makelaars. In dat opzicht speelt ook de gezinssituatie een rol. Ook daarin is begeleiding nodig. Henk: Maar het is wel zo dat er maar elf spelers in het eerste staan. En als toevallig op jouw plek een groot talent staat, moet je wel een keuze maken. Zo een voudig is het nu ook weer niet. Welke momenten in het afgelopen seizoen staan jullie het meeste bij? Frits: De benoeming tot lid van verdienste, maar daar hebben we het al over gehad.Voor mij was een moment bij het kampioen schap van Nederland van de BI, dat de speler die scoort spon taan op mij af kwam rennen en met een knipoog zei: dit hebben we afgesproken. Dan de huldiging in de ArenA waarbij de jongens door de F-side werden toege juicht. Echt klasse! Henk: Nee, geen specifieke momenten. Ik beleef elke keer weer veel plezier aan wat ik doe voor de club. Floris: Dan denk ik terug aan de fotosessie van de jeugdelftal- len aan het begin van het sei zoen.Als je dan de F-jes ziet aan komen lopen, jongetjes van twee turven hoog, in dat prachtige tenue....dan krijg ik een brok in mijn keel, dat zulke kleine man netjes daar zo trots in het Ajax - shirt lopen. Of na de bekerfinale waar 25000 supporters tot 's avonds half elf blijven wachten tot de spelers terug zijn, en hoe intens dat gevierd wordt. Dat vind ik heel mooi en ook wel een beetje emotioneel. Rob: Ik vond heel mooi dat de BI de AEGON Future Cup won. En, het is al weer even geleden, de uitvaart van Bob Haarms. Dan heeft men het wel eens over een kille club. Niets is min der waar. Floris: Dat zag je ook bij de uit vaart van Joop van Nielen. Daar zag je ook die warmte van de Ajax-familie. Ook bij de uitvaart van Joark. Frits: Ook het gedrag van onze supporters was het afgelopen jaar super. Er wordt een enorme sfeer gecreëerd. Wanneer ze dat lied van Bob Marley gaan meezin gen, met handgeklap en doorzin gen als de rust al voorbij is. Dat is echt kippenvel. Hoe ging het afgelopen jaar in de club? Henk: Jammer dat we geen kampioen zijn geworden. Daar gaat het toch allemaal om. Daar doen we het allemaal voor. Wel of geen kampioenschap bepaalt de sfeer in de club. Dat het met de jeugd zo goed gaat vindt men vanzelfsprekend. Floris: Er is maar een kleine groep binnen de vereniging die weet dat Ajax meer is dan alleen het eerste elftal. Als het met het eerste niet goed gaat, is het gelijk kommer en kwel. Op de landsti tel van onze BI en al die andere kampioenselftallen kunnen we waanzinnig trots zijn. Rob: Je wordt toch niet zomaar uitgeroepen tot beste jeugdoplei ding van Europa. Dan zitten hier echt geen koekenbakkers die niets presteren. Maar het kan altijd beter, Henk: Ik zie op jeugdtoernooien in het buitenland hoe groot de waardering voor Ajax is met die magie en die uitstraling, echt ongelooflijk. Floris: De waardering in Neder land wordt wel gerelateerd aan de prestaties van het eerste elf tal. De afgelopen periode waren het zeven magere jaren. Daarna volgen meestal zeven vette jaren en spelen we hopelijk de ster(ren) van de hemel. Tijn Middendorp begeleiding van jonge spelers verbetert en doorstroming plaatsvindt. Frits: Ik ben het eens met Rob. Maar je moet ook oppassen dat je geen roofbouw op die jonge spelers pleegt. Mijn team, de BI heeft een superseizoen gehad met de landstitel en winnaar van de eerste AEGON Future CUP. Van dat team gaat een enkeling al naar Jong Ajax, zoals Ouasim Bouy. Dat is een hele stap, die je niet zomaar even maakt. Rob: Je zult bij Ajax blijven zien, dat talentvolle spelers sneller doorstromen. Waar het om gaat: hoe is de verdere begeleiding? Er zou voor zo'n speler een soort plan van aanpak moeten zijn waarbij het voor de speler duide lijk wordt wat de club met hem van plan is. Ook al, omdat ze straks te maken krijgen met Davy Klaassen tijdens het AEGON Future Toernooi. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 2010

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 28