de jeugdopleiding in een zeer korte tijd de Nederlandse taal bij te bren gen. Zij heeft met een aantal buitenlandse spelers opnieuw een goed resultaat geboekt. Vervoer van de A t/m DI /D2-elftallen Alle spelers die in het voortgezet onderwijs zitten, worden op de trainingsdagen van school opgehaald en na de training naar huis gebracht.Alleen op die wijze is het mogelijk om de trainingen op tijd te laten beginnen en de jongens met een minimum aan tijdverlies weer thuis te laten komen.WND, de vervoersfirma, heeft opnieuw goed werk verricht op het gebied van het vervoer en de communi catie daarover. Gastgezinnenproject Ook dit jaar hebben een aantal gastgezinnen fantastisch werk gedaan om spelers van verre op te vangen en te begeleiden. Er waren zes spelers in de diverse gezinnen; één Belg, één Deen, twee Nederlan ders. Halverwege het seizoen kwam er nog één Deense en een Kore aanse speler bij. De verwachting is dat dit aantal het komend jaar niet zal stijgen. Daarnaast was er natuurlijk nog de tijdelijke opvang van stagespelers uit het buitenland. Coördinatie. De dagelijkse coördinatie van de bovengenoemde zaken is in handen van ondergetekende. Die taak kan alleen geklaard worden in samen werking met alle geledingen die werkzaam zijn op de Toekomst en de ArenA. De bereidheid tot een goede samenwerking bleek ook dit afgelopen jaar weer groot. Jur Ronner, Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans, voorzitter JaapTielenburg TonTielenburg Rob Ombre Jur Ronner, (Coördinator Sociaal Maatschappelijke Begeleiding AFC Ajax) Dit zal mijn laatste jaarverslag zijn van de Studie- en Begeleidings commissie. Na ruim tien jaar werkzaam te zijn geweest bij Ajax ben ik per I november 2010 met mijn werkzaamheden gestopt. Ik wens mijn opvolger, Ger Boer, veel succes en wil een ieder binnen de organisatie van harte bedanken voor de zeer prettige samenwer king. 52

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 54