Europa League eerder afrekende met AZ, PSV en FC Twente, kan totaal niet impone ren. De 2-0 uitslag dankzij twee treffers van Siem de Jong is een scha mele afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. Daarom kan de return op 6 mei in De Kuip toch nog spannend worden. Maar het tegendeel blijkt het geval. Al in de 4e minuut maakt Suarez aan alle Rotterdamse illusies een einde. Het restant - 85 minuten! - van de wedstrijd is een formaliteit. Nooit zal een finale al zo snel zonder spanning zijn geweest. De eindstand is 1-4. Om toegelaten te worden tot de poulefase van de Europa League moet Ajax eerst de playoff-hobbel tegen Slovan Bratislava zien te nemen. Op 20 augustus krijgt de kampioen van Slowakije te maken met een ontketende Luis Suarez. Hij scoort vier keer op rij. Mitchell Donald kogelt in blessuretijd de vijfde achter doelman Bicik. De uit wedstrijd is weliswaar een formaliteit, maar adeldom verplicht. In een naargeestige ambiance zijn het Siem de Jong en Kennedy die Ajax aan een 1-2 overwinning helpen. In groep A is het Roemeense FCTimisoara de tegenstander in de eer ste wedstrijd, in de ArenA.Ajax voetbalt moeizaam, de Roemenen loe ren vanuit de loopgraven op een counter: 0-0. Op I oktober vertoont Ajax in het Constant Van den Stock Stadion tegen Anderlecht prima spel.Wat terecht uitmondt in een 0-1 voorsprong dankzij Romme- dahl. Daarna volgen nog meer kansen. In de slotfase kantelt de wed strijd.Tot tweemaal toe keert Stekelenburg twee messcherpe inzetten van De Sutter.Vijf minuten voor tijd is het toch raak I -1 Op 22 oktober komt de meest gevreesde tegenstander uit de poule op bezoek. Maar Dynamo Zagreb blijkt lang niet zo sterk als gevreesd. In de 2e minuut torpedeert Kovac Suarez. Deze benut de toegekende strafschop onberispelijk. Ajax vergroot de voorsprong tot 2-0. In blessuretijd maakt Dynamo nog 2-1Op 5 november wordt in Zagreb een nog betere prestatie geleverd. Dankzij Pantelic en De Zeeuw wint Ajax in een leeg stadion (straf vanwege supportersrellen in het duel tegen Timisoara) met 0-2. Op 2 december wordt ook de uitwedstrijd tegen Timisoara gewonnen. Ruim een minuut na de aftrap krijgt Ajax al een tegenvaller te verwerken. Maar zeven minuten later trekt Suarez de stand weer gelijk. Na de theepauze kent Ajax een bliksemstart. De Zeeuw stelt na een feilloze aanval Pantelic in staat koelbloedig af te ronden. Daarna moet de Roemeense ploeg binnen een kwartier twee rode kaarten incasseren en is de buit binnen. In de laatste wedstrijd thuis kan onze ploeg tegen Anderlecht de kop positie definitief veilig stellen. Het wordt een enorme deceptie op die 17e december. Om het kort te houden: ons team zakt door het ijs en verliest met 1-3. Die ene treffer - van Emanuelson - valt pas in de 77e minuut. Ajax overwintert wel en treft in de zestiende finale niemand minder dan Juventus, al vele malen tegenstander op Europees niveau. De eer ste wedstrijd is thuis op 18 februari en Ajax gaat fris van de lever van start. Dat resulteert in een doelpunt in de 16e minuut van Sulejmani, in de basis voor de zieke Pantelic. Slechts een kwartier kan van de voorsprong genoten worden.Amauri blijkt ijzersterk in de lucht.Ajax blijft energiek voetballen en fruitig op jacht naar een tweede treffer. Helaas herhaalt de geschiedenis zich voor eigen doel. Weer weet Ver- tonghen Amauri niet te stoppen en weer is het raak.Ajax speelt fris, Juve zakelijk en wint met 1-2. Erger is wellicht dat Suarez een gele kaart krijgt die hem de return in Turijn doet missen. Op die 25e februari is het duidelijk: Juve wil niet en hoeft niet, Ajax kan niet meer dan wat happen en voorzichtig bijten. Eindstand 0-0, resultaat: het Europese avontuur is ten einde. Klaas Vos 12 AJAX JAARVERSLAG I JULI 2009 - 30 JUNI 20 10

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2010 | | pagina 14