Hopelijk spelen we de ster(ren) van de hemel9 imigei Het moet natuurlijk voor ieder jeugdelftal, vanaf de F-jes tot en met de A-junioren, een feest zijn om bij een kampioenschap onder luid applaus een ere- vraag ronde te mogen lopen in de rust van de laatste thuiswedstrijd van ons eerste elftal. Dit keer vond deze plaats op 18 april bij de ontmoeting tegen Heracles. Gesprek rond de tafel Voor Frits Andriese, Rob Ombre, Henk van Teunenbroek en Floris Thoolen werd de Vaantjesavond op 8 juni jl. een gedenkwaardige dag. In de bestuurskamer op de Toekomst werden zij, in aanwezigheid van trainers, vrijwilligers en medewer kers, door bestuurslid Cor van Eijden benoemd tot lid van verdienste. Medio augustus zitten we rond de tafel in de Louis van Gaal Zaal op de Toekomst. Gefeliciteerd, heren. Waren jullie verrast Henk: Absoluut. Ik had het hele maal niet verwacht. Ik was er ook helemaal niet op gekleed. Floris: Min of meer wel. Ik had wel gedacht dat er iets zou gebeuren. Eigenlijk al bij het I 10- jarig feest in de Heineken Expe rience. Maar nu was het ook mooi. Er gaat wel wat door je heen. Bij een dergelijke benoe ming ben je al een aardig eind opgeschoven in je leven. Rob: Verrast en vereerd, al wist ik het al eerder omdat de leden raad de benoemingen moet goed keuren. Frits: Dat geldt voor mij ook. Het zou misschien beter zijn geweest als we het vooraf niet wisten. Maar daarom is het niet minder mooi en eervol. Goed. Nu over het afgelopen sei zoen. Hoe kijken jullie daarop terug vanuit jullie eigen perspectief? Henk: Nou.de El heefteen heel goed seizoen achter de rug. Ook leuk gevoetbald, wel zwaar maar met veel plezier.We spelen in de Rob Ombre (57), lid sinds 1966, voetbalde tot zijn 40e jaar, was twee jaar jeugdleider, en is vanaf 1998 lid van de ledenraad.Tussen 2004 - 2006 was hij lid van de commissie ledenbeleid en sinds 1999 lid van de Studie- en Begeleidingscommissie. Frits Andriese (61lid sinds 1960, doorliep de hele jeugdopleiding, voetbalde daarna bij de senioren, is sinds 1983 lid van de ledenraad, vanaf 1984 bij de jeugdopleiding en momenteel teammanager van de BI. Henk van Teunenbroek (70), kwam bij de controlecommissie in 1976, werd lid in 1980, jeugdleider bij achtereenvolgens de A-junioren, Cl - en B2-junioren, vervolgens 27 jaar elftalleider bij de El en, op initiatief van David Endt, begeleider van de pupilmascotte bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal. Is nu team manager bij de DI FlorisThoolen (57), donateur vanaf 1974 en lid sinds 1990. Begon in 1982 als grensrechter bij de Al en bekleedt vanaf 1989 diverse functies bij de club zoals pupillensecretaris en lid van de toernooicommissie, is betrokken bij evenementen als de vaantjesavond en het St. Nicolaasfeest voor de Ajax-jeugd. Is sinds 1989 - inmiddels bij meer dan 4666 wedstrijden - stadionspeaker bij thuiswedstrijden van het eerste elftal en sinds 1996 ook bij Jong Ajax. D-competitie tegen jongens die twee jaar ouder zijn. Fysiek is het wel eens lastig, maar voetballend gaan we er overheen. Ja, dit sei zoen zit ik bij de Dl van Casimir (Westerveld, red) omdat ik waar schijnlijk ga stoppen. Ik ben te oud, maar dat zeiden ze vijf jaar geleden ook al. Dus, ik weet het niet. Floris: Ik geniet van de vele mooie momenten. Maar er waren ook vervelende momenten, zoals bij een speler van de A2 (Tom Portegies, red.) die om gezond heidsredenen onmiddellijk moest stoppen met voetballen. Dan besef je weer hoe betrekkelijk alles is. Iemand een hart onder de riem steken vind ik dan belang rijker. Verder zie ik steeds meer professionals binnenkomen, bij wie ik het gevoel heb dat sommi gen niet voldoende oog hebben voor vrijwilligers die hier al jaren lang actief zijn. Dan denk ik: het zou wel een tandje minder mogen. Rob: Het belangrijkste van het afgelopen jaar vind ik dat, door omstandigheden genoodzaakt, de jeugdopleiding steeds centraler wordt gesteld. Dit wordt momen teel door de club goed uitgedra gen. In de afgelopen tien jaar gebeurde dat wat schommelend. Ik ben blij dat nu naar buiten wordt gebracht, dat de jeugdop leiding het belangrijkste is om uit te kunnen putten. En dat ook de AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 2010 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 27