Jaarverslag ledenraad jEGON fi«0N d Tijdens de traditionele talentendagen in februari deden meer dan 1000 spelertjes hun uiterste best de scouts te overtuigen van hun kwaliteiten. Sommigei Het lukte dat, maar bij velen was het meedoen belangrijker dan 'winnen*. Of onze voetbalkenners aan de zijlijn het ook plezierig vonden, is nog maar de vraag, ronde Dit seizoen werd voor het eerst in de nieuwe opzet vergaderd, onder voorzitterschap van de directie van de N.V. in plaats van het bestuur van de vereniging, waarbij de frequentie is teruggebracht naar vier vergaderingen per jaar. Zo nodig konden aparte vergaderingen uitge schreven worden alleen met het bestuur, wat eenmaal is geschied in januari 2010. In totaal zijn tijdens het seizoen daardoor vijf vergade ringen gehouden. Deze opzet om onder leiding van de directie te vergaderen in plaats van met het eigen bestuur in aanwezigheid van de directie, heeft over het algemeen goed gewerkt. Het voordeel was daarbij dat de directie zich meer in een positie bevond om direct informatie te verschaffen aan een grootaandeelhouder, daarbij afwegend wat zij kon en mocht zeggen, zoals dat gebruikelijk is bij een beursgenoteerde onderne ming. De vergaderingen zijn telkens voorafgegaan door een zgn. voorver gadering, waarin vragen konden worden ingeleid en voorbereid. De vier vergaderingen stonden in het licht van een thema, waarover door betrokken professionals van de N.V. presentaties zijn gegeven. Op 5 oktober was dit thema de scouting, op 30 november de jaarcijfers van het seizoen 2008/2009, op I maart de jeugdopleiding en op 17 mei het commerciële beleid. Tevens heeft de ledenraad tijdens de vergadering van 17 mei zijn bezorgdheid uitgesproken over de financiële resultaten. Er werd voor gepleit een beleid te voeren, waarbij de tering zoveel mogelijk naar de nering wordt gezet en meer oog te hebben voor het behalen van een zo goed mogelijk operationeel resultaat dat structureel zou zijn. In december 2009 waren conform de reglementen de leden Been jr., Bosschieter,Van Duivenbode, Geestman, Ligthart,Van Oevelen, Stuut, en Timman aftredend. De heer Van Duivenbode stelde zich niet her kiesbaar. Vanzelfsprekend wordt Theo bedankt voor zijn bijdrage en inzet in de voorafgaande jaren. Op basis van de gehouden stemming tijdens de Algemene Ledenvergadering zijn alle bovengenoemde kan didaten herbenoemd en is tevens toegetreden de heer Cees Vervoorn. Op 18 januari 2010 is tijdens de vergadering met het bestuur en op voordracht van hen de benoeming van de heren Sjaak Swart en Piet Keizer tot erelid goedgekeurd.In mei 2010 zijn door de ledenraad op voordracht van het bestuur de volgende leden tot lid van verdienste benoemd: Frits Andriese, Rob Ombre, Henk van Teunenbroek en Floor Thoolen. De ledenraad is het vertegenwoordigend orgaan van alle leden van Ajax en daarom willen wij u erop wijzen, dat een interactieve rol altijd tot de mogelijkheden behoort en wordt aanbevolen. U kunt de leden van de ledenraad altijd aanspreken op thema's en zaken die uw belangstelling hebben, zodat zij een en ander, indien opportuun geacht, tijdens de vergaderingen kunnen inbrengen. Wij wensen de directie, technische staf, alle medewerk(st)ers en vrijwilligers een succesvol seizoen toe. Namens de ledenraad, Arend de Roever, voorzitter ledenraad 24 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 2010

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 26