Voorwoord Wanneer dit Jaarverslag u bereikt, is het seizoen 2009-2010 al een heel eind gevorderd. Bovendien weet u dan al veel meer over de resultaten in dit seizoen dan op het moment (begin september) dat ik die aan het papier toevertrouw. Maar hoezeer ook mosterd na de maaltijd, in een jaarverslag kijken wij terug op het afgelopen vereni gingsjaar. Het is niet moeilijk vast te stellen dat het een zeer turbulent jaar voor onze club is geweest, met helaas weer tegenvallende resul taten van ons eerste elftal. Vooral in het professionele apparaat zijn er vele mutaties geweest. Het is te hopen dat we nu een langere periode van stabililiteit tege moet gaan.Veel wijzigingen in de leiding van een organisatie zijn nooit goed. Zeker bij ons is het wat dat betreft de laatste jaren veel te onrustig geweest. Wij denken echter met de huidige directie onder leiding van Rik van den Boog en de technische staf onder leiding van Martin Jol de juiste personen te hebben gevonden. Joop Krant, Cor van Eijden en ik hebben er alle vertrouwen in. In een vorig clubnieuws heb ik al eens uiteengezet met hoeveel inzet Marco van Basten in het vorige seizoen heeft gewerkt, en hoe erken telijk wij hem daarvoor zijn. Maar goed, dit is het Jaarverslag van de vereniging en niet specifiek van het Betaald Voetbal, dus wil ik het vooral ook hebben over onze club, die bloeit en groeit op een geheel vernieuwde Toekomst. Een Toekomst die de komende jaren nog een ware metamorfose zal ondergaan. Als het eenmaal klaar is ben ik er zeker van dat wij allen erg trots zullen zijn op het totale complex. Wat betreft de resultaten van onze amateurelftallen zijn we blij met het kampioenschap van de Zaterdag 3 en de Veteranen. Daarnaast is het natuurlijk jammer dat ons eerste elftal uit de hoofdklasse is gedegradeerd. Maar, hoe paradoxaal dat ook klinkt, zolang wij de enige echte amateurclub zijn in de hoofdklasse, blijft het erg lastig om ons op dit niveau te handhaven. Als je de bedragen hoort die bij een aantal 'amateur' clubs aan spelers worden betaald, schrik je daarvan. Met onze jeugdopleiding gaat het naar mijn mening in alle facetten prima. Gemotiveerde en deskundige medewerkers stomen onze jongens klaar voor hun carrière, en dat niet alleen op het veld, maar ook in de schoolbanken. De jeugdopleiding blijft ons belangrijkste middel om ons terug te vechten naar tenminste de Europese subtop. Onze ledenraad werkt sinds een jaar veel meer samen met de direc tie dan met het bestuur. Overigens, net als het bestuur, meer op afstand. We hebben er nu eenmaal voor gekozen onze club te laten runnen door professionals en dat heeft consequenties. Naar mijn mening loopt de samenwerking prima. Het afgelopen jaar is ons een aantal Ajax-vrienden ontvallen. Hun namen vindt u elders in het Jaarverslag, maar voor onze ereleden maken we een uitzondering. Een paar duizend mensen waren aan wezig bij de onvergetelijke uitvaartceremonie van Ajax-icoon Bob Haarms op de Toekomst. Op gezegende leeftijd verloren wij nog twee Ajax-helden: erelid Henk Timman, die onze club jarenlang als eerste uiterst deskundige penningmeester heeft gediend, en erelid, oud-eerste elftal speler en oud-international Jan Potharst, die na zijn actieve periode nog heel lang voor onze club actief is geweest. Zowel Henk ais Jan waren trouwe bezoekers van de thuiswedstrijden bij ons eerste elftal en ook andere belangrijke Ajax-gebeurtenissen. Ook hen zullen we missen. Daarnaast zullen we het overlijden van onze voormalige materiaal man Sjaak Wolfs niet snel vergeten. Waarde Ajacieden, het seizoen 2008-2009 was op vele fronten moei lijk. Laten wij schouder aan schouder staan voor onze club. Dat mag best kritisch, tenslotte zijn wij Amsterdammers, als wij daarbij maar altijd in het oog houden dat het belang van het collectief, van onze club als geheel, altijd leidraad voor ons handelen zal zijn. AJAX JAARVERSLAG I JULI 2008 - 30 JUNI 2009 5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2009 | | pagina 7